ЧИМ ДЯКУЄ ДЕРЖАВА ЗА УЧАСТЬ У БОЙОВИХ ДІЯХ

30 марта 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев | №13 (1096)

Відповідний закон не тільки покликаний формувати в суспільстві шанобливе ставлення до визначеної категорії громадян, а й забезпечувати створення належних умов для їх життєзабезпечення, передбачає надання пільг, переваг та соціальних гарантій.

Як це робиться в Охтирці, інформувала начальник управління соцзахисту Катерина СІДЕЛЬНИК. Зі слів Катерини Андріївни стало відомо, що наразі в Охтирці на обліку в управлінні перебуває 1099 учасників бойових дій, з них 44 (з них 33 мають статус інваліда) – ще ті, хто воював у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років,642 учасники АТО.

За рахунок коштів державного бюджету всі учасники бойових дій отримують пільги з оплати житлово-комунальних послуг в розмірі 75% у межах норм споживання. Це поширюється і на членів їх сімей відповідно до законодавства. За минулий рік такі пільги отримували 2700 осіб на загальну суму 10 млн. 353 тис.620 грн.

За кошти обласного бюджету 158 учасників АТО забезпечено твердим паливом на суму 316 тис. грн.

Учасникам бойових дій встановлена абонплата за користування квартирним телефоном від філії ПАТ «УКРТЕЛЕКОМ» у розмірі 50% від тарифу. Цим скористались 346 осіб, але відшкодування підприємству за надані пільги не здійснено в зв’язку з відсутністю коштів на ці цілі у державному бюджеті. Учасники бойових дій мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. У минулому році державні гроші на це не виділялися, тому міська влада прийняла доповнення до програми соціальної підтримки окремих категорій громадян, відповідно до якої було виділено з міського бюджету 969, 6 тис. грн. на пільги з безкоштовного проїзду міським пасажирським транспортом та ще 198 тис. грн. перераховано до обласного бюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд міжміським транспортом. Також передбачено безоплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним повітряним або міжміським автомобільним транспортом, або раз на рік з 50-% знижкою.

ДЕПУТАТИ ЗА РОБОТОЮ

Надаються безплатні санаторно-курортні путівки відповідно до медичних рекомендацій. У минулому році ними скористались 10 осіб, з них 7 учасників АТО. Ще 9 чоловік отримали путівки за кошти волонтерів.

У 2016 році 46 учасників бойових дій забезпечили зубними протезами, з них 29 – учасники АТО. Всього на зубопротезування було витрачено з міського бюджету 59,6 тис. грн.

До 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога з держбюджету у сумі920 грн. Її отримали 1095 чоловік на суму 1 млн.7 тис. 400 грн.

Учасники бойових дій мають право на додаткову оплачувану відпустку тривалістю 14 календарних днів на рік. Вони також можуть достроково вийти на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками 50 років і при наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і 20 років для жінок. До суми пенсії їм установлюється підвищення в розмірі 25% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб 91247 грн. х 25%). Тим же,у кого щомісячний розмір пенсійних виплат з усіма надбавками не досягає 165% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Виплачується державна адресна допомога до суми 2057,55 грн.

На сьогоднішній день у місті обліковується 279 заяв, поданих даною категорією громадян щодо отримання земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку і госпспоруд. Надано 90 дозволів на розробку документації із землеустрою, з них 31 земельна ділянка передана у приватну власність. Сформовано масив площею 8,2 га для виділення 117 земельних ділянок учасникам АТО.

37 учасників АТО отримали водійські права, на що використано 146 тис. грн. Надавалися й інші незначні види допомоги.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: