Небезпека Всесвітньої павутини: В які ігри грає ваша дитина?

13 марта 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №10 (1093)

«Як огидно жити. Нікому не потрібен. Якщо зникну, цього навіть ніхто не помітить. Тоді навіщо марнувати повітря? – снують думки в задурманених головах дітей, яких систематично та цілеспрямовано доводять до самогубства адміністратори так званих груп смерті. А далі події розгортаються за кривавим сценарієм: порізи на руках, синці, втеча з дому, зустріч сходу сонця на краю прірви (підвіконня чи даху).У цей момент лише один крок відділяє дитину від фатальної помилки: суїциду. А де в цей час батьки: зависають в соцмережах, пиячать, влаштовують особисте життя чи цілодобово заробляють на окраєць хліба через гіпер-мега здорожчання всього на світі? Керуючись тезисом: «поінформований – значить озброєний», ми дослідили дану проблему в нашому регіоні.

Загрозливої популярності серед підлітків набувають ігри «Синій кит», «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20». У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий – обірване юне життя і підкошені горем батьки, які не розуміють, що ж змусило їхню кровинку так рано піти з життя.

Під час роботи педагогів, практичних психологів із  охтирськими підлітками з’ясувалося, що дітям відомо про ці ігри, вони ними цікавляться та дехто навіть намагався долучитися до таких закритих спільнот як «Море китів» і «Тихий дім». Звісно, у навчальних закладах міста проводиться комплексна робота з попередження суїцидальної поведінки дітей.

Опитування серед батьків показало, що більшість з них чули про дану проблему зі ЗМІ, але всі, як один, впевнені, що це не стосується їхніх слухняних та врівноважених діток.

Чи так це, ми запитали у начальника сектора ювенальної превенції ГУНП Сергія Тарасенка:


- Близько 300 користувачів по всій Україні втягнуті до груп смерті. Ця цифра постійно змінюється. Щодо Сумщини, то кожен випадок втечі дитини з дому чи нанесення різного роду каліцтв наш відділ разом з кіберполіцією  оперативно перевіряє. Нещодавно надійшла інформація, що 14-річний мешканець Сум порізав собі руки. Виїхавши на місце, правоохоронці поспілкувалися із підлітком та перевірили акаунти в соцмережах. Ніякого зв’язку із смертельними іграми встановлено не було. Як розповіли його однолітки, таким чином хлопець намагався довести дівчині, яка йому відмовила у стосунках і назвала дитиною, що він дорослий і заслуговує на її кохання. А імпульсивна спроба вирізати на руці слово «LOVE» мала довести це на ділі.

15-річна сумчанка Лєра, учасниця проекту «Кохана, ми вбиваємо дітей», також здійснила спробу суїциду, стрибнувши з 4 поверху через задавнені внутрішньосімейні конфлікти.

В минулому році було зафіксовано 5 спроб самогубства підлітків, одна з яких мала летальні наслідки. По кожному суїциду проводяться перевірки. Наші спеціалісти відслідковують подібні групи та їх учасників. В переважній більшості діти заходять на сторінку смертельних ігор з цікавості, але до участі та виконання завдань, як показує практика, справа не доходить.

Ми також звернулися до дитячого психіатра обласної спеціалізованої психлікарні № 2 Олени Котової, аби з’ясувати, як вберегти дитину від фатальної помилки?


- Багато українських підлітків вже постраждали від участі в так званих іграх-вбивцях. Адміністратори публічних груп смерті схиляють дитину прокидатися о 4:20. Вивідують у дитини особисту інформацію: просять повідомити домашню адресу, дані про родину. Далі слідують завдання-квести, які пов’язані із заподіянням собі шкоди у той чи інший спосіб. Упродовж гри підліток спілкується з так званим куратором. Насправді – це фахівці з нейро-лінгвістичного програмування людини (програмування психіки людини), який схиляє дитину до негативного мислення та знаходить спосіб маніпулювати нею. Також він повідомляє умови та час виконання квестових завдань. Саме куратору і звітує дитина, висилаючи фото та відео виконаного завдання.

Всього є 50 квестів. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі on-line. І якщо дитина відмовляється скоювати суїцид, шантажем та погрозами куратор примушує її до цього.

Для того, аби не стати жертвою ігор-вбивць не потрібно вступати до сумнівних спільнот чи груп в соціальних мережах. Батькам слід приділяти більше уваги психологічному стану дитини. Не зайвою буде регулярна перевірка шкіри дитини на наявність пошкоджень. Систематично перевіряйте акаунти дитини в соціальних мережах та групи, в яких вона перебуває. Обов’язково контролюйте, які фото та відеофайли є в гаджетах вашої дитини. А головне, завжди намагайтеся зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями: запишіть її на футбол, карате чи на секцію «Спортивного туризму». По-дружньому спілкуйтеся з дитиною та ставтеся до неї з розумінням.

Шановні батьки, уважно перечитайте дану статтю, можливо навіть декілька раз. Уважно придивіться до своїх дітей та дітей своїх знайомих. Якщо у підлітка з’явилася дратівливість, втрата апетиту, апатія, ненав’язливо оглядайте шкірні покриви дитини. Пам’ятайте, життя вашої дитини одне і воно у ваших руках.

Учень 10 класу Максим Гусько розповів нам, що він знає про небезпеку смертельних ігор:


- Сучасні підлітки реальне життя часто замінюють віртуальним спілкуванням з друзями. І замість того, аби поганяти м’яча у дворі вони чатяться у мережі. Деякі мої однолітки просто розучилися товаришувати в реальному житті. Саме таких людей найпростіше затягнути до тенет сумнівних ігор та груп. Я особисто використовую Інтернет лише для отримання корисної інформації, яка стосується навчання та змістовного дозвілля. У свій вільний час не зависаю в соціальних мережах, а навчаюся грі на гітарі, відвідую секцію баскетболу та відпочиваю з друзями на природі.

Кіберполіція Сумщини також попереджає про небезпеку та радить батькам, які виявили, що їх дитина входить до кола учасників груп смерті, негайно звернутися до психолога та поліції. У жодному разі не потрібно лишати підлітка наодинці, необхідно вимкнути Інтернет на гаджетах та чимось відволікти дитину від мережі.

Контактні телефони:

Цілодобовий телефон Центру психологічної допомоги на базі міської лікарні №5, розміщеної за адресою: м. Суми, вул. Марка Вовчок, б. 2 – 33-40-50.

Батьки, що виявили свою дитину в числі гравців, можуть, не виходячи з дому, звернутися на офіційний сайт кіберполіції: https://www.cybercrime.gov.ua/ та заповнити форму зворотного зв’язку.

Будьте на сторожі, приділяйте своїм дітям більше вільного часу, ніколи не намагайтеся дефіцит уваги замінити дороговартісними подарунками (тими ж айфонами). Тоді липкий запах смерті, яка має так багато мережевих варіацій, не просочиться до вашої домівки та не забере найдорожче – дитяче життя.

Олена Кириченко

 

 Комментарии (1)

 

  1. Евгения пишет:

    Не будьте черствыми к чужим детям, если видите, что ребенок подавлен или идет плачет, гуляет как неприкаянный – спросите, что у него случилось в семье.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: