РЕЗОНАНС: Лілію Неофітну взяли під варту

13 марта 2017 | НОВИНИ | 4 коммент. | №10 (1093)

Слідство довело, що починаючи з листопада хворих тримали у палатах із температурою від 10 до 18 градусів при нормі 20. Відомо про це стало лише із засобів масової інформації на початку січня. Сама ж головний лікар намагалася приховати цей факт від управління охорони здоров’я.

Зокрема, ексгумація пацієнтів показала, що причиною їх смерті є гнійна пневмонія, а не серцево-судинна недостатність, як це вказано в результатах першого розтину. Усі розтини пацієнтів, що проводили в Охтирській районній лікарні прокуратура визнала фіктивними. Патологоанатом імітував перевірку тіл вписуючи до історії смерті інші причини летальних випадків. Померлим було від 28 до 69 років. У наймолодшої пацієнтки, яку ексгумували після решти, лікарі виявили численні ознаки побиття. Рішенням Зарічного суду, Лілія Неофітна буде знаходитись під вартою до 28 квітня без права внесення застави. Неофітній загрожує до 8 років за гратами.

У свою чергу вона заявила, що кримінальне провадження щодо неї – це політична справа, і пов’язане воно з тим, що вона не захотіла відмовлятися від 100 га землі, якою користується лікарня. Також вона розповіла, що після цієї відмови їй пропонували піти добровільно з роботи і перейти в іншу обласну установу, але, так як вона і з цим не погодилася, почалося її кримінальне переслідування і наступне зняття з посади рішенням сесії облради. Лілія Неофітна повідомила в суді, що оскаржуватиме своє звільнення.

Що стосується низької температури в лікувальному закладі, в наслідок якої, на думку прокуратури, три пацієнти захворіли гнійною пневмонією і померли, Лілія Неофітная заявила про недостатнє фінансування лікувальному закладу, а саме 50% від необхідного.


В ТЕМУ

Министерство здравоохранения Украины обеспокоено ситуацией, сложившейся в Сумской областной специализированной психиатрической больнице №2, а также состоянием психиатрической службы в Украине в целом.

“Психиатрические больницы в Украине являются местом несвободы, где все чаще нарушается ст. 3 Конвенции о защите прав человека и основоположных свобод и где находятся люди, которые обычно не могут самостоятельно обратиться за защитой своих прав”, – отмечается в сообщении Минздрава, размещенном на его сайте.

В министерстве подчеркивают, что в рамках концепции развития системы здравоохранения Украины, услуги по охране психического здоровья должны быть направлены на обеспечение пациентам полноценной жизни в обществе.

 

 Комментарии (4)

 

 1. света пишет:

  такую тварь надо посадить на 15 лет

 2. света пишет:

  такую тварь надо посадить на 15 лет

 3. Гарант пишет:

  Роксолане канеш такая новость приятна – они долго мусолили Лильку. Теперь они репостят в ФБ гневные возмущения про её освобождение.

 4. Вован пишет:

  Лёлю уже выпустили и теперь сидит девица дома под домашним арестом. Её уже достаточно припугнули, думаю что отделается горе-врач условным – поживем увидим

Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: