Спортивне життя

6 июня 2017 | СПОРТ | Нет комментариев | №22 (1105)

Заняття боксом для дітей дає можливість зростати здоровими та сильними. Юні боксери не чахнуть над своїми комп’ютерами, а регулярно ганяють кров по жилах, то ж виростуть міцними і невразливими.

Секція боксу діє в Охтирці з часів заснування громадської організації боксерського клубу «Молот» з 2016 року. Майбутніх чемпіонів з боксу на базі школи № 3 другий рік поспіль тренує Віталій Ходунай. Заняття проходять щодня з понеділка по п’ятницю з 17:00 до 19:00.

Данило Залавський та Владислав Лавриненко

За період діяльності спортклубу «Молот» охтирські боксери встигли взяти участь у семи змаганнях, які значно поповнили дошку пошани боксерських досягнень Охтирщини. Зокрема нещодавно  в Гадячі відбувся третій традиційний турнір з боксу пам’яті мастера спорту О. О. Ісметова. Учень 6 класу школи № 5 Віталій Залавський у ваговій категорії 44 кг виборов перше місце. Учню 4 класу школи №  1 Ігорю Павлову  у ваговій категорії 48 кг не було рівних, і юний боксер приїхав додому з медаллю чемпіона. Владислав Лавриненко та Данило Залавський зайняли почесні другі місця. А завдяки участі у відкритому турнірі з боксу, що проходив в середині травня в Ромнах, ці ж вихованці секції боксу отримали найвищі нагороди, повернувшись до Охтирки абсолютними чемпіонами.

Боксери краще за інших знають, що в житті найбільше дістається людям, які опускають руки. Тому охтирські спортсмени ніколи не здаються, а впевнено, тренування за тренуванням, прямують до підкорення спортивних вершин боксу.

НА ФОТО ЗЛІВА НАПРАВО:
Віталій Залавський, Ігор Павлов, тренер Віталій Ходунай, Данило Залавський та Владислав Лавриненко

Про нюанси боксерського поєдинку більш детальніше нам розповість тренер Віталій Ходунай:

- Моє завдання на тренуваннях виробити у боксерів цілеспрямованість, уміння стійко переносити в боях неприємні відчуття. Я навчаю дітей володіти відмінним відчуттям часу і обирати момент атаки тоді, коли супротивник вже не в змозі уникнути удару. Тоді легше оцінити тривалість раунду, перерви, окремих тимчасових інтервалів бойових дій і раціонально витрачати сили. Його можна розвивати головним чином у двобої з партнером, коли необхідно точно визначати час для ударів і захистів, а також у вправах на снарядах, що швидко переміщаються (м’ячі на гумах, пневматичних грушах і на лапах).

Ведучи напружений бій, маневруючи, атакуючи, контратакуючи супротивника і захищаючись від його ударів, боксер повинен уміти у будь-який момент визначити своє положення на рингу щодо його кутів, канатів: атаки набагато ефективніші, якщо супротивник в цей час знаходиться в незручному положенні (наприклад, в кутку або біля канатів).

Приємно усвідомлювати, що те, чим ти займаєшся приносить і стратегічні результати. Адже деякі мої вихованці після закінчення загальноосвітньої школи, продовжують займатися боксом й в інших містах,  отримуючи вищу освіту. Зокрема Антон Виник, навчаючись у Київському університеті, не полишає спорт і займає призові місця на чемпіонатах України, один з останніх – чемпіонат з боксу в м. Рівне, який проходив з 15 по 21 травня. Також Іван Коротін, студент Сумського державного педуніверситету, здобув звання кандидата в майстри спорту і продовжує навчання за фахом «Викладач фізичної культури та тренер з боксу».

Молодший тренер з боксу Сергій Залавський

Цікаві факти про бокс

Єдиним боксером, що не програв жодного бою, був легендарний Рокі Марчіано. Він виграв всі свої 49 боїв на професійному рингу, причому 43 з них – нокаутом.

У 2003 році з’явився досить кумедний вигляд спорту — шахбокс. Це суміш шахів і боксу. Всього проводиться 11 раундів: під час парних спортсмени боксують, під час непарних – грають у шахи. Перемагає той, хто поставив супернику мат або відправив його в нокаут.

Найшвидші великі гроші в історії боксу заробив Майк Тайсон, який  нокаутував Майкла Спінкса, заробивши тим самим 20 млн. доларів за 91 секунду.

Перший офіційний поєдинок між різностатевими боксерами відбувся в 1999 році. Як не дивно, виграла його жінка.

Користь для організму від тренувань величезна, – регулярні заняття дають відмінну фізичну підготовку, виховують силу і швидкість, спритність і координацію. Це ніяк не завадить спортсменам щодня робити домашні завдання і добре вчитися в школі. Навпаки, регулярні фізичні вправи стимулюють кровообігу, в тому числі і мозковий, що тільки покращує самопочуття юних боксерів.

Спілкувалася Олена Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: