КОНСУЛЬТАЦІЯ ОНКОЛОГА: ПЕРЕВІРТЕ РОДИМКУ

26 июня 2017 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №25 (1108)

Про необхідність обстеження родимок та їх небезпеку нам розповість онколог, завідуючий онкохірургічним відділенням № 1 Сумського обласного клінічного онкологічного диспансера Дмитро Панченко:

-  Клінічне значення невусів визначається їх можливістю трансформації (переродження) в злоякісну пухлину – меланому, одну з найагресивніших і таких, що важко піддається лікуванню пухлин. Зовні родимки найчастіше виглядають як пігментні плями різного розміру, що можуть ледь підніматися над шкірою – плоскі невуси. Але бувають невуси папілломатозні (з розростаннями у вигляді сосочків), бородавчасті (з підвищеним зроговінням), невуси у вигляді утворення на ніжці. Небезпека таких невусів не однакова. Схильність до переродження найбільш виражена у так званих межових пігментних невусів. Клінічно, тобто зовні, межовий пігментний невус являє собою коричневу, темно-сіру або чорну пляму, або плоский вузлик з гладкою та такою, що не лупиться, поверхнею, позбавленою типового шкірного малюнка і навіть пушку (волосся). Розміри його зазвичай коливаються від декількох міліметрів до 1 см, рідше – більше.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="8461701428"
data-ad-format="auto">

Лікувальна тактика при межовому невусі (точніше при підозрі на нього, з урахуванням доречної в цьому випадку гіпердіагностики) зводиться до хірургічного видалення невуса. До групи ризику входять невуси, що розташовуються в так званих зонах травматизації. Найчастіше це шия, поперекова ділянка, долоні, підошви, волосиста частина голови. У цих місцях родимки можуть травмуватися одягом, біжутерією. Постійне подразнення родимок ускладнюється крововиливами, запаленням, збільшенням, що іноді призводить до неконтрольованого поділу клітин, озлоякіснення.

Про загрозу малігнізації (перетворення на злоякісну форму) пігментного невуса свідчать: збільшення розмірів і зміна форми родимки; виникнення інфільтрації (набряку); посилення або ослаблення пігментації (кольору); гіперемія (почервоніння) навколо невуса; поява сверблячки, болю, печії та інших суб’єктивних відчуттів.

При виявленні хоча б однієї з перерахованих ознак, необхідно звернутися до лікаря-онколога або хірурга чи дерматолога, він зможе оцінити характер та стан родимки.

Найбільш надійними методами діагностики пігментних утворень шкіри є морфологічні дослідження – дослідження зразків шкіри під мікроскопом. Матеріалом для дослідження може слугувати мазок, взятий з поверхні утворення (цитологічне дослідження) або все цілком видалене утворення (гістологічне дослідження). Поява останнім часом в арсеналі лікарів дерматоскопії дало ще один гарний морфологічний метод в диференціальній діагностиці родимок.

Прийом онколога-хірурга Дмитра Панченка відбудеться 1 липня в КП «Лікувально-консультаційний центр» за адресою площа Соборна, 2. Телефони: 6-16-88; (099)-16-14-388. ®

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: