Місто професій: Малеча в ролі журналістів

11 июня 2017 | БЛОГИ | Нет комментариев | №23 (1106)

ЮНІ ОХТИРЧАНИ НА МИТЬ ЗАНУРИЛИСЯ У РІЗНОБАРВ’Я СУСПІЛЬНО КОРИСНИХ ПРОФЕСІЙ

ПЕРШИЙ ДЕНЬ ЛІТА ВИДАВСЯ ВІТРЯНИМ, АЛЕ НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЦЕ ПЕРЕНАСИЧЕНИМ ЦІКАВИМИ ЗАХОДАМИ, ПРИСВЯЧЕНИМИ ДНЮ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ. Із самого ранку юні охтирчани бігали наввипередки, малювали на асфальті, брали участь у майстер-класах на різні смаки. Проте містян цими традиційними забавками вже не здивуєш. Цьогорічне дитяче свято мало свою родзинку. Найбільшу дзвінкоголосу юрбу зібрав незвичний для нашого міста та корисний для підростаючої аудиторії захід – «Місто професій». Тільки уявіть, дітлахи куховарили, приміряли військову амуніцію, лікували зуби, сиділи за кермом пожежної машини, пізнавали тонкощі інтернет-кабелів. Також юні охтирчани відчули себе в ролі банкірів, кінологів, військовослужбовців, малярів-штукатурів, працівників б`юті-індустрії. Неабияким попитом користувалася й професія журналіста. Малеча хотіла хоч на хвильку долучитися до загадкового інформаційного світу, стати частинкою історії і зрозуміти, як народжується улюблена газета охтирчан – «Роксолана».

Гімназистки Дар’я Бублик, Крістіна Ковальчук та Ангеліна Ткаченко першими та вперше спробували себе в ролі журналістів. Хоч і мріють дівчата стати фото-моделями та дизайнерами інтер’єру, проте уважно слухали розповідь журналіста газети «Роксолана-Максі» Олени Кириченко про свою улюблену роботу. Вони дізналися, що основне завдання журналіста полягає у збиранні, обробці та поширенні суспільно значущої інформації для масової аудиторії (читача, слухача чи глядача) з метою формування громадської думки. Малеча з цікавістю слухала про те, що журналіст повинен бути чесним, справедливим, ніколи не нав’язувати власної думки, а лише намагатися надати читачу інформацію для роздумів. Основні аспекти журналістської етики та жанри журналістики завершили коротку мандрівку до світу мас-медіа.

Після тематичної лекції практиканти «Міста професій» отримували цікаві завдання. Дар’я, Крістіна та Ангеліна мусили зробити art – репортаж про своє ідеальне літо.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="8461701428"
data-ad-format="auto">

Дар’я Бублик, Крістіна Ковальчук та Ангеліна Ткаченко

намалювали ідеальне літо очима дитини

Учасники отримали завдання – скласти рекламний слоган “Роксолани”. Особливо креативні слогани: «Дізнайся для себе щось нове та цікаве, читаючи незрівнянну «Роксолану», «хто «Роксолану» читає, той завжди всі новини знає», «їдеш ти відпочивати, не забудь «Роксолану» із собою в дорогу взяти», «що купити, чи продати, як шпалери відідрати, як котлети готувати в «Роксолани» треба запитати».

Одинадцятикласниця Аліна Гавриш мріє стати журналісткою і працювати на відомому телеканалі. «Новини, вони ж – всюди, – ділиться думками про майбутню професію дівчина. – Ось, наприклад, вам випадок із життя. Розмовляю вчора ввечері з подругами поблизу магазину в центрі міста. Інші відпочивальники плюхають насіння під ноги, а до сміттєвого баку – рукою подати. Ось вам і готовий матеріал про людську байдужість, антиморальність та неповагу до чужої праці».

Аліна Гавриш, учениця школи № 1

Десятирічний Владислав Салагацький отримав креативне завдання. Хлопцю треба було намалювати рідне місто та відповісти на запитання вікторини про газету «Роксолана».style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="8461701428"
data-ad-format="auto">

Владислав Салагацький, учень 8 школи, тримає в руках малюнок рідного міста

Карина Гончаренко та Даша Семигук дізналися, що пересічна людина може виступати і в ролі джерела журналістської інформації. Дівчата провели опитування серед гостей свята і поцікавилися: за що вони люблять Охтирку. Як з’ясували потенційні журналісти, охтирчани люблять рідне місто за чудові краєвиди, чисте повітря, помірний клімат, розвинену інфраструктуру торговельно – розважальної мережі, за те, що на цій землі ростуть їхні діти та онуки.

Карина Гончаренко та Даша Семигук

Данило Кізєльов вже визначився з майбутнім фахом – хоче стати журналістом. «Говорити з цікавими людьми, бути завжди в курсі подій, фотографувати – це так цікаво, – розмірковує Данило. – Мені дісталося завдання намалювати логотип улюбленої газети. «Роксолана» у нашому домі частий гість, її читають мої батьки Ірина та Роман».

Данило Кізєльов

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: