ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ: ГУБЕРНАТОР РОЗПОВІВ, ХТО ВИНЕН

30 июня 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №26 (1109)

У тому, що компанії ВАТ «Укрнафта» не продовжують терміни спеціальних дозволів на видобуток вуглеводнів на території Сумської області, винне керівництво Державної служби геології та надр України. Саме так відповів на питання газети «Роксолана-максі» голова обласної держадміністрації Микола Клочко під час свого візиту до Охтирки на минулому тижні.

Микола Клочко повідомив, що через припинення видобутку 27 червня ще на 5 родовищах «Укрнафти» – Анастасівському, Рибальському, Артюхівському та Коржівському без газопостачання залишаться 8 населених пунктів Сумщини, де проживає понад 50 тис. мешканців. В тому числі двох сел Охтирського району. У Роменському районі, де вже сталося відключення, місцева влада забезпечила людей електроплитами та балонами зі скрапленим газом, але таке обладнання не може замінити паливо, що постачається до осель трубами. Наразі в ОДА розглянули можливість реверсного постачання газу, але застосувати цю технологію можна лише для двох сіл. Сотні інших сільських жителів на невизначений термін залишаються без голубого палива. Керівники районів та сільські голови не знають, як вийти зі складної ситуації. Поки що єдине, що вони можуть зробити – це виділити додаткові кошти на придбання електричних плит, газових балонів чи керогазів. Таке питання розглядалося і на черговій сесії Охтирської районної ради 27 червня. Якщо нічого не зміниться, у вересні закінчиться ліцензія ще й на розробку Липоводолинського родовища. Але зупинка видобутку матиме серйозний негативний вплив не тільки на газопостачання населення, а й на виробничі та фінансові показники «Укрнафти», зайнятість працівників, доходи державного та місцевих бюджетів. Тому обласна влада докладає всіх зусиль, аби зняти градус соціальної напруги.

«Укрнафта» все-таки сподівається, що на цьому тижні у Держгеонадрах нарешті збереться засідання комісії, яка розпоряджається видачею спецдозволів і до крайніх заходів по відключенню газу справа не дійде. 22 червня на порталі Кабінету міністрів України з’явилось повідомлення про внесення змін до постанови КМУ №615 про порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами. Керівництво «Укрнафти» переконане, що вказані зміни приведуть положення постанови у відповідність до законодавства та чинних судових рішень та відкриють шлях до продовження спецдозволів. Проте ще невідомо, чи це рішення дозволить уникнути зупинки видобутку. Крім того, отримання спецдозволів та дозвільних документів може зайняти декілька тижнів і впродовж цього часу компанія не зможе працювати на вказаних родовищах.

«Укрнафта» повідомляла, що вчасно і в повному обсязі подала до Державної служби геології та надр України пакети документів на продовження 9 спецдозволів, строк дії яких спливає в 2017 році. Посадові особи Держгеонадр неодноразово відмовляли в продовженні строку дії спецдозволів. При цьому, вони обґрунтовували свої дії наявністю у підприємства податкового боргу, навіть після того, як відповідні положення п. 15 порядку надання спецдозволів були визнані протиправними і скасовані судом.

Підготувала Л. Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: