ЧАС МАНДРІВ БЕЗ ВІЗ

14 мая 2017 | НОВИНИ | 3 коммент. | №19 (1102)

Охтирчани активно обговорюють безвіз і вишиковуються у чергу на прийом до спеціалістів Охтирського міського відділу Управління Державної міграційної служби України в Сумській області. Скільки ж наших містян вже мають омріяний біометричний паспорт та що необхідно знати тим, хто ще не встиг оформити цей документ, ми запитали у головного спеціаліста Охтирського МВ УДМС Наталії Требухової:


- З початку року й до кінця квітня спеціалістами Охтирського міського відділу Управління Державної міграційної служби України в Сумській області було оформлено 791 паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Зауважу, що місце реєстрації не впливає на місце отримання біометричного паспорта для виїзду за кордон. Тобто житель Охтирки може звернутися в будь-яке відділення не тільки Сумської області (список відділень є на сайті сумського управління), а й України. При зверненні треба обов’язково мати два документи: паспорт громадянина України та довідку про ідентифікаційний код. Фото робиться на місці.

Якщо є закордонний паспорт старого зразка, термін дії якого закінчився, його треба здати. А якщо 10 років, на які видавався документ, ще не минули, такий закордонний паспорт слід обов’язково взяти з собою, тому що його необхідно пред’явити. Надалі цим документом можна користуватися, тільки не в рамках безвізового режиму. Якщо в паспорті старого зразка відкрита віза, вона як і раніше буде служити підставою для в’їзду в шенгенську зону.

Для економії часу самостійно можна роздрукувати реквізити для оплати закордонного паспорта і прийти до відділення вже з квитанцією про оплату. Дані можна знайти на офіційному сайті ДМС України в розділі «Платіжні реквізити для оформлення паспорта для виїзду за кордон».

Ціна оформлення закордонного паспорта (і для дорослих, і для дітей) в термін до 20 робочих днів складає 557,32 грн. Термінового, до семи робочих днів – 810,32 грн. При оформленні біометричного документа на дитину батьки (або опікуни) разом із заявою повинні подати свідоцтво про народження. Якщо дитині не виповнилося 12 років, її присутність необов’язкова. Батьки самі надають три фотографії: дві розміром 3,5 на 4,5 і одну – 10 на 15. Якщо дитині 12 років і більше, її треба привести з собою в міграційний центр, щоб сфотографувати на місці.

У разі, коли один з батьків – громадянин іншої держави, додатково надається довідка, що підтверджує приналежність дитини до громадянства України (видається Державною міграційною службою). Якщо дитині вже присвоєно ідентифікаційний код, довідку про це теж необхідно представити. Якщо немає, то спеціально для оформлення закордонного паспорта код не потрібно.

Законодавством України не передбачено ніяких пільг чи знижок на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон соціально незахищеним верствам населення.

 

 Комментарии (3)

 

  1. прохожий пишет:

    Всё дождались”без виз”- теперь на Украине наступит рай и изобилие…

  2. Петро пишет:

    МАРНДРІВ РЫМЫМБЫХАРЫМАМБУРУ

  3. 444 пишет:

    Мандры мандрами.Но у нас нету денег на это.Как и в большинства граждан.Спасибо власть.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: