НА ДАЧНОМУ НАРКОМАНИ ВТРАТИЛИ «ГОДУВАЛЬНИКА»

29 июля 2017 | КРИМІНАЛ | Нет комментариев | № 30 (1113)

На останній сесії міської ради начальник Охтирського відділення поліції Руслан КЛАДЬКО інформував депутатів про свою діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності та забезпечення публічної безпеки і порядку. Одним із найбільш суттєвих досягнень останнього періоду є затримання нарковиробника і наркоторговця в одній особі, який протягом тривалого часу був основним постачальником найбільш небезпечного для здоровя людини амфетаміну. Звідки в Охтирці взялася ця отрута для мозку, що робиться з людиною під дією  психотропу,  хто і за стільки його купує, ми запитали у Руслана Володимировича КЛАДЬКА:

-          До 2013 року я не чув про те, щоб в Охтирці наркомани вживали амфетамін. У нас «забавлялися»  ацетильованим опієм, коноплею чи маковою «ширкою». А потім поступово почав з`являтися, зараз уже практично потіснивши за популярністю коноплю і макову соломку. Так я вас запевняю, що дія цього хімічного препарату набагато страшніша для організму людини. Мені під час наших сумісних з працівниками місцевої прокуратури негласних слідчих дій довелося поспостерігати за амфетамінщиками. Після вживання дози вони ніби оживають, у них десятикратно посилюється працездатність, можуть не спати дві-три доби підряд, почуваються щасливо і ладні весь час сміятися, балакати буз упину, танцювати, вони  повні сили і здавалося б невичерпної енергії. Але на зміну приходить різка втома і апатія. Чим далі – тим гірше. Депресія, агресивність, дратівливість, манія переслідування, галюцинації, психоз… Організм це вбиває найжорстокішим чином. Загострюються всі хвороби. Люди після тривалого вживання стимуляторів втрачають вагу, доходять до самогубства , стають агресивними  або піддаються безпричинній паніці, їх переслідують галюцинації, виникають проблеми з пам’яттю, паранойя,  що наближають до інфаркту чи інсульту. Не даремно ж у Голландії, наприклад, конопля дозволена до вживання, а амфетамін заборонений.

-          І хто ж створив амфетамінну лабораторію у нашому місті?

-          Добре, що цей психотроп не так просто і зробити в домашніх умовах. Хоч в інтернеті можна знайти при бажанні масу рецептів і покрокових  описів процесу приготування, проте  щоб з чималого переліку прекурсорів – хімічних препаратів отримати той самий білий порошок потрібно мати неабияку практику.  Інакше можна отруїтися випарами, отримати термічний опік. А затриманий 35- річний охтирський «алхімік» володів технологією досконало.

-          А ваші, як Ви сказали, негласні слідчі дії були у правовому полі?

-          Можете не сумніватись. Законність дій поліції з самого початку контролювала місцева прокуратура, разом розроблялися процесуальні і слідчі дії, вони були присутні при затриманні підозрюваних, обшуку, вилученні наркотику. Тому хочу  подякувати особисто керівнику Охтирської місцевої прокуратури Юлїї Слабуновій, її заступнику Володимиру Шилову, процесуальному керівнику Андрію Кісельчуку.

-          Розкажіть про затриманого.

-          Сам він теж наркоман зі стажем, але  вживає  маковий, тобто натуральний наркотик, а на «хімії» лише заробляв. Він уже неодноразово потрапляв у поле зору наших оперативників, справу довели  до суду, але тоді довести реалізацію наркотиків не вдалося. Мовляв, тримаю для власних потреб. Тому вирок був умовним і термін відстрочки, до речі, ще не сплив. «Лабораторію» обладнав на кухні в квартирі свого товариша, де куховарив у той час, коли його матір виїздила за кордон на заробітки. На батька молодики не зважали. Готувалася партія амфетаміну протягом двох днів з періодичністю через кожні два дні.

-          Невже сусіди нічого не чули?

-          Коли ми робили арешт у цій квартирі, то виявили крім готового порошку амфетаміну – напівфабрикат,  пристосування та устаткування, пробірки, колби, холодильну установку і хімічні речовини, з допомогою яких виготовлявся порошок. Мене вразило, що від ємності на плиті, де змішувалися прекурсори, гофрована шланга виводила пари у витяжку. Тобто тими парами дихали сусіди. Як виявилося, всі інгредієнти не мають чітко вираженого запаху.  Це не «ширка», яку під час приготування чути було б на весь під’їзд. Але у даному випадку якби не небайдужі мешканці, довести склад злочину було б набагато важче.

-          Звідки він брав інгредієнти для наркотику?

-          Отримував по Новій пошті з Маріуполя під виглядом автокосметики. Проте він і тут перестраховувався, сам не ходив отримувати і своїм паспортом не світив.

-          Яка категорія людей користувалася послугами цього «кухаря»?

До квартири в якості покупців допускалося вузьке коло людей, які знали, як потрібно стукати в двері. Сказати, що там були кончені наркомани, не можна. Я сам був здивований, впізнавши серед покупців кількох цілком нормальних, сімейних  людей з освітою і при посаді. Та й коштує один грам амфетаміну недешево – до 500 гривень. А це одній людині десь на тиждень. Хоча по різному буває – залежить від якості та дози. Його колють, п’ють, ковтають, палять, роблять клізми, капають в очі, – кажуть наркологи. Це не секрет. Інтернет рябіє подібною інформацією. І якщо людина захоче, то будь-яким чином у себе запхне. Можна тільки уявити, скільком  наркозалежним був доступним цей синтетичний убивця: 60 грамів амфетаміну, які виготовляв затриманий щотижня, це тижнева норма для 60 наркоманів.

Нам вдалося достеменно встановити і задокументувати факти реалізації амфетаміну з одночасним вилученням товару у п’яти осіб.   Нарковиробнику інкримінується ч.2 ст. 307 КК України – збут наркотичних засобів, що тягне за собою 5 років тюрми. На завершення слідства у нас є два місяці. Очевидно, що можуть бути ще інші епізоди. У суді при виборі способу попереднього утримання суддя, очевидно  вперше за всю історію, прийняв рішення утримання під вартою з альтернативною заставою 250 тисяч гривень.

-          Мабуть, з такими доходами від збуту наркотиків йому без проблем вдалося це зробити?

-          Ні, не забувайте, що він теж наркоман, якому потрібен був інший наркотик, що теж недешево коштує. Любив шиконуть.  Так що великих грошей ця людина не накопичила.

-          Бажаємо Вам успіху у доведенні цієї справи до логічного завершення у суді, щоб у нашому місті поменше було таких діловарів, а іншим була наука.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: