СПАЛІТЬ ЙОГО НЕГАЙНО!

6 июля 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №27 (1110)

Чи помічали Ви, що деякі дерева та кущі в місті густо обплетені павутиною, всередині якої життя припиняється?

Скоріше за все це витівки ненаситного гостя з Північної Америки – американського білого метелика. Осередки його існування були помічені в с. Високе та в Охтирці. Зокрема багато плодових дерев, які ростуть на вулиці Широкій, вражені метеликом. Як виявити небезпечного шкідника саду та городу та як з ним вести рівний бій, ми запитали у державного фітосанітарного інспектора Світлани Нестеренко:

- Американський білий метелик – багатоїдний карантинний шкідник. Пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур. Найулюбленішими культурами є шовковиця, клен американський, бузина, волоський горіх, хміль, вишня, слива, яблуня, айва та інші плодові культури.

Даний шкідник на вид білосніжний, із шовковистим відливом. Іноді зустрічається з темними або жовтокоричневими цяточками на крилах. Голова, груди, ноги і черевце вкриті білими волосинками. Вусики чорні з білим запиленням: у самців перисті дворядно-гребінчасті, у самиць – дворяднопильчасті нитчасті. Метелик розвивається у двох генераціях. Літ метеликів другого покоління починається у другій половині липня. Метелики цього покоління відкладають до 2500 яєць. Зимує у стадії лялечки на штамбах дерев, у тріщинах кори, опалому листі, ґрунті, упаковці, ящиках. Відроджені гусениці скелетують листок, пізніше з’їдають його цілком, залишаючи тільки грубі жилки.

Активні вночі й на світанку, вдень сидять на нижньому боці листка. Зі зниженням температури до 5–6°C живлення припиняється. Без живлення гусениці можуть існувати до 15 діб. Гусениці, що відродилися, починають шкрябати епідерміс листя. Підростаючи, розповзаються по всьому дереву, а за відсутності корму мігрують на інші дерева.

У плодових дерев урожайність зменшується до 20%, а при 75% ураження – урожай практично відсутній. На територіях всіх карантинних зон застосовують організаційні, агротехнічні та хімічні методи. До організаційних віднесені зміна шляху руху транспорту, контроль за перевезенням вантажів, агротехнічних методів – збір та знищення гусені та кладок яєць. Гілки з гніздами обрізають і спалюють. На уражених деревах видаляють мертву кору, стовбури обмазують вапном. На присадибних ділянках застосовують ловильні пояси із картону чи гофрованого паперу, який перед заляльковуванням гусені знімають і спалюють. Винищувальні методи: 2–3-кратна обробка гусені 1–2-х поколінь інсектицидами з інтервалом 7–10 днів препаратами Карате, 5% к. е. (0,2–0,4 л/га); Дімілін, 25% с. п. (0,1–0,2 кг/га); Фосбецид, 50% к. е. (0,5–1,5 л/га) тощо. Витрати робочого розчину – 2–10 л на 1 дерево, залежно від розміру крони.

Для вдалого знищення цього небезпечного раджу Вам не стояти осторонь, та не проявляти байдужість до стану навколишніх насаджень. Так, слід регулярно обстежувати дерева у присадибному саду, ретельно оглядаючи крону дерева, особливо в 1-й декаді червня та в 2-й декаді серпня, коли з’являються перші павутинні гнізда гусениць I і II поколінь, а також важливим є своєчасне інформування органів Держпродспоживслужби про виявлені гнізда шкідника.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: