ЩО ОБІЦЯЄ МАРК РОЛЛІНС ОХТИРЦІ?

4 мая 2017 | НОВИНИ | 1 комментарий | №18 (1101)

І як тепер нам сприймати “Укрнафту” – як друга чи недруга? Що чекатиме Охтирку без нафтовиків?

У 2016 році по ПАТ«Укрнафта» (за офіційно оприлюдненими даними) порівняно з показниками 2015 року, видобуток нафти і конденсату знизила на 9,2%, а газу – на 13,4%.

Скорочення видобутку обумовлене природним виснаженням свердловин і недостатнім рівнем інвестицій в обслуговування, модернізацію обладнання та буріння. Проте «Укрнафті» вдалося втримати обсяг виробництва на рівні, що перевищує темпи природного падіння видобутку та стабілізувала добовий видобуток нафти і конденсату на рівні 4,2 тис. т завдяки раціональному використанню обмежених фінансових ресурсів та низці технічних заходів з інтенсифікації видобутку на існуючих свердловинах.

І якщо завдяки менеджменту якимось чином вдається стабілізувати економіку, то перспектива подальшого розвитку компанії сильно турбує керівництво. Перш за все «Укрнафта» почала активно позбуватся соціальної сфери, яка повисла тягарем на виробництві, і це ми відчуваємо на ситуації в Охтирці. У нас кілька років тому нафтовики передали на баланс міста дитсадок «Сонечко», позбулися унікального екзотаріуму, зачинили ресторан «Алмаз», давно припинили вкладати кошти в свою інфраструктуру. Тепер дійшла черга до скорочення людських ресурсів. Однією з причин є закінчення строку дії спецдозволів на розробку родовищ з видобутку нафти і газу. Якщо «Укрнафта» їх не отримає, то в Охтирці припинить діяльність як управління бурових робіт, так і НГВУ «Охтирканафтогаз» в цілому і тоді прощай, виплекане впродовж десятиліть звання «нафтової столиці» України, зароблене нелегкою працею нафтовиків уже в третьому поколінні та залишеною натомість зіпсованою екологією.

Велику роль у ситуації, що склалася, відіграє, на жаль, і політика. Зокрема, відсутність комунікації між владою області та керівництвом компанії: особисті амбіції заважають йти один до одного на уклін, хоча страждають від цього усі. Можливість втратити основну частину надходжень до міського бюджету та ріст безробіття в місті примусили до дії і міського голову Ігоря Алєксєєва. Слід віддати йому належне, він знайшов, за які ниточки потягти, щоб спонукати і керівництво «Укрнафти», і губернатора до діалогу, аби мінімізувати для міста втрати. За останньою інформацією прес-центру ПАТ «Укрнафта»: відбулось засідання Наглядової ради компанії, на якому пропозиції щодо реструктуризації трьох управлінь бурових робіт, в тому числі й Охтирського, та створення єдиного підрозділу з буріння, отримали підтримку. Правління подало до Наглядової ради новий план фінансового оздоровлення компанії та погашення її податкового боргу. Наглядова рада також доручила правлінню компанії оцінити варіант продажу крупних активів компанії в рамках альтернативного підходу до погашення податкової заборгованості.

На минулому тижні голова Сумської ОДА Микола Клочко таки зустрічався із головою правління ПАТ «Укрнафта» Марком Роллінсом. Як стало відомо, в результаті розмови для Охтирки Ігор Алєксєєв отримав проект двостороннього договору про соціальне партнерство, який буде підписаний у другій половині травня. В договорі зафіксоване надання у 2017 році допомоги у вигляді матеріалів – будівельних, пально-мастильних, технічних – на 500 тис. грн., на ремонт окружної дороги – 2 млн.грн., на заклади освіти – 1 млн. грн. у свою чергу «Укрнафта» просить місто взяти безкоштовно на свій баланс гуртожиток по вул. Київській, приміщення відомчих магазинів, колишнього екзотаріуму, ресторану «Алмаз», який перед передачею обіцяють відремонтувати. Футбольний клуб «Нафтовик» і спорткомплекс компанія залишає за собою. Що робитиме місто із цими об’єктами, поки що незрозуміло, але при розумному підході їм можна знайти інше цільове призначення чи здати в оренду.

Що стосується перспективи місцевих підрозділів «Укрнафти», то Марк Роллінс пообіцяв протягом 5 років не ліквідовувати НГВУ «Охтирканафтогаз». А доля УБР вже вирішена – підприємство втратило статус юридичної особи. Але це не значить, що воно повністю припинить свою діяльність. На базі УБР залишиться філія об’єднаного управління, спеціалісти, які матимуть нове технічне переоснащення, продовжуватимуть буріння на території Охтирського району, отримуватимуть в рази більшу зарплату, в результаті чого надходження до міського бюджету не скоротяться, а навпаки, зростуть на 25%. Як видно, з «Укрнафти», як державного підприємства, ще можна щось витребувати, а що нам дадуть приватні компанії, які користуються нашими надрами, завантажуючи власні банківські рахунки у офшорних зонах, не відомо. Але й чи дотримуватиметься голова правління «Укрнафти» свого слова – ніхто не гарантує.

Л. Меркульцева

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Треба зруйнувати вщент оту комунiстичну мерзотну спадщину.Позакривати та лiквiдувати отi нгву тощо.Набридло вже плюндрування природи та вiдволiкання людей вiд працi на матiнцi-землi.Кожен “нiхтянiк” повинен працювати в с.господарствi а не бити байдики в нгву

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: