НОВОВВЕДЕННЯ

7 апреля 2017 | НОВИНИ | 1 комментарий | №14 (1097)

З КВIІТНЯ

У КВИТАНЦІЯХ ЗА ГАЗ НАС ЧЕКАЮТЬ СЮРПРИЗИ

У квитанціях за газ почнуть вказувати не тільки обсяг, але і якість спожитого газу. Втім, перевірити правильність цих даних і домогтися перерахунку плати все одно буде практично неможливо. В Україні будуть по-новому формувати газові платіжки. Згідно з постановою Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 84 від 26 січня 2017 року, міськ- і облгази вже з 1 квітня цього року повинні вказувати в квитанціях, крім обсягу, кількість використаної газової енергії в трьох одиницях виміру: кВт/год , Гкал, МДж.

Як повідомляють експерти, зазначення теплотворної здатності газу в енергетичних одиницях – норма європейської моделі газового ринку, яка віднедавана впроваджується і в Україні. Адже розмір плати за газ повинен залежати від його якості. Але ми досі сплачуємо за обсяг – по 6,879 грн за кубометр (гранична ціна газу для населення). Аналогічно міськ- і облгази до кожного 8-го числа зобов’язані публікувати такі дані на своїх сайтах. Плюс – спеціальні коефіцієнти приведення об’єму газу до стандартних умов (для тих, у кого прилад обліку не робить автоматичну корекцію). Справа в тому, що за законами фізики кубометр газу при різній температурі або тиску може містити різну кількість горючої речовини. За словами експертів, перевірити ще раз дані, зазначені в платіжці, немає ніякої можливості. Тобто, звичайно, можна замовити експертизу якості газу, яка буде коштувати, за різними даними, від 2-2,5 тис. грн. до 6-12 тис. грн. «Теоретично, якщо виявиться, що якість газу не відповідає заявленій, вам не доведеться платити. Але, за чинними правилами, проводити експертизу будуть самі постачальники газу, тому результат такої перевірки неважко передбачити», – розповів директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський.

З ТРАВНЯ

НОВІ НОРМИ НА ГАЗ

З 1 травня оформити субсидію на опалення для деяких сімей стане складніше. Своєю постановою Кабмін зменшив норми споживання природного газу, теплової та електроенергії, які враховують для визначення розміру відшкодування з держбюджету на опалення для населення. Зокрема, місячну норму теплової енергії для централізованого опалення будинків, що обладнані будинковими та/або квартирними лічильниками знижено з 0,0548 Гкал до 0,0431 Гкал на квадратний метр опалюваної площі. Норму електроенергії для індивідуального опалення знижено з 65 кВт/год. до 51 кВт/год. на квадратний метр опалюваної площі. Норми природного газу для індивідуального опалення зменшено з 5,5 до 5 кубічних метрів на квадратний метр.

Постанова набуває чинності з травня, тобто зміни в платіжках люди побачать уже наступного опалювального сезону. Особливо помітними вони будуть узимку. Розмір середньої субсидії може зменшитися. Якщо взяти приклад, у якому середня площа житла – близько 50 квадратних метрів, а в середньому для багатоквартирного будинку норма газу становила 5,5 кубометра на квадратний метр, тобто йшло 275 кубів на таку квартиру, то тепер буде приблизно на 25 кубометрів менше. Якщо помножимо їх у середньому на 7 гривень, то матимемо приблизно 170 – 180 гривень на місяць.

Розмір субсидії може зменшитися для тих, хто опалює житло, використовуючи старі котли, живе в будинках з неутепленими дахами, стінами, у кого більша площа (яка перевищує норматив), розмір субсидії зменшиться. Для сімей, які використовують сучасний котел, які замінили старі вікна, зміни норм будуть не такі відчутні. Зауважимо, що зменшення норми споживання газу стосується лише індивідуальних приватних будинків. Щодо багатоквартирних будинків, то для них збільшили тільки коригувальні коефіцієнти, а нормативи на газ для опалювання таких будинків залишилися незмінними. Правда, для будинків із централізованим опаленням, що мають теплолічильники, знижено норму теплової енергії до 0,0431 Гкал на квадратний метр опалюваної площі. Та це не матиме істотного впливу на розмір субсидії.

З ЛИПНЯ

ЧИ ВСІ ГОТОВІ ДО «ЦИФРИ»?

В Україні із липня запланована повна відмова від використання аналогового телебачення та повністю користуватись цифровим мовленням, що може призвести до того, що близько 5 мільйонів громадян можуть взагалі залишитись без телебачення. Відповідний план переходу вже затверджений урядом. Однак, від такого рішення найбільш постраждають від цього незахищені верстви населення, які будуть позбавлені безкоштовного доступу до національних каналів при переході на цифрове мовлення. Не менше 300 тисяч домогосподарств України не охоплені ані цифровим сигналом, ані кабельними операторами. В зоні ризику невеликі населені пункти, які віддалені від великих міст, а також прикордонні райони. Існуюча альтернатива для населення, де нема кабельного типу прийому це супутниковий сигнал і Т2. Проте 1000-2000 гривень на встановлення приймальних пристроїв для сільських жителів доволі непідйомна сума. Не кажучи вже про те, що супутник – це безконтрольне мовлення російських пропагандистських каналів.

 Комментарии (1)

 

  1. Гарант пишет:

    Путин падла. Опять своих агентов нагнал, теперь они в полном составе членов НКРЕКП.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: