АКЦІЯ «ЗБЕРЕЖЕМО ПЕРВОЦВІТИ»: ЩОБ ПРОЛІСКИ НЕ КАНУЛИ В ЛЕТУ

26 марта 2017 | КУЛЬТУРА | 2 коммент. | №12 (1095)

Я добре пам’ятаю, як років п’ятнадцять тому навесні Піонерська гора, на якій знаходиться табір «Космос», перетворювалася на суцільний небесно синій килим. Рясно квітли проліски, а їм на зміну поспівав духмяний ряст. Проте зараз первоцвітами там і не пахне. А все через любителів прогулятися в лісі та нарвати пролісків до дому та ще й з цибульками, щоб у себе на клумбі висадити. Та й на Головій горі пролісків все менше й менше, зате сміття після застілля на лоні природи відпочивальників нагромаджується з кожним роком. Гостинні ліси села Лантратівка вже також не дивують буянням весняних квітів. Хоча ще років п’ять тому проліски так заквітчували лісові галявини, що й землі було від того цвіту не видно. А який аромат витав у повітрі, аж в голові паморочилося від п’янких квіткових ноток. І лише ми, люди, винні у цьому. Може й так статися, що наші онуки знатимуть про первоцвіти лише зі шкільних підручників та архівних сімейних світлин.

На минулому тижні в Охтирці за ініціативи працівників Гетьманського національного природного парку відбулася акція «Збережемо первоцвіти!». У щорічній акції взяли участь учні 9-Б, 11 класів Охтирської гімназії та вихованці ОМЦПО-МАН. Діти разом з керівниками декоративно-ужиткового напрямку Я. С. Шведенко., Л. В. Бабак і методистом С. В. Теличко пройшли центральними вулицями міста, закликаючи перехожих берегти весняні квіти. Завітали до Охтирської міськради, краєзнавчого музею та магазинів. Охтирчани охоче слухали розповіді про весняні квіти, які, на жаль, «прикрашають» сторінки Червоної книги, та з радістю отримували листівки із зображенням первоцвітів та штучні кульбаби, гіацинти, проліски. Тільки на продовольчому ринку дітей зустріли вороже. Місцеві продавчині пролісків та черемші відмовлялися позувати перед фотокамерою та спілкуватися з гімназистами. Юннати закликали «тітоньок» більше не рвати пролісків, адже з кожним роком їх стає все менше. Тільки вдумайтеся, один пролісок, після того, як відквітне, дає 40 насінин, які наступного року мають всі шанси прорости. А бездумне чи корисливе зривання квітів навіть без цибулинок наносить значної шкоди місцевій флорі.

Вихованці ОМЦПО-МАН разом з керівниками закликають охтирчан не рвати первоцвіти.

Акція «Збережемо первоцвіти» проводиться в Україні щороку, але торгівля квітами не припиняється, – розповідає провідний фахівець з екологічної освіти Оксана Суслова. – Бажання людей збагатитися за рахунок щедрої матінки-природи не знає меж. Тому перед тим, як протягнути руку аби зірвати зникаючу квітку чи за гаманцем, аби придбати лісового букетика, згадайте слова Джеральда Даррелла: «Пам’ятайте, у рослин та тварин немає депутатів, їм немає кому скаржитися, їх немає кому захистити, окрім нас, людей, які разом з ними живуть на цій планеті…».

ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДЯН М. ОХТИРКА

ЗАКЛИКАЄМО всіх небайдужих об’єднати зусилля для збереження первоцвітів! Коли ми їх безтурботно зриваємо, ми не чуємо їхнього голосу, не бачимо сліз. Але вони живі – перші вісники пробудженої природи, ніжні незаймані первоцвіти.

Олена Кириченко

 

 Комментарии (2)

 

  1. Петро пишет:

    Не скажи, может кому-то и дойдет? А лучше штрафовать нарушителей и придавать это огласке

  2. прохожий пишет:

    Кто рвал тот и будет рвать ,зачем писать,что попало?

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: