1 квітня – День сміху

1 апреля 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев |

Як святкують українці День сміху та як ставляться до прояву гарного настрою?

Читайте на веселій сторінці «Роксолани», присвяченій усміхненому святу.

Приколи охтирчан

Вже традиційно  в перший день квітня ми очікуємо жартів та глузувань з боку оточуючих. І добре, коли це буде безневинний телефонний розіграш, трішки гірше – зв’язані шнурки на кросівках чи намазаний супер-клеєм стілець, а от жорстокі брехні про хвороби чи пожежу – поза сферою здорового глузду. Бо через недоречність жарту ви наражаєтеся на «розмальоване» обличчя чи можете стати причиною сердечного приступу в людини.

ЦИФРИ: 30 хвилин сміху на день дозволяють пацієнтові, котрий переніс інфаркт міокарду, уникнути повторного нападу в перші півроку після хвороби і дозволяє в подальшому жити повноцінним життям, – стверджує професор Стенлі Теп із інституту здоров’я в Окхерсті (Каліфорнія).

80 м’язів обличчя працюють під час сміху, а це є чудовою альтернативою масажу від зморшок.

1 хвилина сміху подовжує людське життя на 15 хвилин, а 5 хвилин сміху продовжують життя практично на годину.

У німців здавна існує звичай посилати кого-небудь, найчастіше дитину, за тим, чого не можна принести. Цей жарт називається in den Aprill schicken – «посилати кого-небудь у квітень» (обманювати).

Сміх без причини – кращий сміх на світі та безапеляційна ознака відмінного настрою, – стверджує  студентка Дар’я Лобанок:

-  Добре пам’ятаю шкільні роки, коли в перший день квітня хлопці ламали голови над тим, як покепкувати із однокласників. Найчастіше в хід йшли скотч, крейда та кнопки. Крейдою обмальовували парти та стільці, кнопки клали до портфелів. Інколи діставалося й вчителям. Траплялися кумедні історії зі мною і в студентському гуртожитку. Якось пізно вечері до моєї кімнати ввірвалися хлопці з нашого поверху і швиденько позбирали всі речі, які були на столах та й подалися геть. Це все відбулося миттєво, до того ж не супроводжувалося ніякими поясненнями. Тоді я разом із сусідками по кімнаті, оговтавшись від шоку, швиденько побігли їх наздоганяти. Закінчилося все хепі-ендом – речі ми забрали та стали мізкувати над планом-реваншем. Спочатку ми хотіли прокрастися вночі до їхньої кімнати і позав’язувати шнурки на взутті, але нам це не вдалося, бо вони замкнули двері на ніч. Нам нічого не залишалося, як змастити дверні ручки зубною пастою.


Втрачений день – той, протягом якого ви жодного разу не засміялися, – вважає вантажник Роман Радько:

- Мені пощастило працювати з дуже веселим напарником. Вже більше 9 років я разом з колегою Віктором Микитовичем розвозимо продукти харчування по школах та садочках міста. І кожен робочий день у мене починається із дотепних жартів та кумедних анекдотів. А якщо перше квітня співпадає з робочим днем, то порція позитиву мені забезпечена до вечора. Може сказати, що мене шеф кликав чи премію до свята видають. А коли зкумекаю, що це свято має ще й іншу назву – День всіх дурнів, то розумію, що грошова надбавка навряд чи світить.

Якщо побачиш людину без посмішки, посміхнися сам,  – рекомендує майбутній працівник сфери ресторанно-готельного бізнесу Дмитро Сивопляс з сестричкою Арінкою:

- В шкільні роки на 1 квітня приносили до школи бомбочки-вонючки. Завдяки ним в класі пахло, наче на смітнику. Або ж заздалегідь клали на батареї курячі яйця, які з часом починали огидно тхнути. Дівчата фукали та закривали носи руками, а ми з хлопцями за животи від сміху хапалися. Інколи на День дурня ми разом з друзями замовляємо розіграші знайомих по Скайпу чи телефону. Наприклад,  телефонує незнайомець і серйозним тоном говорить, що він щойно в’їхав на своїй автівці в мийку (а мій друг володіє автосервісом та мийкою), і тепер замість рівненької цегляної стіни там видніється солідна дірка. Друг в паніці, адже там ще й автошини на сто тисяч гривень зберігаються. Збирається викликати поліцію. Коли емоції досягають точки кипіння, людина по ту сторону телефона розкриває карти і признається, що це просто жарт. Не важко здогадатися, що перша реакція на такі слова – пі-пі-пі і сміх з полегшенням. В цьому році планую розіграти свою дівчину. Думаю, що тема жарту буде пов’язана зі здачею ЗНО.

Єдине, що буває заразним і при цьому корисним для здоров’я, це – сміх, – стверджує водій Віктор Колодяжний:

- Робота в мене така, що інколи й в гору ніколи глянути. Треба ж продукти харчування в 9 садочків та 10 шкіл вчасно доставити зранку, а потім ще й в обід в деякі школи. Тому кручу баранку та жартую. А що ще залишається робити? Тоді й день швидше й веселіше минає. Обожнюю читати та розповідати анекдоти. Ось один із свіженьких. Заглух у діда «Запорожець». Він зупинив «Мерседеса» і каже водію: «Синку, смикни трішки, я як фарами моргати почну, відразу зупиняйся!» Їдуть, а їх обганяє «Вольво», не витримав водій «Мерседеса» і натиснув на газ. Поліцейський на перехресті, побачивши це, дзвонить на пост: «Коля, не повіриш, тут зараз дві іномарки пролетіли зі швидкістю кілометрів під двісті, а за ними дід на «Запорожці», так він їм ще й фарами кліпав, щоб дорогу уступили!»

Сміх – це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя, – зазначає пенсіонерка Наталія Дараган:

- Обожнюю це свято. Особливо весело воно проходило за часів моєї роботи на базі відпочинку «Електрон», що в Климентовому. Років тридцять тому вирішили ми з колегами відсвяткувати День сміху. Поїхала я на велосипеді до дому, аби наварити  вареників з сиром та картоплею для частування. Потім телефоную на базу й говорю, що по дорозі каструля з варениками перевернулася в пісок. А сама для переконливості вдаю, що ледь не плачу. Звісно, колеги одразу засмутилися, бо вже й пляшечка на столі чекала. А потім почали мене заспокоювати: мовляв, не переймайся, ми їх пообтрушуємо чи помиємо. Інтригу я тримала до моменту повернення на роботу. Ох і  сміху тоді було. А частування всім сподобалося – відсвяткували на славу.

Сміх – найближча відстань між двома людьми, – вважає  майбутній педагог Марина Сап`яник:

- В цей день із самого ранку очікую певних вибриків зі сторони оточуючих. Будь-які новини оцінюю дуже прискіпливо і не одразу вірю у почуте, бо як не пари відмінять, так підвищену стипендію почнуть видавати усьому потоку без розбору. А ще саме 1 квітня студенти Сумського педагогічного університету міняються ролями з викладачами. Останні займають місця у студентських лавах, а ми викладаємо різні предмети. В минулому році мені випала честь підміняти викладача хімії – і весело, і повчально було. Чекаю з нетерпінням цьогорічного «перевтілення».

«Роксолана», яка в кожну оселю приносить новини, тепло, радість та гарний настрій, також рекомендує своїм читачам частіше посміхатися і по-доброму підшуткувати над кимось в День сміху. Ідеї ми вам підкинули.

Спілкувалася Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: