ЩОДЕННИК ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ МУЗЕЄЗНАВСТВА

13 июня 2017 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев |

Другий тиждень літнього профільного табору «Юні науковці» Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді видався насичений та цікавий для його вихованців. 6-9 червня 2017 року у рамках Літньої школи музеєзнавства продовжували реалізовуватися проекти «Правова орбіта» (Спільний з ОМЦНБВПД), «Охтирка екологічна», «Відомі люди Охтирського краю», «Знайомимося з Польщею».

6 червня 2017 року юні історики зустрілися з Мариною Лапоног, головним спеціалістом відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги, яка ознайомила учнів із Законом України «Про доступ до публічної інформації», формами та порядком подання запиту на інформацію. Крім того, спільно вивчено строк розгляду запиту на інформацію. Опрацьовано ряд правових запитань та розв’язано юридичні задачі. Вихованці табору взяли участь у міні-вікторині з основ правознавства. Між вихованцями були розподілені ролі учасників майбутнього судового засідання, яке вони покажуть в ігровій формі на підсумковій практичній  конференції Літньої школи музеєзнавства.

Географи розпочали знайомство з країною Польща. Протягом 5 занять вихованці  мали змогу вивчати польську мову та культуру спільно з викладачем Коломієць С.М.

А ще  юні науковці побували на святі, присвяченому Дню журналіста в Охтирському краєзнавчому музеї. Творчий захід для представників преси, радіо і телебачення, які присвятили своє життя непростій професії літописців, пройшов за участі місцевих журналістів, краєзнавців, вихованців міського центру позашкільної освіти МАН у музичному супроводі викладачів Охтирської дитячої музичної школи.

7 червня 2017 року відбулася подорож юних географів до штучної водойми – Дамба. Шлях подорожі пролягав вулицею Широкою, де вихованці табору мали змогу дізнатися про історію Церкви Жон Мироносиць, побувати поблизу сільськогосподарського підприємства та військової частини, побачити місця, де точилися запеклі бої в 1943 році на завершальному етапі Курської битви під час Другої  світової війни. На Дамбі юні географи досліджували різноманіття флори водойми,  місце витоку р.Охтирки  із Дамби, знайомилися з околицями міста Охтирки.

Юні історики відвідали музей авіації та космонавтики Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, де директор музею Логвиненко В.В. познайомила учнів з історією самого музею та його створення, розповіла про фонди музею,  познайомила з окремими найцікавішими експонатами.

Практичне заняття для юних науковців  в Охтирській районній бібліотеці з основ бібліотечної справи 7-8 червня 2017 року провела бібліотекар  Никоненко Н.В. Саме під час цього заняття вихованці табору познайомилися зі структурою бібліотек, їх фондами, можливостями роботи з літературою, картотекою. Було практично відпрацьовано момент складання  списку використаної літератури, бібліографії під час написання науково-дослідницьких та пошукових робіт.

8 червня 2017 року вихованці загону «Юні історики» побували в Охтирському міськрайонному суді на судовому засіданні, яке проводила голова Охтирського суду Наталія Плотникова. Під час судового засідання розглядалося кримінальне провадження за обвинуваченням Л. у вчиненні кримінального правопорушення – крадіжки та був оголошений вирок обвинуваченому.

А вже наступного дня 9 червня юні історики та правознавці змогли на практиці застосувати набуті напередодні знання і відчути себе у ролі учасників майбутнього судового засідання, провівши його репетицію.

Юні географи у цей день разом із директором Охтирського краєзнавчого музею Людмилою Міщенко знайомилися з відомими людьми Охтирського краю. Учні дізналися як про відомих земляків так і про можливість знаходити цю краєзнавчу інформацію в музеях, бібліотеках, ЗМІ, мережі інтернет.

Вихованці табору «Юні науковці» ОМЦПО-МАН Шаркова Катерина та Катрич Дарина разом із їх керівником гуртка «Географ-науковець» Хорошун В.В. з 7 по 9 червня 2017 року побували у м. Тернопіль на ХІ Всеукраїнському експедиційно-польовому зборі команд юних екологів, де представляли дослідження здобуті у рамках проекту «Охтирка екологічна».

За підсумком всіх конкурсів команда юних екологів  Охтирки зайняла 3 місце і за високий рівень виконання завдань ХІ Всеукраїнського експедиційно-польового  збору була нагороджена дипломом  ІІІ ступеню.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: