Молодість здатна гори звернути

25 июня 2017 | ДОЗВІЛЛЯ, ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №25 (1108)

ОСТАННІМИ РОКАМИ МОЛОДЬ ОХТИРЩИНИ НІБИ ПРОКИНУЛАСЯ ВІД ЗАТЯЖНОГО СНУ: в місті почали з’являтися арт-об`єкти, проходити цікаві святкові заходи, всілякі квести, флешмоби, толоки тощо. Хто дарує містянам позитивні емоції та допомагає поглянути на звичні міські куточки через рожеві окуляри та призму молодіжного ентузіазму?

НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ «РОКСОЛАНА» ВИРІШИЛА ПОСПІЛКУВАТИСЯ З НАЙАКТИВНІШИМИ ПРЕДСТАВНИКАМИ МОЛОДІЖНОГО РУХУ ОХТИРКИ.

ФАЙЛ:

Громадська організація «Охтирський молодіжний центр» зараз перебуває в процесі реєстрації, але її ідейні засновники у складі ініціативної групи вже тривалий час тримають руку на пульсі культурно-просвітницької діяльності міста і не тільки. Детальніше про роботу центру нам розповість його засновник Радіон Дубровка.


- Радіон, пам’ятаю наше перше знайомство, коли я працювала над матеріалом про комунальників, зокрема обслуговування будинку за адресою вул. Перемоги,5. Ви тоді розпочали «бій» з комунальниками, які не бажали належним чином виконувати свої обов’язки. Зміни на краще відбулися?

- Після того, як я їх «завалив» заявами та скаргами, обривав телефоні дроти та після виходу публікації в «Роксолані» біля нашого будинку стало чистіше, в під’їзді на вікнах з’явилося скло та й дах більше не протікає.

- Ви маєте гостре відчуття справедливості та креативне мислення. Як прийшла ідея спрямувати Ваш соціально корисний запал в площину  громадської діяльності?

- Я разом з дружиною виховую 10-річну донечку Софію. Хочеться на власному прикладі Софійці показати, як потрібно жити, якими принципами керуватися. А ще є палке бажання змінити місто на краще: щоб воно стало цікавішим для дітей та молоді. В Європі вже давно збагнули, що краще спрямовувати грошові потоки на спорт, освіту та культуру, а не на фінансування в’язниць та виправних колоній. Українські чиновники та охтирські зокрема також починають реалізовувати такий підхід, але повільно і не завжди охоче.

- Охтирська влада йде Вам на зустріч?

- Серйозних проблем з місцевою владою не було. Всі наші ідеї та ініціативи були підтримані, якщо не фінансово, то інформаційно та технічно. Для більшості заходів необхідний проектор, доступ до електромережі, меблі. Зараз майже кожна школа забезпечена мультимедійним обладнанням. Є він і  в музеї та Міському центрі культури і дозвілля. Але коли потрібно його орендувати на тематичний захід, то виникають певні труднощі. Бо це ж у вихідний день необхідно вийти людині, аби надати нам цю послугу. Тому, звісно, краще мати своє обладнання і ні від кого не залежати.

- Пригадуєте Ваш громадський старт-ап?

- Все розпочалося з роботи над графіті поблизу пам’ятника Тарасу Шевченку, яке подарував місту молодий художник Ігор Шевченко. Тоді планувалося ще викласти майданчик плиткою, звести невеличку сцену, на якій обдарована молодь могла би співати, грати на музичних інструментах, декламувати вірші. Та якось не склалося з цим.

- Та Ви на цьому не зупинилися?

- Так, це був лише початок. Вже другий рік поспіль ми долучаємося до всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистішою». Ми розділялися на декілька локацій. Загалом вдалося згуртувати близько сотні борців за чистоту, прибравши Ківшар, район школи № 9, берег річки Охтирка в центрі міста. Потім зварили смачний куліш, влаштували концерт-фест поблизу альтанки. Також відзняли відеоролик про виконану роботу та демонстрували його перехожим. Своїм прикладом ми показали, що охтирська молодь вміє працювати та культурно відпочивати.

Згодом нам спала на думку ідея організовувати «Літературні квартирники» та стендапами, проведення яких курирує Олексій Шпот. Проблема полягає в тому, що ми поки що не маємо власного приміщення, в стінах якого повинні проходити наші зустрічі. Тому й поневіряємося по місцевих кафе.

- Коли ж «Молодіжний центр» отримає «прописку»?

- З 1 червня в місті стартувала програма бюджету участі, яка дозволяє охтирчанам взяти участь у перерозподілі бюджетних коштів задля поліпшення життя міста. Зараз я працюю над проектом по створенню в Охтирці комунального закладу «Охтирський молодіжний центр». Такого роду організація під назвою «Центр дозвілля молоді» успішно функціонує в Сумах. На її базі працює дебатна школа, проходять навчання молодіжні працівники. Активна молодь може використовувати приміщення даного центру для проведення культурних заходів. У нас поки що цього не має. Для таких цілей добре підходить «Будинок молоді», який використовується декілька разів на рік. Можна було б створити в його стінах арт-сцену та галерею, проводити дискотеки для молоді, збирати поціновувачів гри «Монополія», організовувати ті ж квартирники. Та багато чого, було б бажання.

- А розкажіть про появу вільної сцени в парку поблизу «Кнєжі».

- Вільна сцена з’явилася завдяки гранту Британської ради. Загальна сума фінансування склала 8 тис. грн., які пішли на будматеріали та фарбу. Портрет Кузьми Скрябіна намалював Ігор Шевченко. З моменту появи культурного осередку відбулося більше десятка заходів. Нещодавно на сцені пройшов музичний флешмоб під назвою «День вуличної музики»: з ранку до вечора вокалісти та музиканти дарували глядачам святковий настрій. В наступному році плануємо створити декілька локацій по місту, аби охопити більшу аудиторії.

ВІЛЬНА СЦЕНА – МІСЦЕ ДЛЯ ТВОРЧОСТІ

- Що особливого готуєте для містян на День молоді?

- Святкувати розпочнемо 24 червня. В цей день в Охтирці вперше відбудеться кінофестиваль «Відкрита ніч». На вільній сцені буде розміщений екран та проектор, поряд розставлені стільці та надувні дивани. Трансляція короткометражних фільмів розпочнеться з 22:00 і триватиме до 4 години ранку.

Головні святкування відбудуться на одній з баз відпочинку. На березі Ворскли ми плануємо організувати дитячу зону, пляжний, спортивний та інтелектуальний майданчики, аби організувати розваги на будь-який смак та для різної вікової категорії. Регата на катамаранах, гірка для спуску у воду з поліетилену, фаєр-шоу, пінна вечірка, обливання водою з різних ємностей, співи під гітару поблизу багаття, ночівля в наметах. Думаю, буде весело та видовищно.

- Звідкіль черпаєте натхнення  та знання для нових проектів?

- Намагаюся відвідувати тренінги та форуми для ініціативної молоді. Нещодавно в Чернігові пройшов дводенний міжнародний форум «Від ініціативи до дії», присвячений розвитку молодіжних центрів в Україні. На ньому були присутні більше 100 представників молодіжних центрів, органів місцевого самоврядування з усіх областей країни, а також  іноземні експерти з молодіжної політики з Фінляндії, Латвії, Литви, Німеччини та Бельгії. Захід розпочався з ярмарки пропозицій та можливостей від міжнародних організацій та партнерів для посилення роботи молодіжних центрів. Участь у форумі укорінила мої переконання, що в Охтирці необхідно розвивати молодіжний простір: більше місць відпочинку зі швидкісним Інтернетом, активне залучення молоді до життя міста шляхом тематичних заходів та просвітницьких проектів.

- Які новації пропонують інші члени Вашої молодіжної команди?

- Вчитель економіки Юлія Савочка зараз працює над проектом створення в місті бізнес-школи, в якій молодь зможе отримати навики відкриття та ведення власної справи. Учень школи № 5 Віталій Шлєнтов реалізовує на практиці корисний додаток, за допомогою якого можна фотографувати міські стихійні смітники та направляти їх он-лайн до екологічної служби. Також хочемо написати проект для розміщення поблизу дитячого майданчика «Рошен» вуличних спортивних тренажерів для занять воркаутом. А то не один раз спостерігав картину, як малеча бавиться на гойдалках, а матусі п’ють пиво та палять. Буде стимул жінкам зайнятися своїм здоров’ям та фігурою, а чоловікам підкачати біцепси – трицепси.

- Однією громадської діяльністю ситий не будеш. Чим заробляєте на життя?

- На хліб заробляю розробкою інформаційних сайтів. Також працюю у кінотеатрі. А вільний час присвячую родині та громадській діяльності :-) .

Спілкувалася Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: