Вдихнули нове життя в «Супрунку»

8 августа 2017 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | № 31 (1114)

Ініціативні та дружні люди створили поблизу своїх домівок затишне місце для родинного відпочинку, яке передбачає не лише посиденьки з товаришами, а й заняття спортом від малого до великого.


Як приємно після спекотно-насиченого робочого дня порелаксувати у затінку берізок, провести час з дітьми на дитячому майданчику, що розташований поруч, погомоніти із сусідами та будувати плани на майбутнє. У такі безцінні миті душевного єднання життя не видається настільки вже й каламбурним та безцільним, а свіжі ідеї та задуми окриляють на нові здобутки. Саме так відпочивають представники громади 8 сотні, що мешкають в районі провулку Весняного, Чехова та Береста, неподалік садочку «Струмочок».

Мешканці багатоповерхівок інколи не можуть навіть по-людськи скласти графік прибирань у своїх під’їздах, через це павутиння та обгортки з цукерок нерідко лежать на підлозі місяцями. А восьмисотинці зуміли зорганізуватися та подарувати собі і нащадкам рекреаційний куточок.

«Роксолана» вирішила продемонструвати позитивний досвід показової громади на життєвому прикладі. Як створювали цей зелений оазис та які задуми ще мають, ми запитали у головного організатора облаштування природного скверика Володимира Кулика:

- Працюю я екскаваторником у лісгоспі. Робота важка та сильно  виснажує до кінця дня. Але коли приїжджаю додому, то після вечері одразу прямую до березового гаю. Там я відпочиваю і душею і тілом. Повітря цілюще, просочене ароматом лугових квітів, а затінок дерев збавляє спекотні градуси повітря. Пригадую, як декілька десятків років тому сусід  Олексій Мегера разом з нині покійним Павлом Хоменко задумали на пустирі посадити берізки, липи, вишні та яблуні. Діти їх старанно поливали, тому сьогодні маємо гарний парк, в якому берези сягають заввишки 20 метрів. Але ж присісти було ніде. Тоді я організував суботник. Всі разом поскошували бур’яни, повигрібали сміття та завезли піску для спортивного майданчику.

«Завдяки умілим рукам зварювальника Володимира Троня та сприянню депутата міськради Євгена Масла, який з гордістю говорить: «я – восьмисотенець», на радість дітям з’явилася пісочниця, гойдалка та карусель, – розповідає Олексій Мегера. – Є де й від дощу заховатися: простора бесідка та стіл з лавочками під навісом. Любителі активного відпочинку можуть поганяти м’яча на футбольному полі або ж пограти у волейбол. Зараз працюємо над створенням баскетбольного майданчика. М’ячі вже є, стовпи забили, на черзі встановлення баскетбольних кілець».

«Подумали ми й про естетичне оформлення нашого улюбленого місця відпочинку, – долучається до розмови Володимир Хоменко. – Я разом з дружиною змайстрував з коліс два лебеді, а з ПЕТ – пляшок – двох поросяток, яким ми навіть ім’я дали – Машка і Васька. Є у нас місце й для «дорослого» відпочинку, де можна шашлик посмажити під чарку – галявинка між двома зарослими бур’янами озерцями. Щоправда, від озер залишилися лише спогади, бо поросли вони травою та чагарниками і вода в них давно вже не освіжає повітря прохолодою. За легендою, жив тут козак Супрун, який викопав ставок, завдяки чому мав воду і рибу. Старожили пам’ятають, як люди купалися у цих водоймах та рибалили. Куди ми тільки з Олексієм Мегерою не зверталися, аби нам допомогли почистити ці ставки. Але від провладних кабінетів лише віяло байдужістю. Що говорити, коли депутати по нашому округу Віталій Колодяжний та Валентина Теличко навіть не з’явилися на зустріч з людьми. Напевно забули, що саме громада посадила їх у ті депутатські крісла».

Спілкувалася Олена Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: