ТЕЛЕФОННА БЕСІДКА

17 апреля 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев | №15 (1098)

На запитання читачів “Роксолани” відповідають компетентні експерти


Зорав землю – заплати податки

“Восени минулого року я обробляв землю тракторцем. Заробив не багато не мало – 3000 грн. Чи потрібно про це повідомляти податкову?” Василь Іванович, 46 років.

На питання читача відповідає начальник Охтирської ОДПІ Юлія Шевченко:

- Громадяни, які здійснюють обробіток землі власною технікою не у своєму господарстві, а на замовлення за певну оплату, повинні отриманий в результаті надання таких послуг дохід задекларувати. Суму таких доходів необхідно включити до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18% та військовий збір – 1,5%.

Декларації подають до державної податкової інспекції за місцем податкової адреси платника не пізніше 3 травня 2017 р.

Більш детальну інформацію з питань декларування доходів громадян можна дізнатися на офіційному порталі ДФС або в Центрі обслуговування платників Охтирської ОДПІ за адресою: м. Охтирка, вул. Снайпера, 3, тел. (05446)-3-18-41, (05446)-3-14-17.

Субсидія для сестри

Читачка Оксана задала питання на сайті «Роксолани»: «чи маємо ми право отримувати субсидію на будинок, коли ми зареєстровані, але тимчасово не проживаємо, проте проживає моя сестра без реєстрації».

На питання читачки відповідає начальник відділу соціальних виплат управління соціального захисту населення ІРИНА БОЖКО:

- Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. В окремих випадках на підставі рішення виконавчого органу міської ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію. 

Надаєте соцпослуги – отримайте компенсацію

«Я пенсіонерка. Доглядаю за лежачою сусідкою. Чула, що за це можна отримати компенсацію? Розкажіть детальніше». Галина Петрівна, 63 роки.

На питання читачки відповідає начальник відділу соціальних виплат УСЗН ІРИНА БОЖКО:

- Відповідно до постанови КМУ № 558 від 29 квітня 2004 р. компенсації призначаються та виплачується непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах: 15 %  – особам, які надають соціальні послуги інвалідам 1 групи; 10% – особам, які надають соцпослуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам; 7% – особам, що обслуговують інвалідів ІІІ групи та хворих, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду.

Компенсація особам пенсійного віку призначається у зазначених розмірах виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому фізична особа, яка надає соцпослуги, може отримувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

Компенсація не виплачується фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня; проходять альтернативну (невійськову) службу; надають соцпослуги на платній основі та самозайнятим особам.

ЦИФРА: 290 чоловік, які надають соцпослуги громадянам, що нездатні до самообслуговування,  отримують за це компенсацію станом на 1 березня 2017 р.

За додатковою інформацією необхідно звертатися до управління соцзахисту населення за адресою: м. Охтирка, вул. Перемоги, 1, відділ соціальних виплат, каб. № 4, тел. 4-15-36.

Авто для інвалідів

«Нещодавно мені призначили третю групу інвалідності замість першої. Я до сих пір перебуваю в черзі по отриманню авто. Чи потрібно повідомляти про це соцзахист? Також краєм вуха чув, що у порядку призначення авто для інвалідів відбулися зміни. Розкажіть про це детальніше.» Валерій Михайлович. 58 років.

Про зміни, що були внесені до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями інформує начальник відділу з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН Охтирської міськради Олена Паляничко:

- В першу чергу зміни стосуються установлення норм щодо необхідності повторного огляду облМСЕК для підтвердження наявності медичних показань для забезпечення автомобілями, у разі коли за час перебування на обліку в особи з інвалідністю змінилася група інвалідності або йому було встановлено групу інвалідності із зазначенням строку повторного огляду.

Також Порядком передбачено вилучення автомобіля, якщо під час його експлуатації в особи з інвалідністю закінчився термін дії висновку облМСЕК або групи інвалідності та не поновлено відповідні документи протягом 6 місяців.

Автомобілі, що були в користуванні, пропонуються особам з інвалідністю у порядку черговості та без зняття з обліку.

Якщо один із членів сім’ї, до складу якої входять два і більше інваліди, що  перебувають на обліку,  змінив місце реєстрації у зв’язку з розірванням шлюбу між подружжям, влаштуванням одного з них до установи соціального обслуговування на повне державне утримання або засудженням до позбавлення волі, така сім’я втрачає право на забезпечення автомобілем.

Також передбачено взяття на облік для забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю, в тому числі дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції і мають право на отримання автомобіля безплатно або на пільгових умовах, за місцем фактичного проживання.

Управління соцзахисту населення Охтирської міськради  рекомендує особам з інвалідністю, які перебувають на черзі по забезпеченню автотранспортом або забезпечені ним, у разі зміни групи інвалідності або закінчення строку дії висновку облМСЕК, звернутися до управління  для отримання направлення до лікувального закладу для проходження повторного огляду облМСЕК.

Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні соцзахисту населення за адресою:  м. Охтирка,  вул. Перемоги (Леніна), 1, кабінет № 6  або  за телефоном 4-15-37.

ЦИФРА: 54 особи знаходяться на обліку по забезпеченню спецавтотранспортом станом на 1 березня 2017 р.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: