ГАЗОВІ “ГАНГСТЕРИ”, АБО ХТО КАЧАЄ ГАЗ З НАШОЇ ЗЕМЛІ

5 мая 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №18 (1101)

Продовження. Початок у №17

Продовжуємо друкувати дослідження журналіста Олександра Панченка з сайту міста Суми www.0542.ua щодо того, кому жителі Сумщини і Охтирщини зокрема, платять за нафту і газ.

Редакція газети «Роксолана», усвідомлюючи суспільно-значиму інформацію для мешканців нафтогазоносного регіону, який дає ці корисні копалини і водночас страждає від відсутності реверсного відновлення навколишнього середовища, вважає за необхідне оприлюднити зібрані обласним ЗМІ факти. Ми вважаємо, що люди повинні знати, як і хто насправді розпоряджається надрами нашої землі.

Нагадаємо факти із опублікованого журналістського дослідження, серед 33 родовищ, розташованих на території Сумської області, 21 підпорядковане державі. Інші належать приватним компаніям, частину яких ми опублікували у минулому номері. Тепер читайте продовження переліку фірм, які ведуть розробку родовищ на території області.

ООО «Слободанафта» має одне родовище на території Роменського району, строком дії оренди до 2034 року. Це товариство зареєстроване в Києві за адресою проспект Воз`єднання, 7-а, де прописано ще 77 компаній, 26% з яких неактивні. Засновник – компанія, зареєстрована в Панамі, керівником з 2015 року значиться Іван Моїсеєнко. Публікації про скандали навколо цієї компанії та її аналогічної за напрямком діяльності фірми відомі з 2014 року після проведення держслужбою геології і надр України аукціону на продаж спецдозволів на користування надрами. Тут взагалі журналіст описує цілу детективну історію щодо цього аукціону і двох «конкурентів» на торгах, які насправді не виключено, що могли належати одному й тому ж власнику. Після того журналістам київських видань стало відомо, що обидві фірми працюють на одного й того ж боса з Китаю, який в Україні крім усього цього займається ще й виробництвом запчастин – китайське підприємство «Китпред»). Деякий час цей бізнесмен працював радником міністра енергетики Едуарда Ставицького, того самого, який допоміг Януковичу вивести Межигір`я з державної власності.

Приватне акціонерне товариство «Техноресурс» має родовище в Роменському районі з дозволом розробки з 2011 до 2031 року. Засновниками є кіпрські «Стрітвайз кепітал лімітед» і «Мерналікс інвестментс лтд», кожному з яких належить по 40% акцій. Перша входить в число засновників «Техноресурсу» з 2011 року. Друга раніше була серед засновників ООО «Кримтопенергосервіс», пізніше її замінила «Burisma holdings limited» Миколи Злочевського, який втік з України після подій Майдану. Правоохоронці тоді порушили відразу кілька карних проваджень по відношенню до екс-міністра та його компаній. Проте майже три роки слідства закінчились пшиком. Суд відмовив прокуратурі і не відмінив спецдозвіл на видобуток газу компанії Злочевського. Влітку минулого року САП звернулася з позовом до суду з вимогою визнати цей та інші спецдозволи недійсними, оскільки вони були видані без узгодженням з Сумською обласною радою,як того вимагає урядовий порядок видачі спецдозволів. Але суд вирішив, що САП пропустив піврічний строк для подачі адмінпозовів. За інформацією «Наші гроші», в результаті фірма «Burisma» 12 січня цього року повідомила про закриття всіх кримінальних справ проти неї і її президента Миколи Злочевського. За даними компанії після перевірки її роботи було доплачено 180 мільйонів гривень податкових платежів, а бізнес продовжує успішно працювати.

Концерну зятя Леоніда Кучми Віктора Пінчука, який одним з перших зайшов на приватний ринок видобутку газу, належить 17 спецдозволів, 4 з яких діють на розробку родовищ у Сумській області. Три родовища розроблятиме до 2032 та 2034 років ООО «Східний геологічний союз» на території Липоводолинського і Роменського районів. Засновником цього підприємства теж є кіпрська офшорна компанія. Їй належить і родовище на території Охтирського району ООО «Гео альянс Ясенівське» з 2014 по 2034 роки. 

ПІДВОДЯЧИ ПІДСУМОК, ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що приватні компанії, які ведуть видобуток нафти і газу на території області і мають офшорних власників, в цілому отримують не набагато меншу долю прибутку, ніж державні акціонерні компанії.Деякі з їх власників знаходяться у розшуку, проте від цього їх бізнес не страждає. При цьому зароблені гроші від нашої охтирської чисумської землі йдуть не на розвиток громади, яка потерпає від екологічного виснаження, а в кишені офшорних бізнесменів. Саме тому Сумщина не отримує рентних платежів закористування надрами. І хоч в Конституції України прописано, що право власності природними ресурсами в межах держави належить народу, чомусь ми платимо за газ шалені суми, а приватні компанії продовжують розпоряджатися видобутими копалинами за власним розсудом і родини нафтових олігархів забезпечують себе і свої наступні покоління безбідним і процвітаючим майбутнім.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: