ТЕЛЕФОННАЯ БЕСЕДКА

6 мая 2017 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | № 18 (1101)

На вопросы читателей “Роксоланы” отвечают компетентные эксперты

Не робіть з чаю отрути!

«У моєї мами є звичка пити вчорашній чай або до заварювати його. Я неодноразово говорила їй, що це шкідливо для здоровя, але вона не вірить. Якщо «Роксолана» підтвердить  моє твердження, то вона прислухається і не допиватиме сьогодні вчорашній чай». – Ірина Коваленко

Багато хто з метою економії заварює один і той самий пакет чаю  по два-три рази. А у багатьох є звичка допивати чай, заварений вчора. Між тим, кажуть фахівці, такий чай є не лише несмачним, а й шкідливим.

- Чай – це не просто напій, який тамує спрагу. Він має й певні лікувальні властивості. Адже чай містить антиоксиданти, які захищають наші клітини – за їх вмістом найкориснішим вважається зелений чай.

Крім того, чай містить кофеїн, тому горнятко свіжого чаю “освіжає” мозок, нормалізує тиск, позбавляє головного болю. Корисний міцний свіжий чай і при проблемах із шлунково-кишкового тракту — зокрема, при дизентерії, ентероколіті (запаленні слизової оболонки тонкого і товстого кишківника). Відваром  міцного чаю лікують кон’юнктивіт та “ячмінь” на оці.

Найголовніше правило – пити треба лише свіжозаварений чай. Бо вже за кілька годин у заварці утворюються шкiдливi для органiзму речовини – танiни.

Залишений чай швидко насичується киснем, а під його впливом у напої починають розмножуватися бактерії та шкідливі сполуки. Зокрема, несвiжий чай можна помiтити за тонкою коричневою плiвкою на стiнках заварника чи горнятка – це не що інше, як наслідок процесу окислення. При вживаннi такого чаю ця ж оксидна плiвка покриває клiтини печiнки. При потраплянні в організм людини ця нерозчинна плівка вкриває слизову оболонку шлунка і кишківника, перешкоджає засвоєнню поживних речовин, подразнює шлунково-кишковий тракт. У японців навіть є приказка: “Вчорашній чай гірше за отруту змії”. Якщо людина звикла пити “старий” чай, нехай не дивується розвитку гастритів, дуоденітів, ерозій та виразок.

Під плівкою починають розмножуватися бактерії, а тому активізуються процеси бродіння і гниття, відбувається всмоктування слизовою оболонкою токсичних речовин, утворюються виразки.


ВІЗЬМУТЬ В АРМІЮ БАПТИСТА?

«Чи може у нинішній ситуації призовник проходити альтернативну службу в армії, якщо виконання службового обов’язку суперечить його релігійним переконанням?» – Іван Т.

- Так, це передбачено законодавством України. Про це повідомляють у департаменті соціального захисту населення. Зокрема, мова йде про такі релігійні організації: Адвентисти-реформисти, Адвентисти сьомого дня, Євангельські християни, Євангельські християни – баптисти, Покутники, Свідки Єгови, Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни віри євангельської (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами, Християни євангельської віри, Товариство Свідомості Крішни). Альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством.

Не підлягають направленню на альтернативну службу громадяни, які відповідно до законодавства звільнені від призову на строкову військову службу або яким надано відстрочку (на термін дії відстрочки).

Строк альтернативної служби у півтора раза перевищує строк військової служби, встановлений для солдатів і сержантів, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях і складає 27 місяців. Для осіб, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем підготовки спеціаліста або магістра, строк альтернативної служби у півтора раза перевищує строк військової служби, встановлений для осіб, які мають відповідний освітньо – кваліфікаційний рівень – 18 місяців. При цьому проходити альтернативну службу не можна на посадах, що передбачають виконання функцій представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків.


Кого приймають до будинку-інтернату?

«Моїй сусідці 80 років. Вона ледь пересувається, діти її не відвідують. Чи можна її оформити до будинку-інтернату?», – Валентина К.

На питання читача відповідає начальник відділу з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН Охтирської міськради Олена Паляничко:


- До будинку – інтернату приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку та особи з інвалідністю старше 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у будинку – інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом. За наявності вільних місць до будинку-інтернату можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів, зобов’язаних згідно до чинного законодавства їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування будинку-інтернату витрат на їх утримання.

Для отримання консультації із зазначеного питання просимо звертатися безпосередньо до управління соціального захисту населення Охтирської міської ради за адресою: м. Охтирка, вул. Перемоги, 1, кабінет  № 6, довідки за телефоном   4-15-37.


Якщо в єдинника щось змінилося

Я є платником єдиного податку. Нещодавно змінила прізвище та адресу. Чи потрібно повідомляти про це  податкову?», Людмила К.

Інформує начальник Охтирської ОДПІ Юлія Шевченко:

- Для внесення змін до реєстру платників єдиного податку при зміні місця здійснення діяльності, податкової адреси тощо платник повинен подати заяву про зміни у встановлені ПКУ строки. У разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи – підприємця або серії та номера паспорта заява подається протягом місяця з дня виникнення таких змін. У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: