ОБЕРЕЖНО, КЛІЩІ! ЗАГРОЗИ ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ

11 мая 2017 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №19 (1102)

Почався період виїзду на природу, смаження шашликів, ночівлі в наметах, збирання грибів та ягід. Відпочинок на природі можуть зіпсувати кліщі, – стверджує завідуюча інфекційним відділенням Охтирської ЦРЛ Тетяна Яремчук.


Кліщі переносять небезпечні інфекції, зокрема хворобу Лайма та вірусний енцефаліт.

Укус цих комах ми практично не відчуваємо, завдяки анестезувальній дії їхньої слини. Іноді кліщі ссуть кров до 4-6 днів.

СИМПТОМИ КЛІЩОВОГО ЕНЦЕФАЛІТУ, який вражає нервову систему:

1. СИЛЬНИЙ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ

2. БЛЮВОТА

3. ЗАПАМОРОЧЕННЯ

4. ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА

Хвороба Лайма спочатку вражає шкіру. Людина заносить борелії, розчісуючи ранку. Тому місце укусу слід обов’язково гарненько промити і бажано чим-небудь спиртовмісним. Хвороба лікується антибіотиками, вакцини проти неї не існує. Інкубаційний період складає від 1 до 20 діб (частіше 7-10 діб). Основна ознака: через 7-10 днів пляма на місці укусу розповзається вшир, з’являється нездужання, головний біль, нудота.

Хвороба Лайма не страшніша за енцефаліт, а навіть навпаки, оскільки з бактеріальними інфекціями людство навчилося боротися, на відміну від вірусних. Якщо хворобу запустити, це позначиться на серцево-судинній і нервовій системі.

ЦИФРИ:

184 укусів кліщів було зафіксовано в 2016 році,

1 людина захворіла на бореліоз,

7 хворих на бореліоз в 2015 році.

25 укусів сталося в першому кварталі 2017 року в м. Охтирка.

Виявивши на своєму тілі паразита, необхідно одразу звертатися до фахівців. Позбутися кліща можна і самотужки. Для цього потрібно місце укусу змастити олією. Тоді за допомогою нитки чи пінцету обережно потрібно начебто викрутити паразита.

Кліщі найактивніші з другої половини квітня до середини липня. Найпростішим і надійним засобом профілактики вказаних захворювань є заходи, що запобігають потраплянню на людину кліщів. При відвідуванні місць, де вони можуть бути, рекомендується: вдягатися в світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити кліщів. А також одягати головний убір; проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години і ще раз удома.

Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям; звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів, нічного сну на природі; вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати і випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів; якщо разом з вами на природі перебували ваші хатні тварини – їх теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання. Для захисту від кліщів треба використовувати ефективні засоби, що їх відлякують – репеленти.

Якщо кліщ все ж таки присмоктався, необхідно видалити його якомога швидше, бажано у травмпункті. За відсутності такої можливості кліща видаляють самостійно, слід змастити його олією (не заливати, щоб не задихнувся), повільно видалити разом із хоботком, викручуючи комаху проти годинникової стрілки, захопивши його пінцетом чи петлею з нитки. Після видалення місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном та ретельно вимити руки з милом. І пам’ятайте, що в жодному разі не можна викидати кліща. Його треба спалити, оскільки самка, що насмокталася крові, може дати нове потомство на тій території, де її викинули (після присмоктування кліщ відпадає та відкладає яйця в ґрунт).

Після видалення в перші п’ять днів після укусу лікар-інфекціоніст призначає превентивне (профілактичне) лікування особам, які контактували з кліщами. У разі появи будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу – одразу звертайтесь до лікаря-інфінкіоніста.

На жаль, в нашій області немає можливості обстежити кліщів на наявності інфекції, тому

ВСІМ ЖИТЕЛЯМ НАШОГО РЕГІОНУ

ПРИ УКУСІ КЛІЩА НЕОБХОДНО ОБОВ’ЯЗКОВО ЗВЕРТАТИСЬ ДО ІНФЕКЦІОНІСТА ПОЛІКЛІНІКИ, ЯКИЙ ПІСЛЯ ОГЛЯДУ ПРИЗНАЧИТЬ ПРЕВЕНТИВНЕ ЛІКУВАННЯ.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: