НКРЕКП НАМУТИЛО, ДЕПУТАТИ СКАЗАЛИ: “ЗАСЬ!”

13 апреля 2017 | НОВИНИ | 3 коммент. | №15 (1098)

Єдиним питанням позачергового засідання тридцятої сесії міської ради було рішення про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України та голови Верховної Ради України, голови НКРЕКП щодо негайного скасування абонентської плати за газ.

Депутати засідають

Депутати міськради висловили своє обурення тим, що споживачам нараховуватиметься плата за газ, як товар, а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями. У тариф буде закладено витрати ПАТ “Укртрансгаз” на транспортування газу, що становить приблизно 23% у загальній структурі. Згідно із законом, абонплата за надану потужність не підпадає під субсидіювання. Тобто, споживачі можуть отримати субсидію на покриття купівлі газу, а за приєднану потужність мають сплатити живі гроші. Середній місячний чек для абонентів, які використовують газ для приготування їжі на газових плитах без лічильників, збільшиться в 3-5 разів. Таких споживачів в загальній кількості побутових абонентів – близько 40%.

Діюча роздрібна ціна на газ для побутових споживачів встановлена постановами Кабміну №315 від 27 квітня 2016 року (про внесення змін до постанови Уряду №758 від 1 жовтня 2015 року) – на рівні 6879 гривень за тисячу кубічних метрів з ПДВ. В її структурі вартість послуг транспортування та розподілу природного газу складає 13%. У вартості кожної тисячі кубометрів передбачено 219 грн. плати за транспортування палива по ГТС і 513,7 грн. за розподіл (плата облгазам). Всього – 733 грн.

Рішення Регулятора розділяє вартість товарного газу та вартість послуг з його транспортування та розподілу. Тепер ті 825 гривень, що закладені в кожній тисячі кубів, будуть вилучені з ціни. Газ, як товар, подешевшає та буде коштувати близько 6000 грн. за тисячу кубометрів. Натомість кожен споживач буде сплачувати за послуги розподілу окремою платіжкою в залежності від потужності – максимально можливого рівня споживання газу. Чому українці повинні окремо сплачувати за газ і окремо – за обслуговування труб, якими він постачається?

Депутати висловили переконання, що в умовах економічної кризи, надзвичайних інфляційних процесів у державі, постійного зубожіння населення такі рішення – це фактично розгортання справжньої економічної війни проти українців. І закликали Президента України, Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України забезпечити встановлення економічно обґрунтованої ціни на газ; терміново змінити склад НКРЕКП; терміново опублікувати складові тарифу на видобування, транспортування та розподіл природнього газу та створити в Україні ринок природнього газу.

Л. Меркульцева

 Комментарии (3)

 

 1. Вася пишет:

  444
  29 апреля 2017 в 10:01
  Пусть платят все.Денег у них нет.А что жигулёнков по городу почти нет,одни иномарки то ничего.Пол города безработных.Где же они на тачки деньги взяли?

  Это правильно – быдло – в стойло! Пусть на волах ездят – кто побогаче, а бедняк и пешком дойдет. Сковорода вообще пол-Украины пешком прошел – обогатил генофонд Слобожанщины.

 2. 444 пишет:

  Пусть платят все.Денег у них нет.А что жигулёнков по городу почти нет,одни иномарки то ничего.Пол города безработных.Где же они на тачки деньги взяли?

 3. Пионер пишет:

  Тю.Яке обурення?З чого обурюватися,людоньки?Ми ж за те й боролися.Щом Еуропа та цiни як там прийшли до нас.А депутати вони якщо обурюються iз-за наших прагнень то вони зрадники.В СБУ треба звонити хутчiше

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: