«СИНІ КИТИ» ПІДПЛИВАЮТЬ ВСЕ БЛИЖЧЕ

30 марта 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев | №13 (1096)

В 10 номері газети «Роксолана» від 8 березня в матеріалі під назвою «В які ігри грає Ваша дитина?» ми інформували про небезпеку ігор-вбивць. З того часу інтерес до подібних смертельно небезпечних забавок серед підлітків лише зріс.

Смертельна гра-квест з безліччю назв: «Синій кит», «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20», яка поширюється на просторах соцмережі ВКонтакте, лише набирає обертів. Правоохоронці зазначають, що мета цієї гри банальна – гроші. А заробляють їх на малолітніх дітях жорстокі та цинічні куратори груп смерті, спонукаючи переважно школярів завдавати шкоди своєму тілу та здоров’ю. Пізніше ці відеозаписи за великі гроші потрапляють на закриті сайти. Фінал «гри» – зафільмувати своє самогубство, а у випадку відмови гравцеві починають надходити загрозливі повідомлення щодо безпеки його життя та благополуччя рідних.

За ініціативи поліції та прокуратури в шкільних закладах Сумщини проведено медичний огляд учнів щодо виявлення відповідних пошкоджень. Результати огляду виявились шокуючими: близько 30 учнів мають характерні порізи чи малюнки, що свідчить про їх участь у групах смерті: 17 дітей – сумчани, 5 – мешканці Сумського району, по 2 – з Лебедина і Краснопілля, по 1 учаснику з Путивля та Глухова.

На даний час вже розпочато ряд кримінальних проваджень за статтею 120 КК України (доведення до самогубства), правоохоронці з’ясовують особи так званих кураторів, перевіряють контакти та групи, а також працюють на виявленні інших неповнолітніх гравців, – зазначив перший заступник керівника Сумської місцевої прокуратури Валерій Могильний під час спільного брифінгу прокуратури та поліції щодо небезпечних ігор, які поширюються Інтернет-простором, що відбувся на минулому тижні в Сумах.

Не встигла оговтатися від жахів участі в грі-вбивці «Синій кит» 12-річна глухівчанка, яка виконала аж 17 завдань куратора та дійшла до 15 рівня, як з’ясувалося, що дві неповнолітні мешканки с. Чернеччина Краснопільського району також потрапили у криваві пазурі груп смерті.

На минулому тижні до Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури надійшло повідомлення від начальника відділу освіти І. М. Матлахова про те, що в Чернеччинському НВК під час перевірки його заступником комп’ютерної мережі, було встановлено спілкування двох учениць у групі, схожій на «Море китів». В подальшому при проведенні позачергового медичного огляду на тілі однієї з учениць були виявлені характерні подряпини. Даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 120 ККУ «Доведення до самогубства», – повідомила ювенальний прокурор Охтирської місцевої прокуратури Альона Єжаченко. – В навчальних закладах Охтирського району вже проведені медичні огляди, під час яких не було виявлено фактів участі дітей в іграх-вбивцях. Такі заходи  будуть систематичними та здійснюватимуться щотижня. В Охтирці на школярів чекатимуть позапланові медогляди після того, як діти повернуться з весняних канікул, тобто з 3 квітня.

Нагадуємо, що працює цілодобовий телефон психологічної допомоги (05442)-33-40-50. Також можна звернутися за допомогою до дитячих психологів, що працюють на базах поліклінік, «дружніх до молоді»: телефон Сумської обласної дитячої клінічної лікарні – (05442)-66-21-31, міської дитячої поліклініки – (05442)-66-18-98, 095-194-89-49. Також на базі Сумського обласного психоневрологічного диспансеру щоденно з 08:00 до 14:00 ведуть прийом фахівці: дитячий психолог, психотерапевт та психіатр.

Батьки, будьте уважними до своїх дітей, приділяти їм більше уваги: проводьте разом дозвілля, слідкуйте за їх психологічним та фізичним станом, перевіряйте їхні акаунти в соцмережах та листування, переглядайте фото та відео файли у гаджеті дитини. Перелік цих нескладних дій допоможе врятувати психічне та фізичне здоров’я дітей. Адже думка про те, що таке лихо не постукає до вашої оселі, досить часто не спрацьовує, а повертається бумерангом у вигляді скаліченого дитячого життя!

Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: