ПІВЕНЬ – ГОСПОДАР ПЕРНАТОГО ГАРЕМУ

2 апреля 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев | №13 (1096)

Без півня в курятнику не обійтися – це знає кожен господар. Щоб і вранці будив своїм співом, і курчата водились.  Птахівники розповідають, що півень кукурікає з мотивів суперництва. Таким чином самець виявляє індивідуалізм і заявляє, що він чоловік, кури – його, територія – також. Кукурікання – це свого роду виклик іншим півням, на який ті також відповідають. Правда, за умови, що суперники одного рангу. Якщо ж закукурікає на тому ж подвір`ї інший півень, що має нижчий ранг, то головний самець просто атакує його, не удостоївши відповіддю, мовляв, а ти хто такий, щоб про себе вголос заявляти.

ПОРОДА

Дарина і Олександр КРИВОРУЧКИ мешкають у селі Балясному Диканського району на Полтавщині і  також  займаються вирощуванням курей породи брама. Вже більше десяти років  Даранин батько  завіз цих чистопородних домашніх пернатих і з того часу вони стали і захопленням всієї родини, і джерелом прибутку, адже  найперша  їх турбота – чистота породи.

БРАМИ


Поціновувачі цієї птиці є в усіх областях України. Вони представляють своїх улюбленців на виставках у різних містах, і Охтирка не стала вийнятком.  Свого браму півня привіз Славгорода Краснокутського району на Харківщині Сергій Михайлович ХАЛЄЄВ. Він розповів, що півні цієї породи володіють напрочуд красивим протяжним голосом. Своє ку-ку-рі-ку-у-у вони тягнуть дуже довго, кілька секунд. Коли селяни виводили цю породу, вони залишали тих півнів, які тягнуть своє «у» упродовж «6 личаків», тобто поки мужик зробить шість кроків. За півня, який тягне 12-14 личаків, віддавали тільну телицю або молоду лошицю. Настільки захоплювалися люди півнячим співом.

Його земляк з Красного Кута Сергій БЕЗЛУЦЬКИЙ розводить у своєму господарстві брам світлих і блакитно-куропатчатих. Півні цієї породи – справжні господарі на подвір`ї.

ПАДУАНИ


Юрій Васильович КОЛЕСНИК з Охтирки  працює електриком на ТЕЦ, а весь вільний час уже сорок років займається голубівництвом та розведенням декоративних курей. На фото демонструє півника падуана,  порода якого на сьогоднішній день вважається однією з рідкісних, неймовірно красивих домашніх пернатих. Особливістю представників  падуанів є оригінальний чубчик. Для Юрія Васильовича  цей півник став справжнім улюбленцем, адже вирізняється спокійним характером, не конфліктний і дружелюбний. Падуани швидко призвичаюються їсти з рук, забираються до господаря на плечі і всіляко проявляють свою прихильність.

ОРПІНГТОНИ


Особлива гордість Володимира КАЛАШНИКА з Ольшан Богодухівського району – білі пухнасті, брами і рідкісна порода курей – орпінгтонів.

Незвичний вигляд орпінгтонів – це не єдиний плюс. Завдяки правильному догляду можна отримати ніжне і смачне м’ясо. Ця порода зявилася в Англії шляхом штучного виведення. 1876 року англієць Вільям Кук вивів чорних орпінгтонів. Ці кури мають великий зріст, крупну фактуру, тонкий кістяк. Крім мяса, ці кури мають відносно непогану несучість. Доросла курка на рік приносить 160-180 яєць. Щодо годівлі, то вони не вередливі. Залюбки споживають пшоно, кукурудзу, варену картоплю, каші. А ось стосовно умов проживання, то слід дотримуватись певних вимог. Орпінгтони – справжні англійці, тож люблять чистоту й охайність у курнику. Якщо там не прибрано, навіть не зайдуть, будуть тупцяти біля дверей. А в холодну пору цим птахам важливий гарний повітряний обмін – через його нестачу у півників може розвинутися анемія, яка спричиняє тимчасову стерильність.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: