ПРЯМИЙ ЗВ’ЯЗОК: СПЕКОТНІ ПИТАННЯ

20 июня 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, МИ ЗАПИТАЛИ | 1 комментарий | №24 (1107)

Продовжуємо публікувати відповіді мера Охтирки Ігоря Алексєєва на запитання охтирчан, які надійшли під час прямого зв’язку в газеті “Роксолана”. Початок в № 22 та № 23.

Надія Омельянівна Бикова:

- 3 травня 2016 року по провулку Островського відрізали проводове радіо з метою заміни кабеля. Але вже минуло більше року, а радіо у нас так і не працює? Чому та коли ми зможемо знову слухати охтирське проводове радіо?

- Проводове радіо відходить в минуле, поновити його вже не реально. Подані документи на отримання дозволу на бездротову роботу нашого радіо. Але потрібно буде купувати приймачі.

Читач:

- Як Ви ставитесь до бажання головного лікаря ЦРЛ Бабича В. О. перевести з поліклініки у старе дореволюційне приміщення урології та ЛОР відділення всю первинну медицину – лікарів терапевтів та педіатрів???

Прихожани Михайлівської церкви:

-Навіщо робити центр первинної медикомсанітарної допомоги на вулиці Сумській, а не в приміщенні ЦРЛ на Петропавлівській. Уявіть, які незручності принесе це необдумане рішення для хворих: бігати з однієї частини міста в іншу до лабораторії, чи щоб зробити рентген, необхідно буде діставатися до лабораторії чи ренгеномобіля в спеку або в мороз?

Отець Георгій Сірий :

- Чув, що збираються скорочувати ліжкомісця денного стаціонару. Це ж антигуманно. Чи можна залишити їхню кількість, я вже не запитую про їх розширення?

Колишні медпрацівники ?Наталія Михайлівна Бреус та інвалід 2-ї групи Зінаїда Іванівна Харченко:

-Поясніть, як відбуватиметься розподіл медицини на первинну і вторинну і чому можливе погіршення умов прийому лікарів сімейної медицини? Чому не зробити їх у поліклініці, адже це повинно бути по задумці медичним комплексом, де в одному місці сконцентровані всі види меддопомоги, і не треба думати, як дістатися в інше відділення чи лабораторію?

- Ви не знаєте ситуації. Проблема штучно роздмухана самими лікарями-сімейниками. Згідно з умовами медичної реформи, організація первинної ланки медичного обслуговування населення передбачає максимальне наближення медпослуг до населення і багатопрофільність – сімейний лікар вестиме людину від народження і до славного кінця. Щоб отримати ліцензію на діяльність, наш Центр первинної медико-санітарної допомоги повинен мати як мінімум три амбулаторії по місту. Ті 16 лікарів-сімейників, які зараз знаходяться у поліклініці, повинні розділитися на три адреси за місцем знаходження амбулаторій. Фінансовий стан міста не дозволяє вести нове будівництво, тому ми повинні розпорядитися тим майном, яке маємо. А маємо ми приміщення філії поліклініки на Дачному, яке чомусь до цього часу не оформлене документально, як амбулаторія, та маємо дитячу поліклініку, яка знаходиться дійсно у незадовільному стані. Звільнене приміщення трьох відділень на вул. Сумській у значно кращому стані. Воно має добрий дах, поміняні вікна, двері, там непоганий ремонт, світлі і просторі кабінети, широкий коридор. Там у двох відділеннях запросто можна розмістити і дитячу поліклініку, і частину сімейних лікарів, а одне відділення, яке є автономним, залишити незайнятим, щоб ми могли запланувати на наступний рік капітальний ремонт. І пацієнтам не варто турбуватися, що їм доведеться бігати від лікарні до лікарні, щоб здати аналізи тощо. У кожній амбулаторії буде пункт забору аналізів, оснащений необхідним обладнанням, де медсестра візьме аналіз і сама здасть його в лабораторію і забере результати. Нікому нікуди ходити не доведеться. Що стосується денного стаціонару, то прийнято рішення його залишити на своєму місці в поліклініці, і навіть збільшити його принаймні на 10 ліжок. Таким чином ми начебто дійшли до спільного знаменника, що у поліклініці залишиться 8 лікарів-сімейників та реєстратура і кабінет для чорнобильців, реєстратура і кабінет для ветеранів і учасників війни. На Сумську переїдуть інші 8 сімейних лікарів та дитяча консультація разом з пунктом лабораторії та кабінетами центру СНІДУ та Клініки, дружньої до молоді. Тобто зміни мінімальні та тимчасові. Добудуємо разом лікарню – все стане на свої місця. Переселиться у навий корпус хірургія з ортопедією, то після к апітального ремонту тих приміщень можна буде переселити туди жіночу консультацію, створити у тому районі, наприклад, містечко матері і дитини. Не потрібно боятися реформ у медицині, проголошених урядом, потрібно їх проводити. Бо той стан медицини, який є зараз, не влаштовує нікого крім людей, яким зміни не потрібні. Тим більше, що новий лікарняний корпус залишається у комунальній власності міста і нікуди не передається. Передбачене тільки фінансування медицини вторинного рівня з обласного бюджету.

Владислав Северин :

- Дивлячись святкування 9 травня мені було соромно фотографувати виступ оркестрів на фоні обшарпаної “Кнєжі”. Невже місто не може виділити кошти на ремонт хоча б фасаду будівлі, біля якої проводяться всі міські заходи?

- На жаль, поки що не можемо, але плануємо.

- Чи планується ремонт об’їзної дороги? Чи Ви вважаєте, що встановленням додаткових заборонних знаків можна зупинити рух вантажних автомобілів через місто?

- Так, планується, шукаю можливості та джерела фінансування. Знаками не зупинимо, штрафами та нормальним об`їздом – так.

- Чи планується очистка русла річки Охтирка?

- Очистка планується, поглиблення – ні.

Охтирчанка, яка мешкає на площі Успенській:

- Чи задоволені результатом гастролей у місті цирку «Кобзов» та горбами, що залишилися на площі після латання дірок, які вони попробивали? Ви визнаєте, що Ваш дозвіл на розміщення цирку був помилкою?

- Якщо жителям сподобалось – задоволений. Витрати місту компенсовані, безкоштовні білети дітям пільгових категорій виділені. Пошкодження ліквідовані за рахунок цирку, ніяких горбів я не помітив. Помилкою рішення не вважаю, іншого майданчика із зручним доступом, комунікаціями для цирку такого розміру, в місті немає. А додатковий виступ цирку та відсутність вільних білетів свідчить про інтерес охтирчан.

Віктор Ілліч Силаєв, пенсіонер:

- Наскільки правомірні вимоги ТЕЦ щодо передачі на баланс громадян теплових мереж, які ідуть від магістральних до квартир в приватному секторі, в зв’язку з тим, що колись був кооператив по підключенню до тепломережі. Питання стосується, зокрема, вул. Сумська, 43. Чи можливий перехід на альтернативне паливо (газ, дрова) за рахунок ТЕЦ?

- Якщо у Вас є діючий договір на постачання з зазначенням межі розмежування – не правомірні. Більш детально не відповім, потрібно бачити документи.

Олександр Кислюк:

- Коли відремонтують дорогу по вулиці Широкій від 30 до 70 номеру – ні пройти, ні проїхати?

- Дуже скоро, почекайте. Суцільне покриття буде від магазину до повороту на Гоголя.

Наталія Степанівна та мешнканці вулиці Твердохлібова:

- Коли проведуть водогін по вул. Твердохлібова?

- В планах цього року немає, але є економія коштів по водогону на Гафановича. Будемо знати точний розмір економії – винесемо на розгляд депутатів перерозподіл, тоді і визначимося з вашим питанням.

Людмила Володимирівна Рибіна:

- Коли залатають дорогу за «Кнєжею» до садочку «Калинка»?

- В поточному році – ні. Не передбачено в бюджеті.

Віра Олександрівна Мартинюк:

- У мене питання стосовно ремонту каналізаційної системи в будинку за адресою пров. Чикала (Тельмана). Чи виділені кошти на це і коли розпочнуться ремонтні роботи. Також цікавить, чи є в планах заасфальтувати прибудинковий заїзд за цією ж адресою?

-Можу сказати, що ремонт внутрішньобудинкової каналізації повинен проводити ЖЕК за кошти, які ви йому сплачуєте. Благоустрій проїзду в дворі буде зроблений в цьому році.

?Анонім:

-Я працюю на «Водоканалі». 4 травня нам видали зарплату за січень 2017 року. Чи можете посприяти у вирішенні реструктуризації заборгованості на даному підприємстві?

- Ваше звернення ми направимо для перевірки, незважаючи на анонімне звернення.

Раїса Василівна:

- Рік тому на «прямому зв’язку» я вже задавала питання з приводу маршрутки на Гусинку. Коли ж буде вирішене питання і з’явиться більше пільгових місць і якісніший сервіс для пасажирів з нашого району?

- Позитивної відповіді немає. Пропозицію міського голови про закупівлю ще одного комунального автобуса на Ваш напрямок депутати не підтримали. Будемо пробувати ще.

- Чому до сих пір не працює ліфт в поліклініці?

-Техроботи завершені, триває оформлення дозвільних документів.

9 інвалідів війни зібралися, аби поспілкуватися з мером по телефону :

- Чому на парковці по провулку Харківському на місці для паркування інвалідів залишають автівки всі, кому не лінь, і міняйли в тому числі. Серед нас є люди, які не мають однієї кінцівки та мають поранення в голову, а вимушені залишати авто далеко від входу до ринку. Чи не можна було поставити знак «Парковка для інвалідів» ближче до центрального входу в ринок?

- Прореагуємо.

Оксана Рудик:

- Чи є у власника магазину «Обжорка» по вул. Армійська,80, дозвіл міськради на встановлення пивної палатки і столиків із зонтиками під вікнами жилого багатоповерхового будинку і навпроти школи №5? Якщо є, то поясніть: як можна жити у такому будинку, коли у весінньо-літньоосінній період у тебе під вікном щоночі п’яні гулянки, пісні і танці, в палатці спеціально для веселих відвідувачів установлений телевізор і продають спиртне на розлив. Постійно викликати поліцію – вже просто соромно. Може, міськрада заборонить розміщати такі злачні точки під вікнами жилих будинків? У мене маленька дитина, і я з жахом чекаю «спекотного» сезону. Як і з чийого дозволу власник магазину дозволив собі влаштувати бедлам і невже ця земля належить магазину і він може робити на ній все, що здумає?

- Договір оренди під приміщення магазину «Обжорка» його власники заключили. За попередньою інформацією, земля для розміщення торгівельного майданчику з пивною палаткою в користування не надавалася. Відповідні служби зараз займаються цим питанням.

Мешканці вул. Перемоги, 8:

- У нас практично під боком кіоск «Глобус» за тиждень перетворився на вдвічі більшу забігайлівку «Пивко». Чи був на це дозвіл і чому ніхто не запитав у жителів, чи згодні на це ми?

- Дозвіл був. У мене виникає питання стосовно облаштування санвузла, якщо там реалізують пиво на розлив.

 Комментарии (1)

 

  1. Оксана Рудик пишет:

    Шановний пане мер! Де ж ваші обіцяні первірки???? Ось вже минув місяць а пивна палатка в мене під вікном як стояла так і стоїть… Ми з дитиною продовжуємо потерпати від нічних гульок відвідувачів палатки… Невже Ваші обіцянки це пусті слова і марні мої сподіваня на спокійний відпочинок усебе вдома??? Чи Ви просто забули про те що казали? Я звичайно чекаю закінченя “спекотного” сезону, але його кінець ще дуже далеко… Здається мені що немає у цієї країни майбутнього, когли в нас такі люди і такі обіцянки…

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: