ПОЛІЦІЯ ІНФОРМУЄ

6 июня 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев |

На Охтирщині розпочали операцію «мак»

На Охтирщині оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак» розпочались 25 травня і триватимуть до 28 вересня. Працівники поліції здійснюватимуть комплекс оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на виявлення та знищення незаконних посівів наркотиковмісних рослин маку та конопель, а також закликають мешканців краю не порушувати законодавство у сфері їх культивування.

Правоохоронці нагадують, що посіви снотворного маку та конопель в Україні дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію, дозвіл та здійснюють відповідну охорону посівів. А громадянам варто пам’ятати, що за незаконний посів або вирощування таких нарковмісних рослин їм загрожує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Зокрема, Кодексом України про адміністративні правопорушення за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин передбачено покарання штрафом від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

Якщо ж кількість таких рослин більша, то особі, яка їх вирощувала, загрожує кримінальна відповідальність. Згідно статті 310 Кримінального кодексу України, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин – караються штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Поради правоохоронців – як вберегти своє житло від крадіїв

За статистикою, серед злочинів проти власності квартирні крадіжки здійснюються найчастіше, а довести провину – важко. Легше попередити такі небажані випадки.

«Перш за все, крадіжка – це таємне викрадення майна, – розповідає  начальник Охтирського відділу поліції Руслан Кладько, – тобто розкрадання відбувається за відсутності господаря. Кримінальна практика свідчить, що здебільшого зловмисники приникають у квартири чи домівки за відсутності господарів. У більшості випадків злодій не проникне у квартиру, коли не буде переконаний, що господарі залишили її на тривалий час. Отже, коли вирушаєте у відпустку, виїжджаєте до родичів, не кажіть про це без потреби. Лише обмежене коло людей повинно знати, на який час ви залишаєте помешкання».

Злодії, як правило, потрапляють до чужої квартири через вхідні та балконні двері, вікна і кватирки. Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими гратами. Особливо це стосується помешкань першого і останнього поверхів та тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, дістають гілки дерев тощо. Щоб уберегти такі квартири від злодіїв, до решіток також треба підвести сигналізацію.

Квартирні злодії мають звичку розвідувати місце майбутнього злочину. За найменшої підозри щодо людини, яка цілими днями без діла тиняється біля вашого будинку, повідомте свого дільничного інспектора поліції або зателефонуйте до чергової частини поліції.

Проникнути в будинок чи квартиру в присутності мешканців злочинці можуть тільки тоді, коли господарі надто безпечні і відчиняють будь-кому. Така легковажність може дорого коштувати. Відмовляйтесь від пропозицій незнайомців, які хочуть поворожити у вашій квартирі, перепеленяти дитину, напитися води, дати ліків і тому подібне. Як правило, такі відвідини завершуються крадіжками. Щоб уникнути втрати майна, треба бути особливо обережним при спілкуванні з незнайомцями.

Правоохоронці стверджують, що найбільш надійним захистом від пограбування квартири є встановлення кнопки тривожної сигналізації з підключенням до пульта централізованої охорони. Реагують на такий сигнал спеціально підготовлені наряди  Управління поліції охорони в Сумській області МВС України.  Для її встановлення треба звернутися до територіального підрозділу. У квартирах, які були під охороною, крадіїв затримують у 99 відсотках.

Якщо не по кишені встановлення сигналізації, то час скористатися простими, але дієвими рекомендаціями. Не запрошуйте сторонніх, незнайомих вам людей у свій дім. Не повідомляйте домашню адресу та номер телефону стороннім без потреби. Загубивши ключа, негайно замініть замки, а також зміцніть двері додатковими засовами. Не залишайте ключа під килимками, у поштових скриньках. Не відчиняйте двері, не з’ясувавши, хто саме до вас прийшов.

Коли ви повернулися додому і виявили зламаними або відчиненими вхідні двері у такому разі рекомендуємо: не заходити у квартиру, звернутися за допомогою до сусідів, терміново викликати поліцію, не заходячи до помешкання, перевірте, чи немає там сторонніх, наглядайте за квартирою до приїзду працівників поліції. Коли побачите злочинців і не матимете змоги їх затримати, запам’ятайте їхні прикмети, одяг, марку, номер і колір автомашини, у якому напрямку вони від’їхали.

Крім того, якщо такі дії вчинила особа, яка вже була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила інший наркозлочин (статті 307, 309, 311, 317), або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин, то за це законодавством передбачено ув’язнення на строк від трьох до семи років.

Як не стати жертвою крадіїв автомобілів

Як свідчить практика, власники автомобілів часто своєю необережністю сприяють викрадачам автомашин. А вони тим часом не проминають нагоди використати неуважність автолюбителів. Ви можете значно зменшити ризик стати жертвою такого злодія, дотримуючись заходів перестороги.

Немає сумнівів, що придбавши авто, власник повинен обладнати його охоронною автосигналізацією, інакше можна втратити набагато більше. Бажано використовувати різні системи протиугінної авто сигналізації з механічними системами блокування педалей, дверей, керма тощо.

Щоб уникнути викрадення автомобіля правоохоронці радять автовласникам дотримуватись елементарних порад:

-обладнайте автомобілі як електронними, так і механічними пристроями проти викрадення;

- не залишайте авто в нічний час на неосвітлених майданчиках у подвір’ях багатоповерхових будинків, по можливості, залишайте автомобілі на охоронюваних автостоянках та гаражах;

- не залишайте автомобіль на тривале зберігання в гаражі, не обладнаному надійними запорами й зачепами, що запобігають зрізу петель воріт;

- при залишенні автомобіля навіть на охоронюваній автостоянці або в гаражі необхідно задіяти всі протиугонні засоби;

- не залишайте транспорт без догляду на тривалий час у місцях великого скупчення автотранспорту і сторонніх громадян, на парковках біля магазинів, торгових центрів та ринків;

- не залишайте ключ від замка запалювання на СТО або у малознайомих осіб, що займаються приватним ремонтом автомобілів, навіть на короткий час;

- не залишайте в салоні автомобіля на видному місці коштовні речі, які можуть привернути увагу злочинців;

- не залишайте документи в салоні, носіть їх із собою;

- не саджайте в салон випадкових пасажирів;

- нікому не показуйте місця встановлення пристроїв противикрадення та «секреток».

Пам’ятайте, що розкриття випадків викрадення автомобілів більшою мірою залежить від господаря автомобіля. Адже чим швидше людина звернеться до правоохоронців, тим швидше будуть зорієнтовані наряди ДПС, а у злочинців буде менше шансів вивезти транспортний засіб за межі міста.

Не гайте час на самостійний розшук, терміново дзвоніть до поліції.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: