ВЧИТЕЛІ РОКУ

16 марта 2017 | КУЛЬТУРА | Нет комментариев | №11 (1094)

ВИЗНЕЧЕНО НАЙКРАЩИХ ПРЕДСТАВНИКІВ ОСВІТЯНСЬКОЇ НИВИ ОХТИРЩИНИ

ВОНИ ЗІБРАЛИ ЛАВРИ

Навчання й виховання  дитини – це не мила забава, а завдання, що вимагає капіталовкладень – часу, переживань, зусиль, безсонних ночей і багатьох думок, що так і рояться в голові педагога.

А чи задумувалися Ви над тим, що переваги і недоліки кожної особистості сягають глибоким корінням в школу та інститут родини, і ключі від благополуччя кожної нації знаходяться саме в руках вчителів та батьків.

Охтирські педагоги завжди вирізнялися своєю креативністю, щирістю душі, спрагою до знань та нових вражень. Саме тому ми маємо багатий врожай нагород на Всеукраїнському фаховому конкурсі «Учитель року-2017».

«Роксолана» знайомить Вас із суперфіналістками освітянського конкурсу на обласному рівні: учителем  біології школи № 1 Інною Якименко, учителем початкових класів школи № 5 Анною Драло та вчителем інформатики Інною Сокол.

КЛАСНА МАМА, ТВОРЧА ВЧИТЕЛЬКА ТА НОВАТОРКА

Ще змалечку АННА ДРАЛО навчала ляльок, а подорослішавши, обрала освітянську стежину своєї бабусі, яка працювала педагогом в інтернаті. Закінчивши Сумський педуніверситет одразу почала працювати соціальним педагогом в школі № 5. У формі ігор, тренінгів молодий спеціаліст працювала із знедоленими школярами: сиротами, дітьми з особливими потребами та з неблагополучних сімей. В 2013 році Анна Станіславівна набрала свій самий перший 1 клас.

«Спочатку для свого рідного 1-Б класу я була й тьотьою, й мамою. Та діти швидко ростуть – і ось уже мої школярі вже струнко сидять за партами та старанно вивчають програму 4 класу. Мій 4-Б клас такий дружній, активний, веселий та допитливий. Ми як малесенька родина. Не дивно, що наше спілкування не обмежується лише шкільною програмою. Мій дебют у конкурсі «Вчитель року-2017» видався напрочуд вдалим та повчальним. Я вважаю, що друге місце на обласному рівні тотожне стрімкому стрибку вгору. Адже я ще більше повірила у власні сили. Ця перемога надихнула мене на нові педагогічні звершення та додала впевненості, що я обрала вірну життєву стежину. На обласному рівні із 26 претендентів я увійшла в п’ятірку кращих. Головне завдання конкурсу – оригінально представити себе, як педагога та творчу особистість».

Дружній та веселий 4-Б клас школи №5, класний керівник Анна Драло


Років 10-15 тому школярі вперше знайомилися з «мишкою» та пізнавали ази IT-технологій в 10 класі. Зараз же первачки п’ятої школи ознайомлюються з культурою поводження з комп’ютерною технікою, а діти старшого віку мізкують над створенням хмарного сервісу. Збагнути всі тонкощі інформаційних технологій протягом 12 років їм вправно допомагає вчитель інформатики Інна Сокол. А цьому передував цікавий період навчання в Лебединському училищі та Сумському педуніверситеті на факультеті іноземних мов та інформатики. Після закінчення вузу з’ясувалося, що вчителів інформатики катастрофічно не вистачає. Тому й вирішила навчати школярів комп’ютерній грамотності.

«В цьому році вирішила позмагатися у знанні своєї справи та покреативити на конкурсі «Вчитель року-2017». Крім четвертого місця, я отримала колосальний досвід: учасник конкурсу з Кролевецького району, який виборов перше місце, ділився напрацюваннями з програмування, конкурсантки, які зайняли 2 та 3 місця, провели майстер-клас із хмарних технологій. Це надихнуло мене на створення чогось подібного й на базі п’ятої школи. Незабаром кожен школяр зможе завантажувати файли зі свого комп`ютера в хмару, а потім з неї закачувати чи переглядати файли на будь-якому іншому комп`ютері чи смартфоні, або навіть подивитися без скачування».

Класна мама, Інночка Миколаївна, краща наставниця та педагог від Бога – всі ці слова зринають з вуст випускників охтирської вчительки Інни Якименко. Жінка нещодавно стала найкращим вчителем біології на обласному рівні і зараз старанно готується до всеукраїнського етапу, який відбудеться у Вінниці з 21 до 28 квітня.


«Усвідомлення того, що після закінчення школи я піду вчитися на педагога, прийшло до мене ще в ранньому дитинстві. На цей безапеляційний вибір вплинула моя мама Тетяна Олексіївна, яка  все життя пропрацювала вихователем в дитячому садочку, моя вчителька біології Любов Борисівна Трипольська, яка закохала мене у свій предмет з перших хвилин уроку і назавжди. Після закінчення Сумського педагогічного університету я одразу пішла працювати вчителем біології та географії до першої школи. І ось уже більше 20 років я сію зернята знань, добра й справедливості в плідний грунт дитячої свідомості. І як приємно споглядати на перші паростки своєї роботи, коли допитливі оченята із жадібністю вбирають в себе ази анатомії, зоології та біології.

Переконана, що неможна зупинятися ні на хвилину, бо тоді можна залишитися за бортом і стати для учнів нецікавою.  Саме сучасні інноваційні технології допомагають мені зробити навчальний процес результативним. Це було родзинкою мого виступу перед журі в Сумах. Спершу я демонструвала грані світу захоплень за допомогою кольорового піску, де кожен колір відображав мої хобі: розведення декоративних та свійських тварин (вдома мешкають шиншили, кролики, перепілки, коти  та собаки), квітникарство та мандри. В рамках конкурсу я готувала відкритий урок з учнями 6 класу сумської школи на тему «Органи статевого розмноження квіток». Моя розповідь про маточки та тичинки викликала неабиякий інтерес у дітей. Проте найбільше журі сподобалися мої напрацювання у сфері інтерактивних вправ та веб-квестів, які допомагають моїм учням глибше зануритися у захоплюючий світ біології. На всеукраїнському рівні я також буду робити акцент саме на цьому.

Моя родина: донька Владислава Якименко, яка зараз  навчається на історичному факультеті КНУ ім. Т. Г. Шевченка і поглиблено вивчає іспанську мову  та чоловік Тимофій, який працює нафтовиком, завжди мене підтримують у будь-яких починаннях та разом зі шкільною родиною надихають на нові звершення на педагогічних теренах».

Сторінку підготувала Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: