ПРИХИСТІТЬ ДРУГА

6 июля 2017 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №27 (1110)

В минулому номері ми інформували про те, що в одній з квартир багатоповерхівки за адресою вул. Перемоги 11 було ВИЛУЧЕНО СОБАК ТА КОТІВ, ЯКІ ЛЕДЬ НЕ ПОМЕРЛИ ВІД ГОЛОДУ

ПОВЕРНУТІ З ТОГО СВІТУ ПЕСИКИ ШУКАЮТЬ НОВИХ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ТА ЧУЙНИХ ГОСПОДАРІВ

Як з’ясувалося, працівники управління капбудівництва та ЖКГ разом з волонтерами вилучили знедолених тварин. Горе-господаркою виявилася хвора жінка, яка проходе курс лікування в психіатричній лікарні. Картина, яка відкрилася тоді перед очима рятівників собачих доль, не з приємних: смертельно худі тільця псів та котів, купи екскрементів та калюжі сечі, відсутність їжі та мінімальних умов для нормального існування.

Яка подальша доля тварин, ми запитали у голови ГО «Допомога тваринам Охтирки» Алли Садовської, яка брала безпосередню участь у рятувальній операції хвостатих.


- Зараз тварини почуваються краще. Почали поступово набирати вагу, активно бавитися на вулиці. Хоча до сих пір їжу не пережовують, а рефлекторно ковтають, боячись, що їм не вистачить аби наїстися. Починаючи з 23 червня і по сьогоднішній день 8 собак та 3 котів перебувають на території районної ветеринарної лікарні. У вівторок сучкам було проведено стерилізацію. Деякий час після операції тварини будуть знаходитися у ветзакладі. Їм необхідні будуть речі для бандажу, продукти харчування та, головне, людська увага та піклування. Тваринок треба буде годувати, вигулювати. Але головна проблема – це знайти їм гарних господарів, аби багатостраждальні песики та котики знайшли нову родину.

Мініатюрна Моська, мама з донькою Білка та Стрілка, грайлива Рижуля – всього сім сучок та кабель, дві кішки та один кіт дуже чекають на нових хазяїнів. Всі тварини добре йдуть на контакт, дружелюбні, привчені справляти нужду на вулиці, зовсім не агресивні, проте мають гарний голос, аби не пустити непроханих гостей до Вашої оселі. Якщо Ви бажаєте завести вірного друга, який буде радо зустрічати Вас із роботи чи скрашувати хвилини самотності – телефонуйте за номером +3 8 (050)-607-62-29.

Від редакції: шкода, що тема притулку для тварин є своєрідним каменем спотикання для охтирської спільноти. Люди ніби розділилися на два табори: одні останній окраєць хліба готові віддати голодним тваринам, інші – принципово не бажають помічати проблем бродячих собак та котів, бо деяким містянам ні на що жити. Міська влада займає очікувальну позицію, час від часу йдучи на поступки волонтерам. На базі районної ветлікарні почали проводити стерилізацію безпритульних тварин за рахунок міського бюджету. Після оперативного втручання тварини декілька днів перетримуються на території ветеринарного закладу. Ці кроки в далекій перспективі можуть покращити ситуацію з безпритульними хвостатими на вулицях міста. Волонтери ж наполягають на створенні притулку вже сьогодні, розуміючи, що ця ноша можливо й поки що не під силу муніципальному бюджету. Проблему могла б вирішити програма щодо створення та фінансування притулку для тварин, підготовлена громадськими активістами та запропонована на розсуд містян в рамках бюджету участі. Нагадаємо, що в 2018 році вперше на громадські ініціативи в міському бюджеті.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: