ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ: ІНВАЛІДНІСТЬ – НЕ ВИРОК

7 июля 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев | № 27 (1110)

Світ час від часу дивує людей з обмеженими можливостями своїми ноу-хау: кібер-рукою, яка отримує імпульси від мозку та рухається лише за допомогою думки, дивошоломом, який допомагає незрячій людині побачити навколишнє середовище в яскравому амплуа. Але це десь там, далеко, за океанами. А що робити охтирчанам з особливими потребами, як пристосовуватися до оточення, вести соціально активне життя? Це можливо, реалізувавши своє законне право на соціальний захист. Детальніше нам розповість спеціаліст відділу з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН Олена Юріївна Балаклєєць.

Який порядок отримання людьми з обмеженими можливостями технічних засобів реабілітації: ходунків, палиць, милиць, спецмеблів тощо?

- Відповідно до законодавства, призначення технічних та інших засобів реабілітації особам з інвалідністю, в т. ч. числі дітям-інвалідам, проводиться на підставі рекомендацій, зазначених в індивідуальній програмі реабілітації або висновку ЛКК чи рішення ВКК. Для цього вищезазначеним особам або їх законним представникам необхідно звернутися до органу соцзахисту населення за зареєстрованим місцем проживання із заявою та комплектом відповідних документів: копією паспорту та ідентифікаційного номера, висновок ЛКК або індивідуальну програму реабілітації, довідку МСЕК про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю) тощо.

А що робити жінкам, які перенесли важкі операції на молочних залозах і соромляться з`являтися на людях?

- Жінки після мастектомії, квадрантектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, післяопераційними протезами, ліфами для їх кріплення, спеціальними ліфами для кріплення протезів молочних залоз для занять фізичною культурою та плаванням, ортезами на верхні кінцівки (компресійними рукавами).

Жінки після мастектомії забезпечуються на вибір трьома ліфами для кріплення протезів молочної залози або двома зазначеними ліфами та одним спеціальним ліфом для занять фізичною культурою та плаванням.

Для забезпечення зазначеними зас обами ос обам необхідно звернутися до органу соціального захисту населення та отримати відповідне направлення.

Для забезпечення післяопераційним протезом молочної залози у комплекті з одним ліфом, жінка може звернутися з довідкою лікаря закладу охорони здоров’я, в якому проводилась операція, без направлення органу соцзахисту населення, до підприємства.

ЦИФРА: 2526 осіб з обмеженими можливостями зареєстровано в Охтирці, з них 170 – дітей; 40 осіб з інвалідністю оздоровлено в 2016 році.

А як щодо оздоровлення людей з інвалідністю?

- Для забезпечення санаторнокурортними путівками інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства (у тому числі інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), а також учасників АТО укладаються тристоронні угоди (між заявником, санаторно-курортним закладом та органом соціального захисту населення).

Відтепер особа з інвалідністю або учасник антитерористичної операції, які перебувають на обліку в управлінні соцізахисту населення, можуть самостійно обрати санаторій для оздоровлення.

Орган соцзахисту, після проведеної перевірки обраного санаторно – курортного закладу на відповідність встановленим вимогам, укладає тристоронню угоду, на підставі якої передбачено безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

Скільки людей даної категорії вже отримали путівки?

- Раніше департамент соцзахисту населення Сумської ОДА розподіляв путівки між районними управліннями. Зараз же громадяни самі обирають заклад, в якому хочуть оздоровитися. На сьогоднішній день виділено 52 500 тис. грн. для інвалідів загального захворювання та з дитинства, на які ми можемо оздоровити 10 осіб. Також плануємо направити в санаторій і двох спинальних хворих, на путівки яким виділено з державного бюджету 36 434 грн. Щодо учасників АТО, то на лікування і оздоровлення цієї категорії осіб виділено 6 300 грн. Хворі будуть направлятися до лікувально-оздоровчих закладів в залежності від черговості написання заяви на оздоровлення.

Для отримання подальшої консультації із зазначеного питання просимо звертатися безпосередньо до управління соцзахисту населення Охтирської міської ради за адресою: м. Охтирка, вул. Перемоги, 1, кабінет № 6, довідки за телефоном 4-15-37.

Записала Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: