Які проекти наваяли охтирчани?

2 августа 2017 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | № 31 (1114)

Бюджет участі – це щось новеньке для охтирчан. Чи скористалися містяни новими можливостями брати участь у розподілі місцевих фінансів на потреби громади?

В Україні механізм бюджету участі запрацював завдяки фундації українсько-польського партнерства ПАУСІ наприкінці 2015 року. Першопрохідцями стали три міста – Черкаси, Полтава та Чернігів. Згодом долучились Суми, Луцьк, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Львів, Вінниця та Чернівці та інші міста. В 2017 році до них приєдналася й Охтирка. Відтепер кожен охтирчанин може не пасивно нарікати на бездіяльність влади, а на власному прикладі показати, як можна зробити рідне місто комфортнішим та безпечнішим шляхом створення власних проектів.

На сайті Охтирської міськради діє платформа «Громадський проект». Кожен бажаючий мешканець міста міг з 1 червня по 30 липня подати свій проект on-line, не полишаючи стін власного будинку чи офісу або ж принести проект на паперовому носії до центру надання адмінпослуг.

Які ж проекти підготували охтирчани на розсуд охтирської громади? –деякі з них для Вас проаналізувала «Роксолана».

ЦИФРИ: 34 проекти подано, з них 11 великих та 23 малих;

7 млн. 593 тис. 330 грн. – загальна сума проектів.

Здорові зубки


Неабияку активність проявила стоматполіклініка, працівники та пацієнти якої в категорії «Охорона здоров`я» підготували ажтри проекти. Один з них – побудова туалетного приміщення на території стоматполіклініки з бюджетом в 200 тис. грн. Завідуюча стоматполіклініки Валентина Корабельська бажає залучити 200 тис. грн. на відкриття сучасного дитячого кабінету для профілактики карієсу дітей віком від 5-ти до 17-ти років, кошторис якого передбачає закупку стоматологічної установки,скелера з мікромотором за 70,5 тис. грн. та препарату Флюорпротектор на суму майже 114 тис. грн.

А на відкриття кабінету імплантології в КЗ «Охтирська міська стоматологічна поліклініка»Валентина Корабельська пропонує виділити з міського бюджету в 2018 році 400 тис. грн. В цю суму може ввійтистоматологічна установка АУ-3600 вп, калер LED з мікродвигуном за 98 тис. грн., паровий стерилізатор CominoxSteriClave 248 за 125 тис. грн., набір імплантів з хірургічним набором за 39 тис. грн. та інше необхідне обладнання.

Розвиваємо туризм та культуру

Подбали свідомі містяни й про розвиток туристично-культурного напрямку в місті, який, на відміну від тростянецького сусіда, в Охтирці пасе задніх, і на розсуд містян запропонували 6 проектів. Розповімо про деякі з них.

Охтирчанка Анна Кукуня пропонує виділити 77 тис.грн. на організацію в спеціальному приміщенні, наприклад дитячій бібліотеці, ігрової кімнати для дітей та підлітків віком від 5 до 17 років. Для цього необхідно закупити настільні ігри, гральні столи та стільці. На думку авторки, це сприятиме розвитку логічного мислення, виявленню лідерських якостей , загальних фізичних здібностей у дітей.

Директор Охтирського міського центру культури і дозвілля Марина Глущенко-Калач пропонує на розгляд громадян проект «Musicband «Kniezha», мета якого полягає у активізації музично-експериментальної, вокально-інструментальної молодіжної діяльності шляхом придбання музичних інструментів та звукової апаратури до них: ударної установки, гітар, мікрофонів тощо.

З метою висвітлення участі охтирчан в Першій світовій війні, Українській революції 1917-1921 років, Другій світовій війні, Помаранчевій революції, Революції гідності 2013-2014 років, Антитерористичній операції Катерина Мамедова розробила проект під назвою «Сучасна експозиція «Військова доблесть і слава. Становлення української державності». На його реалізацію авторка бажає витратити 400 тис. грн. В цю суму входить розроблення технічного дизайн-проекту експозиції, виготовлення та монтаж експозиційного обладнання та вітрин.

Комунальна сфера завжди в пріоритеті

Зміна оточуючого середовища в кращий бік з можливістю зробити життя містян більш комфортним і безпечним, покликані проекти категорії «Комунальне господарство». У цій категорії було подано10 проектів.

Зокрема, директор Центру реабілітації дітей-інвалідів Любов Панащенкозареєструвала проект «Краса лікує і виховує», бюджет якого складає майже 400 тис. грн. Любов Олександрівна розробила проект по облаштуванню паркової зони, який передбачає поєднання природних ландшафтних ділянок та мистецтва. Від затишного входу звивисті доріжки будуть з’єднувати чотири основні зони: відпочинку – озеро з фонтаном та насадженнями; трудотерапїі – догляд за рослинами , збір гербарію;казкотерапії- скульптурні герої казок та зону ігрової діяльності- доріжки здров`я, осередок для рухливих ігор.

Облаштувати молодіжний сквер поруч з пам’ятним знаком ветеранам-десантникам,який включатиме викладку доріжок плиткою, встановлення лавочок, урн для сміття, монтаж освітлення, висадку квітів,  ялинок, дерев та інших насаджень, пропонує Євген Калюжний. Автор планує вкластися в бюджет у 199 тис. грн.

Людмила Абаровська хотіла б залучити майже 119 тис.грн. на облаштування прилеглої до будинку території за адресою вул. Київська, 2 асфальтним покриттям, встановлення пандусу для забезпечення вільного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до бібліотеки, монтаж металевого обладнання для паркування велосипедів та лавочок зі сміттєвими баками на тротуарі.

Проект щодо створення дитячого майданчика поблизу багатоповерхового будинку по вулиці Батюка, 2 пропонує Юлія Кулик. Жінка прорахувала, що для того, аби подарувати дітям свято, необхідно 45 тис. грн. За ці гроші можна було б закупити гірку з двома підвісними гойдалками за 30 тис. грн., гойдалку-балансир за 4 тис. грн.

Встановити спортивно-ігрові елементи на дитячому майданчику, антивандальний бетонний стіл для гри в теніс, облаштувати клумби та вазони з квітами, встановити лавки біля під’їздів пропонує охтирчанка Парасковія Шейко за адресою вул. Київська, 104. А для діток жінка пропонує встановити гойдалку «Джип», «Зебра», гойдалки пружинні, карусель зі штурвалом, лаз «Кораблик», спортивний комплекс «Старт», пісочний дворик «Супермаркет». На все про все кошторис проекту «Дворик моєї мрії» вписується у сумку 200 тис. грн.

Зі спортом дружимо

«У здоровому тілі – здоровий дух», – стверджують автори шести проектів у категорії «Спорт». Зокрема, автор проекту «Зелене озеро-місце формування здорової активної людини» Валентина Перерва пропонує обладнати асфальтовану доріжку навколо озера шириною 2, 20 м для бігу, скандинавської ходи, катання на роликах, велосипедах, моноколесах, скейтбордах та проведення спортивних змагань.

Проект щодо облаштування багатофункціонального спортивного майданчика для охтирчан розробив хокеїст Сергій Комаров. Хлопець пропонує містянам підтримати його ідею щодо появи сучасного і безпечного спортивно-ігрового майданчика для активного відпочинку з вагончиком для перевдягання взимку та територією для активних спортивних ігор. Бюджет проекту складає близько 397 тис. грн.

Світлана Рудакова стверджує, що в мікрорайоні школи № 9 не встановлено жодного спортивного майданчика, де б мешканці могли займатися спортом безкоштовно. Тому автор пропонує на розгляд громади проект по облаштуванню спортивного майданчика з вуличними тренажерами на суму майже 200 тис. грн. на придбання важільної тяги, гребного тренажера, жиму від грудей та ногами, орбітреку, хосрайдеру, степера, твістера, тренажера для сідничних м’язів, лавки для преса тощо.

Все найкраще – дітям

Діти – наше майбутнє. З цим погоджуються містяни, які підготували чотири проекти в категорії «Освіта». Зокрема, депутат міської ради з гострим відчуттям справедливості Олександр Шнайдер на розсуд охтирчан пропонує проект з облаштування спортивного майданчика з тренажерами на території школи №6.

«Дитячій творчості – комфортне життя, – стверджує депутат міськради та за сумісництвом директор школи № 5 Галина Шишкова. – У нашій школі  відсутні належні умови для проведення культурно-масових заходів внаслідок низької температури в актовій залі, яка становить +11 градусів у зимовий період, діти хворіють, не мають можливості одягати концертні костюми. Тому майже 177 тис. грн. бюджету участі на 2018 р. могли б піти на встановлення енерго- і теплозберігаючих вікон та на облаштування глядацької зали зручними секційними 3-х місними стільцями та вирішити цілу низку проблем нашої школи», – стверджує Галина Шишкова.

Лілія Неофітна вважає, що «Здорові діти – здорова нація, здорова молодь – здорова родина» і зареєструвала проект на суму 387 тис. грн. Лілія Неофітна пропонує в бюджеті участі на наступний рік передбачити кошти наоблаштування сучасного спортивного майданчика площею 15 х 25 м на території школи №3. Згідно з кошторисом гроші можуть бути направлені на підготовку основи спортивного майданчика, модульне гумове покриття та облаштування баскетбольної опори зі щитом, футбольних воріт та нанесення розмітки для ефективного фізичного виховання учнів, проведення змагань, дозвілля різних вікових груп.

Календар громадського бюджету

За інформацією заступника начальника управління фінансів та економіки Охтирської міськради Алли Ярмак, до 15 вересня виконавчі органи міськради розглядають подані проекти. В цей час автори можуть отримати проект на правку.

З 9 по 23 жовтня мешканціміста голосуватимуть он-лайн або у пунктах супроводу Бюджету участі в Центрі надання адміністративних послуг за адресою: м. Охтирка, вул. Чкалова, 27а. Автори мають право рекламувати та просувати свої проекти, щоб отримати найбільшукiлькiстьголосів.

До 30 жовтня будуть визначені переможці.

В 2018 році міська рада починає втiлюватиiдеї. За цим процесом можна буде стежити он-лайн.

Голосуй – не пасуй

Проголосувати за кращий проект можна буде двома способами: на сайті (для цього треба зареєструватися, обрати проекти зі списку і віддати свій голос) та в Центрі надання адмінпослуг, прийшовши до пункту підтримки з паспортом і заповнивши спеціальний бланк.
Охтирчани приємно порадували активною участю у громадському бюджетуванні. Тож сподіваємося, що в 2018 році будуть реалізовані найкращі та суспільно корисні проекти, які вдихнуть у наше місто нове життя.

Олена Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: