ДОСТУПНІ ЛІКИ ЩЕ НЕ ЗОВСІМ ДОСТУПНІ

4 мая 2017 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №18 (1101)

У квітні 2017 року в Україні де-юре стартувала програма «Доступні ліки». Але де-факто хворі скаржаться, що безкоштовних ліків в аптеках вдень з вогнем не знайти. Чи так це, вирішили з’ясувати кореспонденти «Роксолани».

Де продають пільгові ліки, можна дізнатися на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я – там є інтерактивна карта з адресами партнерських аптек. Також МОЗ оприлюднило перелік ліків, які стовідсотково компенсуються державою і не потребують додаткової оплати в аптеках. Згідно з переліком, повністю безкоштовними будуть 18 препаратів від серцево-судинних захворювань, найдорожчий препарат у цій категорії коштує 147,89 грн.

В категорії діабет ІІ типу пацієнти зможуть отримати без доплат два препарати, і три препарати – для лікування бронхіальної астми.

В № 16 від 19 квітня в матеріалі «Ліки стали доступнішими» ми інформували, що в Охтирці до урядового  пілотного проекту долучилася Центральна районна аптека № 4. Чи працює програма на практиці, ми запитали у завідуючої комунальної аптеки Ганни Роменської:

- Станом на 28 квітня наша аптека відпустила ліків в рамках урядової програми на суму 15 тис. грн. – це 350 рецептів на лікарські засоби, які відпускаються переважно з доплатою. Замовлення робимо щодня, невеликими партіями: 20-30 найменувань медпрепаратів по 10-20 упаковок кожного. Але такої кількості ліків не достатньо, щоб задовольнити потреби всіх бажаючих. Адже даних препаратів вистачає в середньому на день роботи аптеки. Кошти на дані закупівлі ми беремо з обігу, з отриманням компенсації з бюджету в подальшому. Наприклад, замовили 10 упаковок «Сальбутамолу», який приймають астматики. За цей препарат хворим необхідно доплачувати по 10 грн. Двадцять упаковок ліків для гіпертоніків «Еналозід Моно», доплата за які теж складає до 10 грн. Є препарати й для діабетиків, наприклад, «Метамін 1000 № 90» з доплатою 35 грн.

У багатьох хворих зараз на руках є рецепти, отримати ліки за якими люди не в змозі. Та не потрібно хвилюватися – рецепт дійсний протягом місяця. Я сподіваюся, що після травневих свят у постачальників ліків не буде перебоїв в роботі, а медпрепарати, які не потребують доплати, з’являться на аптечних поличках в Охтирці. Було б добре, аби ще декілька охтирських аптек долучилися до програми «Доступні ліки».

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: