Програмування для всіх

8 июня 2017 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев |

З кожним днем інформаційні технології все далі входять у наше життя. Постійно з’являються нові професії, пов’язані з цією індустрією. Та й до професій, що стали вже традиційними, інтерес замовників не згасає. Одна з таких професій — програміст.

Спостерігаючи бурхливий розвиток інформаційних технологій, важко сказати, чи є ще настільки затребувані спеціалісти, як програмісти. Замовлень багато, а з часом буде ще і ще більше. Робочих рук програмістів вже зараз катастрофічно не вистачає, навіть за гарну оплату. Саме тому програмування може стати справжньою путівкою в життя для дитини, як би пафосно це не прозвучало.

Щоб зробити програмування більш популярним серед школярів, автор із Радіоном Дубровкою придумали і організували міську олімпіаду з програмування. Хочу подякувати начальнику відділу освіти Троню А. В. та директору школи №1 Шульженко І. А. за підтримку нашої ідеї та допомогу в проведенні олімпіади.

В першу чергу ми залучили до участі учнів 4-7 класів, хоча й учні інших класів теж допускалися. Ми намагалися зробити олімпіаду веселою і цікавою для учнів, які ще не знають жодної мови програмування. Тому брали завдання на логіку і кмітливість із навчального сайту https://code.org, щоб всі діти, незалежно від віку, були приблизно в однакових умовах. У завданнях потрібно було скласти із блоків такий алгоритм, щоб герой гри MineCraft виконав поставлені задачі. На тому ж сайті перевірялися і розв’язки завдань. Тому задача журі була простою: тільки зафіксувати, хто і скільки завдань виконав за певний час.

Олімпіада проводилася у два етапи. Перший етап відбувся 18 травня. Він проводився заочно, із домашніх комп’ютерів учасників через Інтернет і в цьому етапі зареєструвався аж 71 учень. До другого етапу пройшли 20 учасників. Другий етап відбувся 19 травня у школі №1 м. Охтирки і за підсумками напружених змагань визначилися переможці:

1 місце — Горбонос Віктор (школа 4)
2 місце — Дульський Дмитро (школа 5)
3 місце — Островерхов Сергій (школа 4)
4 місце — Кужель Сергій (школа 1)
5 місце — Зінченко Нікіта (школа 5)
6 місце — Липовець Андрій (школа 4)

Після оголошення про олімпіаду до нас приєдналися спонсори: ТЦ “Матриця”, приватний підприємець Погорєлов О.В. і магазин “Гігабайт”. Це дало нам можливість нагородити учасників, а діти були щасливі отримати заслужені призи!

Віталій Тронь

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: