МЕДИЧНА РЕФОРМА: ЯК ОБИРАТИМЕМО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

6 июля 2017 | ЗДОРОВ'Я | 3 коммент. | №27 (1110)

У зв’язку з медичною реформою вже цього літа нам доведеться обрати собі сімейного лікаря та укласти з ним декларацію

Суть цієї медичної реформи полягає у тому, що змінюється форма співпраці сімейного лікаря і пацієнта. Наразі в нас діє система дільничного принципу надання медичної допомоги. Тобто, певну територію – дільницю – і всіх її жителів обслуговує один сімейний лікар. Із 1 липня цей принцип скасовується. Люди матимуть вільний вибір лікаря первинної ланки. Між пацієнтом і таким лікарем укладатиметься угода, так звана декларація про надання первинної медичної допомоги. Цю декларацію може укласти будь-яка людина з тим сімейним лікарем, який може надати йому допомогу.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="8461701428"
data-ad-format="auto">

Наразі триває підготовча робота щодо запровадження цього механізму. До 1 липня мали бути створені електронні реєстри пацієнтів. Це так званий “червоний” реєстр, тобто список людей, які є на обліку в поліклініках. Люди повинні прийти в поліклініки для уточнення інформації — внесення паспортних даних та ідентифікаційного номера. Тоді цей “червоний” реєстр при укладанні декларації з тим чи іншим лікарем перейде в “зелений”. У базі електронного реєстру буде вказано, з яким лікарем той чи інший мешканець уклав угоду, аби бачити, куди й за кого йдуть кошти, які виділяє держава на одного пацієнта в рік. Це 210 гривень. Аби зробити свій вибір, потрібно, після уточнювальних даних, прийти до того лікаря, якого ви обрали, та укласти з ним декларацію. Це може бути й медик із приватної установи. Рівнозначно, хто буде надавати первинну медичну допомогу. Чи це лікар, який працює у складі амбулаторії, чи це є приватна особа, яка має відповідну ліцензію і яка підписала відповідну угоду з центром медико–первинної допомоги про те, що обслуговуватиме пацієнтів. Таким чином виділятимуться кошти й для таких медиків. Кожен із членів сім’ї може обирати свого лікаря. Так само в дитячих поліклініках створюватимуться електронні реєстри дітей і, відповідно, батьки матимуть змогу обирати педіатра.

 

 Комментарии (3)

 

  1. Вера пишет:

    Так они это делает преднамеренно – чтобы ходили в частные кабинеты и платили за их работу кругленькую сумму.

  2. Тая пишет:

    Куди звернутися.вчора и сьогодні не можливо пройти окуліста Нестеренко Л. То її немає на період прийму,то вона красується(душно їй,умов їй не має комфортних….)за час прийому не прийняла жодної людини,а чекало лише 5 чоловік.це діти,а не дорослі,поважайте і Ви ж давали клятну Гіпократу.

  3. Тая пишет:

    Правильно!

Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: