ПРЯМИЙ ЗВ’ЯЗОК: У ЧОМУ ПОКАЯВСЯ І ЩО ПООБІЦЯВ МІСЬКИЙ ГОЛОВА (ч.2)

12 июня 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №23 (1106)

Продовжуемо публікувати відповіді мера Охтирки Ігоря Алексєєва на запитання охтирчан, які надійшли під час прямого зв’язку в газеті “Роксолана”. Початок в № 22.

Світлана Карпенко та мешканці буд. № 3, 7 по вул. Петропавлівській, №34 по вул. Київській:

-         Ви обіцяли зробити колектор після вводу в експлуатацію частини нової лікарні. Три відділення вже заселені і працюють, а колектор як був аварійним, так і залишився. Ще більше додалося проблем, бо нечистоти і в підвалах, і в дворі течуть. Телефонували на очисні, щоб каналізацію нам відкачали, а там кажуть, що робити у них уже нікому, півтора слюсаря залишилося, та й тим  грошей  за кілька місяців заборгували. То ж той молочний олігарх копійки платить людям, бо йому аби сяк-так качало зараз, а далі хоч трава не рости. Що буде в перспективі?

-         Ситуація по цьому будинку дуже неоднозначна. Справа в тому, що багато років поспіль у підвалі тече каналізація – і при всіх попередніх міських головах, і при мені. Спеціалісти розказували, що то підходять грунтові води і нічого зробити не можна. Я, як і мої попередники, вірив, що це дійсно так. Думав, вихід у побудові колектору, який входить у проект лікарняного комплексу. У минулому році  я говорив про перспективу включення цієї споруди на 2017 рік , і ми це зробили, хоч це було і непросто, адже потрібно переробляти документацію.     Зараз у Міністерстві регіонального розвитку проект на повну добудову лікарняного комплексу в Охтирці знаходиться на розгляді конкурсної комісії і державне фінансування розпочнеться після прийняття відповідної постанови Кабміну. Передбачається добудувати і ввести в експлуатацію незавершену частину корпусу за два роки, на що необхідно 65 млн.грн.  У цьому році з міського бюджету ми виділили 15 млн.грн.,  з державного – 32 млн.  у ці кошти включене і будівництво колектору. Проблема з водовідведенням зніметься не тільки для лікарні, а й для всіх навколишніх багатоповерхівок. Але , як виявилося, проблема з підтопленням підвалу у будинку по вул. Петропавлівській,1 залежить зовсім не від колектору. Для встановлення причини, нам довелося відключити водопостачання будинку, позичити у пожежників «рукава» і тиждень відкачувати  нечистоти з підвалу. Коли стало можливо, сам заступник міського голови Сергій Мартимьянов взув гумові чоботи і разом із слюсарями поліз дивитися, що ж там таке. Виявляється,  півтора метра каналізаційної труби немає взагалі і багато років підряд весь п’ятиповерховий будинок гадив  під себе. З фекалій навіть утворилися сталагміти по півтора метри завдовжки. Тепер, коли причина відома, замінимо труби і проблему закриємо.

Світлана:

-         Ходять чутки, що міським очисним спорудам скоро настане капець. Чи це так і що Ви плануєте з цим робити?

-         Можу вас «заспокоїти» – це не чутки, а факт.  Очисні споруди дійсно знаходяться у перед аварійному стані – багато років їх ніхто не ремонтував, профільні спеціалісти, яких запрошували і з Харкова, і з Києва, сказали, що там і кінь не валявся.  Це питання ми опрацювали з орендарем комунального майна та з Фондом охорони навколишнього середовища. Було вирішено фінансувати у рівних долях – по 2 млн. грн. з орендаря, Фонду та з міської ради на виготовлення проекту, який наразі вже проходить експертизу та на виконання капітального ремонту, які заплановано на наступний рік. Тобто,  катастрофи не буде.

Юрій:

-         За останні роки багато охтирчан виїхало із країни – це помітно навіть по зменшенню народу на вулицях міста. Люди емігрували і раніше, але  саме за останні два роки тікають масово, і чим далі, тим дужче. Як Ви вважаєте, чому так відбувається і що робити? Чи порекомендували б Ви своїм синам шукати кращої долі за кордоном?

-         Людина шукає де краще. Потрібно , щоб у нас вдома було не гірше. Років зо п`ять тому саме так синам і рекомендував. Не послухались і я їм за це сьогодні вдячний.

Анна:

-         Що робити в Охтирці молоді з вищою освітою? Куди нам подітися? Навіть на базарі вже все зайнято?

-         Не згоден з Вами , можливості є завжди. Є бажання і наполегливість – буде і результат.

Мешканець с. Чернеччина Микола Тараніченко:

-         Я займаюся розробкою станції для отримання енергії з відновлюваних джерел: використовую енергію сонця та вітру. Чи можливо використати мої напрацювання на благо міста: встановлювати сонячні батареї та використовувати дану енергію на потреби міста. Мої розробки будуть корисним і для військових, які в польових умовах не завжди мають змогу нагріти воду чи підзарядити той самий телефон. А мої установки зможуть вирішити й ці проблеми за рахунок сонця та вітру. Чи Вам це цікаво?

  1. Яка в місті ситуація з використанням альтернативних джерел енергії: вітрової та сонячної? Чи плануєте в найближчій перспективі опановувати цей напрямок вироблення енергії?
  2. Я готовий технічно допомогти облаштувати сонячну дзеркальну установку, яка буде виробляти 18 кВт в час, наприклад, на території ТЕЦ або ж на іншій території, де пролягає тепломережа. Чи це реально?

-         Для того ,щоб Вам відповісти потрібна додаткова інформація про Ваші розробки. Підходьте ,поспілкуємось.

Станіслав Діганшин, підприємець продуктового ринку:

-         Коли будуть вжиті заходи щодо виконання умов оренди земельної ділянки підприємством Сумської облспоживспілки «Охтирський ринок». Коли наведете лад на продуктовому ринку? Чому Ви ігноруєте листа від Сумської облдержадміністрації від 14.03.2017 року  № 0163-021?

-         Відповідна вимога направлена до облспоживспілки , отримана відповідь , яка Вас не задовольнить. Орендар стверджує, Що умов договору не порушує. Шлях один – суд. Але я не бачу рішення, яке задовольнить одних , без втрат для інших.   Втручатись в підприємницьку діяльність ми не маємо права. Брати участь в конкурентній боротьбі- також. Мою пропозицію про створення комунального , виключно продовольчого ринку, ні ви, ні депутати не підтримали. Застосовувати силові заходи , на кшалт примусового видалення тих чи інших підприємців з ринків я не дозволю, подобається це Вам ,чи ні.

Ветеран воїнськой служби Валентин Солошенко:

1. В Охтирці проживає відомий Вам інвалід 1-ї групи, єдиний у Сумській області, хто залишився живим з діагнозом «гостра променева хвороба», учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, кавалер українських нагород – ордена «За мужність» 3-го ступеню, медалі «За відвагу», ветеран інженерних військ Микола Олександрович Калачов. Вже склалася традиція, що 26 квітня щороку його провідували міські голови, починаючи від Дзюбіна, Демченко, Цілуйка, разом із військовим комісаром і начальником Охтирського  гарнізону. За Вашу каденцію такого ще не було жодного разу. Невже така людина не заслужила уваги перших осіб міста?

-         Жодна із служб , як і Ви пане Валентине , мене про цю традицію не інформували. А варто було  , хоча б Вам. До сьогодні я не знав ні про нагороди ,ні про діагноз. Виправлюсь , мені соромно. А Вам?

2. Ви знаєте, що багато ветеранів, у тому числі і я, були проти декомунізації та Вашого розпорядження про перейменування вулиць. Але прийняли, виконали і доповіли, що встановлені нові таблички з новими назвами. Але проблема залишилась. Таблички встановили тільки в кінці і на початку вулиць і провулків, а посередині залишились старі таблички. Це стосується і центральних вулиць Леніна, Фрунзе, Чапаєва, Менжинського, Жовтневої і т.д. Ваші коментарі з цього приводу?

-         Які тут можуть бути коментарі? Прийнято закон , який потрібно виконувати не залежно згодні Ви з ним чи ні. Таблички знімемо ,дякую за інформацію.

3. Чи не передумали будувати автозаправочну станцію навпроти собору на площі Соборній? Адже думку громадськості з цього приводу так ніхто і не вивчав…

-         Інформації від забудовника про зміну намірів я не маю. Процедура витримана згідно законодавства.

Юрій:

Який механізм використання грошей, виділених на установку квартирних лічильників?

-         Механізм розробляється, є цікаві пропозиції, які не йдуть в розріз з прийнятими міськрадою рішеннями.

Северин В’ячеслав:

1. Коли Ви наведете лад з рухом автомобілів в центрі міста? Невже не видно, що з теперішньою організацією руху гірше стало проїжджати перехрестя вул. Незалежності і вул. Армійська –  пров. Харківський. Крім того, заборонивши стоянку по вулиці Ярославського, зменшили кількість парковочних місць в центрі, до того ж хоч і зупинка заборонена, авто там все одно стоять, чим заважають двосторонньому руху на вузькій вулиці. Пропоную по пров. Харківському зробити рух в сторону від вул. Батюка. По Ярославського – з Торгової площі до Батюка

-         Знак про заборону стоянки по Ярославського стояв завжди , з часів СРСР. Кількість місць для паркування не зменшили, а збільшили. За пропозицію-дякую.

2. Біля МЦКД “Кнежа” по вулиці Парковій часто авто ставляють на тротуарі, поліція на це ніяк не реагує. Пропоную організувати стоянку вздовж  магазину “Світ меблів”, а тротур з протеилежного боку огородити бордюрами

-         Дуже слушна пропозиція, дякую ,обов*язково реалізуємо.

Продовження в наступному номері

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: