СПОРТИВНЕ ЖИТТЯ: КАРАТЕ

21 мая 2017 | СПОРТ | Нет комментариев | №20 (1103)

Ідеально премудростям карате та кік-боксингу в Охтирці можна навчитися, відвідавши спортивний клуб «Легіон», який функціонує в нашому місті з 2010 року. Заснував його майстер спорту міжнародного класу з карате, володар чорного поясу III дан В’ячеслав Копил, який є президентом клубу і головним тренером за сумісництвом.

- На сьогодні в спортклубі «Легіон» займається 120 вихованців віком від 5 до 18 років. Заняття проходять в спортзалі школи № 1 та в спеціалізованому залі в приміщенні Будинку побуту. За 7 років діяльності нашого клубу скарбниця спортивних нагород Охтирщини поповнилася нагородами чемпіонів України та переможців міжнародних турнірів. До слова, нещодавно в Харкові проходив престижний міжнародний турнір з кемпо-карате, на якому нам вдалося вибороти три перших та одне друге місце.

Моменти тріумфу команди спортклубу «Легіон» на Кубку України в Дніпрі

Карате – японський вид бойового мистецтва.

Незаможні японці, яким було заборонено використовувати самурайські мечі, були вимушені захищати своє життя, так би мовити, голими руками. Саме тому карате з японської перекладається як «шлях порожньої руки». Відповідно, все мистецтво базується на рукопашному бою без зброї. Карате передбачає використання рук і ніг для ударів в основному по середньому (корпус, живіт) і верхньому (голова) рівні противника. Також використовуються висікання ніг противника і кидки. Характерною рисою саме карате є супровід ударів викрикуванням і вигукуванням – «кіай», які збільшують силу і швидкість, а також регулюють дихання під час бою. Передбачає носіння форми – кімоно. У карате існує градація поясів. Початківці отримують білий пояс, потім жовтий і так до чорного, також можна свій рівень підняти з І до X дану. Американці та європейці взяли карате за основу, вдосконалили та доповнили даний вид бойового мистецтва – і з’явився кікбоксинг. Руки в кік-боксингу працюють в техніці боксу, а ноги – в техніці карате. Тобто використовуються удари руками як в класичній школі боксу, а також удари та підсікання ногами. Також присутні кидки із затриманням кінцівок. Боротьба заборонена правилами змагань. Перемога на змаганнях зараховується тому, хто набере більше очок від суддів або відправить противника в нокаут. Дозволені удари руками в рукавицях, гомілками, колінами, п’ятками, ступнями. Заборонено бити в пах та ліктями. Відрізняється й формою одягу – це спеціальні штани та футболка. Проте головне, щоб дитині подобалося те, чим вона займається.

Вихованець СК «Легіон» Дмитро Титаренко виступає на чемпіонаті України

Спілкувалася Олена Кириченко
В наступному номері читайте про особливості дзюдо, самбо та боксу

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: