ХАЙ СНІП ВУСАТИЙ НЕСЕ ДОСТАТОК В КОЖНУ ХАТУ

24 июля 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев |

Сьогодні в Україні площі посівів озимої пшениці становлять понад 6 млн гектарів. Майже в кожному третьому аграрному господарстві висівають сорти миронівської селекції – відомої наукової установи з 105-річною історією Миронівського інституту пшениці імені В. М.  Ремесла Національної академії аграрних наук України.

Станом на 2017 рік до Державного реєстру внесено 83 сорти зернових Миронівської селекції, зокрема 49 сортів м’якої озимої пшениці, 7 — м’якої ярої і 3 — твердої ярої, а також сорти ячменю, тритикале, проса та суданського сорго.  Інститут заклав 35 полігонів ярих культур і 35 полігонів озимих у  трьох господарствах-партнерах, серед яких найбільше -  державне підприємство «Дослідне господарство «Правдинське», підпорядковане  Миронівському інституту пшениці НААН. Перспективні зернові культури нового покоління, виведені науковцями-селекціонерами,  з підвищеним потенціалом продуктивності, високими показниками якості зерна, стійкістю до несприятливих абіотичних і біотичних факторів вирощуються на дослідних і виробничих площах господарства.

Саме тут в день святих Петра і Павла 12 липня відбулося не просто свято Першого снопа, а грандіозний День поля, на який приїхали керівники та представники 73 провідних сільськогосподарських фірм України та області, керівники компаній, що спеціалізуються на виробництві техніки та засобів захисту рослин, а також відомі вітчизняні науковці. Це добрий спосіб обмінятись найсвіжішою інформацією у сфері передових технологій, а на дослідно-демонстраційних ділянках господарства подивитися на результати наукових експериментів.

Жнива… Це час, якого з нетерпінням цілий рік чекають хлібороби, коли матінка-земля віддає свій найцінніший скарб, який завжди був найбільшим багатством нашого народу. За давнім народним звичаєм право скосити перший укіс надавався заможному та багатому, авторитетному господарю на селі. За пояс йому вставляли гілочку дуба, щоб у косаря не боліла спина. Таким чоловіком у селі Іванівка Великописарівського району на Сумщині назвали директора державного підприємства «Дослідне господарство «Правдинське» Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України» Юрія Володимировича СИТНИКА. На організованому для виробничників, науковців, бізнесменів, фінансистів і банкірів Дні поля він, ставши до схід сонця і перехрестившись, промовив до Бога словами молитви, якою починали жнива діди-прадіди: «Святий Боже, допоможи щасливо цей день розпочати, святий хлібець зібрати. Пошли всім здоров`я в ці жнива. Збережи хліб від граду, тучі, вітру буйного».

У  Дні поля взяли участь директор Миронівського інституту пшениці ім. В.М.Ремесла НААН доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент НААН, заслужений працівник сільського господарства України Олександр Анатолійович Демидов, директор інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Віктор Михайлович Кабанець, директор державного підприємства «Еліта» Миронівського інституту пшениці НААН доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Валентин Сергійович Кочмарський. Говорили про переваги сортів пшениці над гібридами.

— Французи вже пропонують українським аграріям гібриди озимої пшениці з величезним потенціалом урожайності — до 200 ц/га. Але на мою думку,- говорить Олександр Демидов, –  Гібриди — це посадити аграрія на голку. Адже якщо сорти можна щороку пересівати, то з гібридами таке не проходить — насіння щоразу потрібно купувати нове.

Структура Дня поля:

  • Дослідні ділянки – посіви озимих сортів пшениці та ячменю миронівських селекціонерів, вирощені у ДП «Правдинське».
  • Стаціонарний показ різноманітної сільськогосподарської техніки провідних постачальників та офіційних дилерів низки європейських та американських виробників. Під час заходу укладалися договори на постачання нової та уживаної техніки та агрегатів,  запчастин та витратних матеріалів, відбувався підбір техніки за масштабом господарства та визначеним бюджетом. ДП «Правдинське», наприклад, у цей день придбало трактор.

1. Знайомство з новими розробками захисту рослин від хвороб і шкідників.

2.  Демонстрація сільськогосподарської техніки в дії – від підготовки грунту до збирання врожаю.

Юрій СИТНИК: «День поля у «Правдинському» став унікальним майданчиком для спілкування експертів-радників у галузі сільського господарства, виробників насіннєвого матеріалу, добрив, засобів захисту рослин і техніки для рослинництва безпосередньо з самими виробничниками. Наше господарство може реалізовувати елітні, супер-елітні  сорти, пристосовані для вирощування і отримання високих врожаїв високоякісної пшениці у нашому регіоні, надати всі необхідні рекомендації. Кожен господарник повинен знати на 10 кроків вперед, що і як буде робитися у його вотчині, бо він є хазяїном на своїй землі, а не загарбником. Тому запрошуємо всіх бажаючих до співпраці».

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: