ГЕПАТИТ – НЕ ВИРОК

14 августа 2017 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев |

Почувши від лікаря діагноз — вірусний гепатит, люди реагують по-різному.

Є такі, хто вважає хворобу ще одним випробуванням, викликом долі, на який необхідно дати адекватну відповідь. Але найчастіше цей діагноз сприймається як вирок, бо вірусні гепатити призводять до цирозу або раку печінки. Думки лікарів розділилися. Песимісти вважають, що від цього немає порятунку — недарма ж вірусний гепатит С називають “ласкавим убивцею”. Реалісти переконані, що хвороба виліковна, коли тільки не зволікати, не опускати рук.

Як вберегтися від гепатиту, які основні симптоми та про стан захворювання на цю недугу на Охтирщині ми поспілкувалися з лікарем-інфекціоністом Охтирської ЦРЛ Оксаною Пономаренко:


- До 70-х років минулого століття людство знало лише про існування вірусного гепатиту А, кожен з нас чув про нього, як про хворобу Боткіна. І ніхто не здогадувався, що існує цілий «алфавіт» вірусних гепатитів, які значно підступніші за «хворобу брудних рук та брудної води». Небезпечні віруси передаються через кров, мають хронічний перебіг і вбивають непомітно. Сьогодні науці відомо близько десятка збудників гепатитів В, С, D, G, ТТV, SEN та інших. Найбільш небезпечним з них визнано гепатит С. За даними лікарів, тільки 15% інфікованих людей одужують після гострого періоду хвороби, яка зазвичай триває безсимптомно. Решта 85% не здогадуються про своє інфікування, проте гострий період у них переходить у хронічний. Такі хворі роками почуваються добре, лише періодично можуть виникати швидка стомлюваність, слабкість, поганий сон, втрата апетиту, депресивний настрій, субфебрильна температура. Але ці симптоми, як правило, люди пов’язують з іншими недугами.

Гепатит — це досить поширене гостре або хронічне запалення печінки, що має різну етіологію. Гепатит може бути викликаний тaкими фaкторами, як вплив токсичних речовин (токсичний гепатит, алкогoльний гепaтит або ж криптогенний гепатит), внутрішньоімуна агрeссія на клітини пeчінки в зв’язку з деякими хворобами (аутоімунний гепатит), порушення в обміні речовин (заліза і міді) або ж вроджений дeфіціт в організмі речовин (альфа-1-антитрипсину).

Вірусні гепатити викликаються гепатотропними вірусами, мають різні механізми інфікування і характеризуються переважним ураженням гепатобіліарної системи з розвитком загальнотоксичної, диспепсичного та гепатоліенального синдромів, порушенням функцій печінки і нерідко жовтяницею.

ЦИФРИ: 132 особи перебувають на  «Д» обліку по місту та району станом на перше півріччя 2017 р., з них 35 хворих на гепатит В, 97 – на гепатит С.

21 охтирчанин хворіє на гепатит В, 73 пацієнти мають діагноз гепатит.

14 осіб з гепатитом В та 24 – з гепатитом С в Охтирському району.

Шляхи зараження вірусними гепатитами: побутовий – зубні щітки, мочалки, ножиці); статевий – не захищений статевий акт; вертикальний – від матері до плоду під час вагітності або при проходженні дитини через родові шляхи; під час переливання крові та її компонентів; використання одного шприцу при вживанні наркотичних речовин; відвідування манікюрних салонів, тату салонів та пірсинг – студій.

Основні клінічні синдроми гепатиту: загальна слабкість, швидка втома, зниження працездатності, нервозність, порушення сну, погіршення апетиту, відчуття гіркоти та сухості у роті, нудота, важкість у правому підребер’ї, здуття живота, розлади випорожнень), тупий, ниючий біль у правому підребер’ї), жовтушність шкіри і слизових оболонок, шкірний свербіж, збільшення селезінки). Васкуліти, геморагії на шкірі, кровоточивість ясен, носові кровотечі, судинні зірочки, пальмарна еритема, артралгії, лімфаденопатії також можуть свідчити про зараження гепатитом.

На даний час гепатит – це не вирок, адже завдяки сучасним методам лікування можливо керувати цим захворюванням. До того ж в Україні діє державна програма лікування гепатиту.

Отже, якщо Ви підозрюєте або знаєте, що у Вас гепатит, в першу чергу, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який повинен направити до лікаря-інфекціоніста для встановлення діагнозу. Якщо ж діагноз підтверджується, то пацієнт лягає на обстеження на 7-10 днів, під час якого здає усі необхідні аналізи. Далі вирішується питання для подальшого лікування. Хворі мають змогу пройти курс лікування у місцевій лікарні. Лікування проходить під наглядом лікаря, ліки «на руки» не видають).

На сьогоднішній день противовірусну терапію на базі інфекційного відділення КЗ ОЦРЛ успішно отримують три особи із діагнозом хронічний вірусний гепатит С. Лікування проходе добре.

Як можна захиститися від гепатиту B

Для того, щоб уберегтися від гепатиту B, медики пропонують такі варіанти захисту: вакцинація дорослих (якщо ви ще не були заражені); використання презерватива кожен раз під час сексу; рукавички під час прибирання за іншими людьми, особливо, якщо вам треба торкнутися бинтів, тампонів, постільної білизни; обробка всіх порізів і відкритих ран, використання пластиру або бинта; відмова від чужих предметів гігієни; не давати іншим користуватися вашими бритвою, зубною щіткою, інструментами для манікюру і педикюру, сережками; не жувати на двох жувальну гумку; не пережовувати їжу для дитини; впевненість в тому, що будь-які голки шприца, інструменти для проколу вух або татуювання, інструменти для манікюру і педикюру добре простерилізовані; очищення поверхні від крові за допомогою домашнього відбілювача з водою (пропорція 1:10).

Якщо Ви зіштовхнулись з гепатитом, то  краще не чекайте, що він кудись зникне, відразу звертайтесь  до лікаря для подальшої діагностики та лікування.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: