НІТРАТНИЙ КОКТЕЙЛЬ

20 марта 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №11 (1094)

Чи задумувалися ви над тим, що в склянці з водою чи в бульйоні плаває разом з овочами та м’ясом? А ТАМ МОЖУТЬ БУТИ ЩЕ Й НІТРАТИ

За інформацією лікаря із загальної гігієни Охтирського міськрайонного відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина ДОЛІ в Охтирці та Охтирському районі за минулий рік було досліджено 97 проб води питної з колодязів та мілководних свердловин, воду з яких використовують для споживання дітям до 3-х років на вміст нітратів.

- “З 97 досліджених 46 пробколодязної води за вмістом нітратів не відповідали «Гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною», що становить 47,4%. В деяких досліджених колодязях вміст нітратів перевищує допустимі норми в десятки разів. Така вода вважається небезпечною для здоров’я, адже може стати причиною виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії. Ця хвороба проявляється посинінням, задухою, збільшенням скорочень серця та судомами. Є докази, що вживання води з великим вмістом нітратів призводе до підвищення артеріального тиску. Сім’ям, які використовують воду з колодязів, варто проводити дослідження якості питної води. Для цього необхідно відібрати півлітра води у ПЕТ-пляшку чи скляну банку та принести до лабораторного центру за адресою: м. Охтирка, пров. Челюскіна, 10-А. Працюємо ми з понеділка по п’ятницю з 8 до 16 години. Особливих умов транспортування вода не потребує. Вартість дослідження води на вміст нітратів коштує 20 грн., повний санітарно-хімічний аналіз обійдеться в 376,10 грн. Також ми плануємо здійснити 100 проб води питної з колодязів та мілководних свердловин безкоштовно. Ви ще маєте можливість зробити заявку та перевірити питну воду безкоштовно”, – розповів Валентин Петрович.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: