СПОРТИВНЕ ЖИТТЯ: ДЗЮДО ТА САМБО

30 мая 2017 | СПОРТ | Нет комментариев | №21 (1104)

Кожній матусі хочеться, щоб її дитина виросла здоровою, фізично сильною, вміла досягати поставленої мети та постояти за себе. Але у бурхливому вирі повсякденного життя інколи навіть казку на ніч немає часу прочитати, не говорячи мову про спільні тренування чи багатогодинні сімейні посиденьки. Тоді на допомогу люблячим батькам приходять тренери з бойових мистецтв. Цього разу зазирнемо до світу дзюдо, самбо та боксу. А допоможуть нам в цьому охтирські тренери.

Секунда від захвату до кидка

Ярина Федорченко та Ангеліна Мандрика

Тренер з дзюдо Людмила Єлізорова з Катериною Барановою та Анною Резніченко

Тренер з дзюдо Володимир Кісіль з Денисом Закаблуком і Романом Івановим

Про тонкі грані між дзюдо та самбо розповідає  тренер Володимир Кісіль:

- Дзюдо – універсальний засіб для вдосконалення всього тіла та духу. Тренування допомагають не тільки навчитися захищатися і атакувати, але й загартувати тіло і виховувати волю.  На заняттях я намагаюся навчити дітей як елементам дзюдо, так і самбо. Ці види бойових мистецтв хоч і на перший погляд схожі між собою, проте мають ряд  відмінностей. Дзюдо та самбо різняться особливостями кидкової техніки та правилами змагань. Наприклад,  в самбо дозволений кидок із захватом за ноги, а в дзюдо – нижче пояса братися взагалі неможна.

Одяг дзюдоїста та  самбіста також  відрізняються між собою: в дзюдо – це біла та синя дзюдога зі штанами,  в самбо – синя та червона самбовка та шорти. Місце для змагань у самбо -  килим. Для дзюдо використовується татамі – майданчик з твердим покриттям і суворо позначеними кордонами.

Щоб виграти поєдинок в дзюдо необхідно виконати амплітудний та швидкий кидок на всю спину або зробити утримання протягом 20 секунд чи больовий або ж задушливий прийом до здачі суперника. Аби здобути чисту перемогу в самбо потрібно здійснити кидок на всю спину зі стійки або больовий прийом до здачі суперника. Якщо ж не вдасться отримати чисту перемогу, то переможець визначається за сумарною кількістю набраних балів або зауважень.

В Охтирській дитячо-юнацькій спортшколі готують і вправних дзюдоїстів та самбістів, слава про яких вже встигла облетіти всю Україну. Бригадним методом на татамі майбутніх чемпіонів виховують одразу три тренери: старший тренер, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Юрій Меєрович, тренери ІІ категорії Людмила Єлізарова та Володимир Кісіль. Тонкощам самбо дітей навчає в «Гарті» тренер ІІ категорії Олександр Єрмоленко.

Вихованці відділення дзюдо Охтирської ДЮСШ

Нещодавно у Львові пройшов чемпіонат України з дзюдо серед юнаків та дівчат. Охтирщину представляли 4 учасники. Гарні виступи юних охтирчан допомогли збірній Сумської області вибороти третє командне місце. Зокрема Анастасія Кармазова у ваговій категорії 40 кг , провела три зустрічі, які завершилися чистими перемогами та дозволили піднятися охтирчанці на п’єдестал пошани. Яринка Федорченко у ваговій категорії 36 кг зайняла почесне друге місце, а Едуард Зімов зайняв п’яте місце у ваговій категорії 42 кг

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: