БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ ДЛЯ СЕЛЯН

3 июня 2017 | ЖИТТЯ РАЙОНУ, ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №22 (1105)

З КВІТНЯ ПОТОЧНОГО РОКУ В УКРАЇНІ СТАРТУВАЛА ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ», ЯКА МАЛА ПОЛЕГШИТИ ЖИТТЯ УКРАЇНЦЯМ ШЛЯХОМ ОТРИМАННЯ НИЗКИ ПРЕПАРАТІВ БЕЗКОШТОВНО АБО З НЕВЕЛИКОЮ ДОПЛАТОЮ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман по всіх телеканалах постійно переконував громадян, що програма працює і безкоштовні ліки – це реально. Але життєві реалії виявилися не такими солодкими, як би цього хотілося. До редакції телефонували охтирчани та мешканці району зі скаргами, що безкоштовних ліків вдень з вогнем не знайдеш. Високопосадовці звикли бігти попереду потяга: про програму розтрезвонили, але мешканці сільських глибинок тривалий час не могли відчути її перевагами на власному здоров’ї і гаманці.

Про всі підводні камені урядової програми «Доступні ліки» в Охтирському районі нам розповіла виконуюча обов’язки завідувача сектора охорони здоров’я Охтирської РДА Наталія Вискрибенцева:

- «Доступні ліки» – це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Вона надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, діабет 2 типу.

У квітні цього року управління охорони здоров’я Сумської ОДА перерахувало на Охтирський район кошти в сумі 309, 2 тис. грн. на фінансування урядової програми.

В процесі реформування галузі охорони здоров’я лікувально-профілактичні заклади Охтирського району зіткнулися з проблемою ліцензування на медичну практику, що призвело до труднощів видачі лікарняних листів, безкоштовних рецептів на отримання безкоштовних ліків.

Єдиним виходом із ситуації, що склалася, було створення комунального закладу «Охтирський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Таке рішення було підтримано депутатами чотирнадцятої сесії сьомого скликання Охтирської районної ради від 28 квітня, де було затверджено структуру КЗ «Охтирський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

Також рішенням Охтирської райради від 28 квітня та Управлінням охорони здоров’я Сумської ОДА 18 травня погоджено кандидатуру для призначення головного лікаря КЗ «Охтирський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», ним стала Людмила Миколаївна Сорокіна.

До складу центру первинної медико-санітарної допомоги входять шість амбулаторій, вісім фельдшерсько-акушерських пунктів та дев’ять  фельдшерських пунктів. Скорочень ніяких не передбачається.

Зважаючи на це, лише з травня 2017 року розпочато тимчасову видачу безкоштовних рецептів за урядовою програмою «Доступні ліки» Охтирською ЦРЛ доти, доки КЗ «Охтирський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» не отримає ліцензію на впровадження медичної практики.

На жаль, не всі аптеки йдуть на співпрацю  щодо реалізації урядової програми «Доступні ліки». З Охтирською ЦРЛ співпрацюють 4 аптеки, які отоварюють безкоштовні рецепти для мешканців міста та району.

Для отримання безкоштовних рецептів можна особисто звернутися до сімейного лікаря КЗ «Охтирська ЦРЛ», маючи при собі медичну карточку, або звернутися до лікаря за місцем проживання, який може отримати для хворих рецепт в Охтирській ЦРЛ, з попередніми рекомендаціями та призначенням в медичній карточці.

Лікарями КЗ «Охтирська ЦРЛ» розроблений графік планово-консультативного виїзду районних вузькопрофільних спеціалістів та педіатричних бригад, який знаходиться у кожному медичному закладі Охтирського району.

Питання отримання рецептів на безкоштовні ліки в сільських та селищних лікувально-профілактичних закладах залишається відкритим і конкретної дати, коли це буде реальним, назвати поки що не можу.

ЦИФРА: 3296 безкоштовних рецептів за урядовою програмою «Доступні ліки» виписано лікарями КЗ «Охтирська ЦРЛ» мешканцям Охтирки та району станом на 29 травня.

Записала Олена Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: