БЕРЕЗОВІ СЛЬОЗИ

24 марта 2017 | ЖИВИЙ КУТОЧЕК | Нет комментариев | №12 (1095)

БЕРЕЗА – ОДНЕ ІЗ САМИХ ЛІКАРСЬКИХ ДЕРЕВ НАШОЇ КРАЇНИ

Список хвороб, які лікують за допомогою берези, нараховує кілька десятків назв. Про користь свіжого березового соку написано так багато, що немає необхідності докладно зупинятися на цьому. Зазначимо лише, що з незапам’ятних часів він славиться як здоровий напій для молодих і старих, здорових і хворих, а також як прекрасний косметичний засіб.Навесні, як тільки інтенсивно почне танути сніг, а на прогрітих сонцем галявинах берези припиняють свій зимовий сон, починається рух соку. Збирати його нескладно – достатньо в цей період зробити пошкодження на стовбурі дерева або обломити гілочку, як потечуть солодкуваті краплі.

У наші дні, коли лісів стає все менше, дивлячись на сліди невмілих спроб набрати солодкого соку, стає особливо шкода наші рідні берізки. Адже такий збирач залишає незагойну рану в дерева.Вдень і вночі, дні і тижні дерево буде спливати своїми березовими «сльозами». Марно витечуть десятки літрів соку. Зупинити такий потік з затесів, зроблених сокирою, практично неможливо. А коли закінчиться інтенсивний рух соку, ця рана покриється булькаючою рожевою пліснявою, почнуть розвиватися гриби-вбивці, а ліс втратить ще одну красуню-берізку.

Не залишайте після свого візиту на природу купи сміття та не «тягніть соки» з берези варварським чином

Шановнi Охтирчани та жителi району, ДП «Охтирське лiсове господарство»

доводить до Вашого вiдома, що згідно постанови Кабінету Міністрів України № 665 від 23 липня 2008 року пошкодження дерев до ступеня не припинення росту дерева діаметром 50 сантиметрів шкода в 2017 році становить 2839 гривні 42 копійки, порушник притягується до адміністративної відповідальності за статтею 65 КУпАП, штраф від 85 до 340 гривень.

Просимо населення проявити розум і свідомість і не знищувати окрасу нашого району – березові насадження.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: