А ЛЮДЯМ ХОЧ КРИЧИ “РЯТУЙТЕ!”, ТІЛЬКИ ХТО ПОЧУЄ?

20 мая 2017 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | 3 коммент. | №20 (1103)

ЩО ДАЄ ТА ВІДБИРАЄ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ У ЖИТЕЛІВ ГРУНСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ? ЧОМУ ЛЮДЯМ НЕ ДАЮТЬ ЛІКАРНЯНОГО ТА БЕЗОПЛАТНИЙ РЕЦЕПТ?

У зв’язку з децентралізацією, від Охтирського району відокремилася Грунська об’єднана територіальна громада (ОТГ), в яку влилися п’ять сільських рад – Грунська, Куземинська, Рибальська, Гнилицька і В’язівська. Як сказав її новообраний голова Олексій Кудлай, “БІДНІ ОБ’ЄДНАЛИСЯ З БІДНИМИ”, ЩОБ КОЛИСЬ СТАТИ БАГАТИМИ”, бо держава обіцяла всіляку підтримку тим, хто першим підхопить її політику реформ. Тож реформується новостворена громада вже півроку, проте просвітку ще не бачить ніхто.

Більш того, куземинці, які без особливих вагань підтримали ідею об`єднання, вже стогнуть: «відпустіть нас, ми хочемо так, як було…». А все через те, що кожне село тягне одіяло на себе, не розуміє, що принцип «лебедя, рака і щуки» ще ніхто не відмінив. Одним з найболючіших питань, яке потрібно устаткувати, є медичне обслуговування. Утримувати дві дільничні лікарні у Груні та Куземині, фельдшерсько-акушерські пункти у кожному селі немає змоги, бо виділених державою грошей не вистачає. Всього передбачено з держбюджету 4 млн. 515 тис. грн. на 5300 жителів громади з урахуванням надання первинної і вторинної допомоги. Тобто, згідно з постановою Кабінету міністрів, 60% субвенції (2 млн. 700 тис. грн.) треба віддати на вторинний рівень, яким є Охтирська ЦРЛ, рештою розпоряджатися на місцевому рівні. Це значить,  що треба проводити непопулярні дії і реформувати лікарню в Куземині у амбулаторію сімейного типу, скорочувати по всьому існуючому до об’єднання штату медпрацівників 11 чоловік. А поки що на території об’єднаної громади не виписуються лікарняні листи, не видається довідка про смерть, абезоплатні рецепти не дійсні.

«Згодні дати 1 мільйон, а там буде видно», – вирішили на сесії сільської територіальної громади і відрядили делегацію до охтирських депутатів. Але тут теж порахували свої ризики і  виявилося, що за чотири місяці року мешканців Грунської громади уже пролікували на більш ніж 700 тисяч гривень за рахунок коштів міського бюджету. Цей фактор в свою чергу призвів до створення незабезпеченості по зарплатам медпрацівників ЦРЛ. Проте враховуючи скруту у новоствореній громаді, яка, як першопроходець, навпомацки шукає вихід із ситуації, міська рада погоджувалася на прийняття коштів медичної субвенції у вигляді міжбюджетного трансферту у сумі 2 мільйони.

Депутати міської ради вирішили, що пропозиція грунян щодо передачі 1 мільйона гривень трансферту ущемлюватиме права охтирських медиків, які надають медичну допомогу хворим з Грунської громади, коли ті звертаються до Охтирської ЦРЛ. Перекидати свої проблеми на плечі інших в даному випадку недопустимо, а тому прийнято рішення про розгляд цього питання після надання гарантій з боку об’єднаної територіальної громади про передачу субвенції на відшкодування витрат.

У цій децентралізації ще багато незрозумілих питань. Але при цьому ще незрозуміліше, чому Кабмін, знаючи, що в селі надаються медпослуги тільки первинного рівня, дає субвенцію з урахуванням вторинної допомоги? Цим самим держава ставить у неоднозначні відносини міську і сільську громади, лікарів, які зобов’язані клятвою Гіпократи надавати людині допомогу, і хворих з п’яти колишніх сільських рад , які після об’єднання в одну громаду не знають, чи їм виріжуть апендицит в Охтирській лікарні? І як досягти того консенсусу, щоб влаштувати обидві сторони?

САМ СКАЗАВ

«Моя пропозиція – відмовитися від запропонованого мільйона гривень. А  якщо з Груні привезуть у нашу лікарню невідкладного хворого – йому будуть надавати медичну допомогу, чи ні? Будуть людину лікувати, чи, може, зразу хай у морг везуть? Якщо ви не передасте вже вирахуваний Кабміном трансферт, ви поставите під удар життя своїх земляків. А ми вимушені будемо через суд витребовувати борги з сільського бюджету і не факт, що сума буде меншою, ніж ми погоджувалися брати».
Ігор Алєксєєв, міський голова.

Ліна Меркульцева

 

 Комментарии (3)

 

  1. 444 пишет:

    Наверное останутся одни паненята.Так кто то должен на них пахать,они же работать не будут.

  2. 444 пишет:

    Сёл как таковых уже нет.Одни старики,молодёж поубегала кто куда.Та с таким управлением и молодёж вымрет.

  3. 444 пишет:

    Мне одному кажется или кто ещё что скажет.Идет в стране реформа по оптимизации количества населения.Сколько нас должно остаться что бы вы наконец нажрались,уважаемые чиновники?

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: