ОДПІ ІНФОРМУЄ

28 мая 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев |

Про забезпечення надходжень до бюджетів протягом січня – квітня 2017 року

Протягом січня-квітня 2017 року платниками Охтирської ОДПІ сплачено до бюджетів усіх рівнів понад 691 млн. грн, що на 113 млн. грн більше минулорічних надходжень.

До загального фонду державного бюджету надійшло 511,9 млн.грн, в тому числі – податку на прибуток 9,0 млн.грн, податку на додану вартість – 68,6 млн. гривень.

До місцевих бюджетів надійшло 179,6 млн.грн, в тому числі: до бюджету Охтирщини сплачено – 77,1 млн. грн, Великописарівського району  – 16,2 млн. грн., Лебединського району – 42,2 млн. грн, Тростянецького району – 44,0 млн. гривень.

Найбільшу питому вагу у надходженнях складає податок на доходи з фізичних осіб – 112,2 млн. грн, плата за землю – 27,5 млн. грн та єдиний податок – 25,3 млн. гривень.

За 4 місяці 2017 року платниками Охтирської ОДПІ сплачено до бюджету понад 139 млн. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та понад 10,9 млн. грн військового збору на підтримку Української армії.


ГРАФІК

особистого прийому громадян

керівництвом Охтирської ОДПІ

Головного управління ДФС у Сумській області

Шевченко Юлія Іванівна – начальник Охтирської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області – кожен перший вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год.00 хв.

Курило Ріта Василівна – перший заступник начальника Охтирської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області – кожен третій четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Бойко Наталія Василівна – заступник начальника – начальник Великописарівського відділення Охтирської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області – кожен другий четвер місяця з 14 год. 00 хв. до  18 год. 00 хв.

Бакланова Людмила Анатоліївна – заступник начальника – начальник Лебединського відділення Охтирської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області – кожен другий четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Кулініч Роман Андрійович – заступник начальника – начальник Тростянецького відділення Охтирської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області – кожен другий понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.


ГРАФІК

особистого прийому громадян

посадовими особами структурних підрозділів

Головного управління ДФС у Сумській області

Спеціаліст з питань організації роботи –  кожну першу середу місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Спеціаліст з питань матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури – кожен перший вівторок місяця з 09 год. 00 хв. до  13 год. 00 хв.

Спеціаліст по роботі з персоналом – кожен перший понеділок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Спеціаліст з питань фінансування, бухгалтерського обліку та звітностіголовний бухгалтер – кожен другий четвер місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Спеціаліст з питань моніторингу доходів та обліково-звітних систем – кожну третю середу місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Сектор обслуговування платників – кожен третій понеділок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Спеціаліст з питань інформаційних технологій – кожну другу п’ятницю місяця з 14 год. 00 хв. до 16 год.45 хв.

Спеціаліст з юридичних питань – кожну третю середу місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Сектор податків і зборів з фізичних осіб – кожну першу середу місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.


Зміни до форми Податкової декларації екологічного податку

Охтирська ОДПІ повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2016 № 1177, затверджені зміни до форми Податкової декларації екологічного податку (далі – Декларація), а саме викладено у новій редакції Додаток 4 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)» до Декларації.

Так, раніше діючий додаток доповнено рядками 4.2.1.2.4, 4.2.2.2.4, 4.3.1.2.4, 4.3.2.2.4, які мають назву «коригуючий коефіцієнт» оскільки податкові зобов’язання з екологічного податку у частині екологічного податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) стосовно накопичених до 1 квітня 2009 року відходів обчислюються із застосуванням коригуючого коефіцієнта.

Згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, додаток 4 до Декларації за І квартал 2017 року подається за старою формою, а за ІІ квартал та наступні податкові періоди подається за новою формою, затвердженою Наказом № 1177.

Зазначена інформація наведена в листі ДФС України від 04.05.2017 № 11086/7/99-99-12-03-04-17.


Зміни до Порядку повернення коштів з бюджету

Охтирська ОДПІ інформує про те, що 19 травня п р. офіційно оприлюднений, й, відповідно набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.04.2017 року  №415, який затвердив Зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.

Зокрема, у розділі І Порядку з’явився новий пункт 4 1, яким визначено, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200 1.5 статті 200 1 Податкового кодексу України, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою про повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.


Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи

Охтирська ОДПІ нагадує про законодавчі положення частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України (із змінами та доповненнями), якими визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та інформування Державної фіскальної служби України про прийняття працівника на роботу.

Відтак, повідомлення про прийняття працівника на роботу подається в порядку, визначеному постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413 власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.


Оподаткування ПДВ операцій з надання/отримання поворотної фінансової допомоги

Охтирська ОДПІ інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 07.04.2017 №7307/6/99-99-15-02-02-15 далі – лист ДФС №7307) надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій з надання/отримання поворотної фінансової допомоги.

Згідно з підпунктами «а» та «б» п. 185.1 ст.185 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та/або послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 Кодексу.

Постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (п.п.14.1.185 п.14.1 ст.14 Кодексу).

Постачання товарів – будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п.п 14.1.191 п 14.1 ст 14 Кодексу).

Отже, у зв’язку з тим, що операція з надання/отримання платником поворотної фінансової допомоги не підпадає під визначення операцій з постачання товарів/послуг, така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Лист №7307 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72001.html.


Соціальна пільга на новому місці роботи

Охтирська ОДПІ звертає увагу на те, що фізична особа не може скористатися соціальною пільгою на новому місці роботи у місяці, в якому пільгу застосовано за попереднім місцем роботи.

Оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги на новому місці роботи

Однак при дотриманні умов отримання податкової соціальної пільги така фізична особа має право на отримання податкової соціальної пільги на новому місці роботи з наступного місяця після прийняття на роботу.

Відповідно до п.п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2017 р – 1600 грн), помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. Тобто, у 2017 році – це  2240 грн. (100 % =  800,00 гpн. (тобто 50 % вище згаданого прожиткового мінімуму); 150 % ПCП = 1200,00 гpн; 200 % ПCП = 1600 гpн).

Згідно з пп. 169.3.4 ПКУ податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: