ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ «УКРНАФТИ» БОРИС РАДЧЕНКО: Якщо компанія не має вільних коштів, щоб модернізувати виробництво, то чи буде чесно тратити гроші на те, що не стосується нафтогазовидобування жодним чином

23 августа 2017 | АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ`Ю | 1 комментарий | №34 (1117)

Чи будуть жителі Сумщини з газом, залишаться нафтовики з роботою чи їх чекає скорочення, продовжуватиме  «Укрнафта» розробку надр на Сумщині або ж  затампонує свердловини, що робитиме з об’єктами соціальної сфери в Охтирці? На ці та інші питання нам відповів заступник голови правління ПАТ «Укрнафта» Борис РАДЧЕНКО


Вся область з тривогою спостерігає за розвитком подій, пов’язаних з «Укрнафтою». Спочатку досить успішна і прибуткова компанія накопичила податковий борг, який обчислюється у 13 мільярдів гривень. Почалася так звана оптимізація виробництва, що потягла за собою скорочення штатів, позбавлення від невиправданої в умовах капіталізації перезавантаженості  інженерно-технічним персоналом. Без замовлень залишилися три управління бурових робіт, які об`єднали в одне і не на користь Охтирки – центральний офіс залишили у Прилуках. Потім вийшов термін дії ліцензій на видобуток нафти і газу на 9 родовищах. Держгеонадра загальмувало цей процес і ніякі звернення до президента і уряду, рішення апеляційних судів на користь «Укрнафти», які  називають дії Держгеонадр протиправними  і зобов’язують продовжити дію ліцензії, не впливають на позитивне вирішення питання. І це незважаючи на те, що практично ось уже три місяці жителі 8 сіл області – близько 50 тисяч чоловік, не мають у своїх домівках газу, адже «Укрнафта» вимушена була припинити роботу свердловин без відповідного на те дозволу. Очевидно, що тут є якісь невідомі широкому загалу підводні камені, бо хвіст (Держгеонадра) не може виляти собакою (урядом) без згоди на це.

- Борисе Миколайовичу, чи впливає на отримання «Укрнафтою» спецдозволів наявність податкового боргу?

- 13 мільярдів податкового боргу ніхто не заперечує. Але якщо заборонити видобуток  вуглеводнів, то хіба це сприятиме погашенню боргу?  І на сьогоднішній день компанія операційно не є збитковою, ми платимо поточні платежі і є п’ятими по сплаті податків по Україні. У цьому році вдалося стабілізувати видобуток нафти на рівні 4 100 тонн на добу. Але ми не маємо можливості розвиватися,бо щохвилини втрачаємо прибутки через зупинені свердловини. На цих 9 родовищах видобувалося 20% нафти і газу в «Укрнафті».  І не тільки ми маємо збитки, а й держава, яка недоотримує податки в тому числі. Але не наш борг впливає на продовження дії ліцензії. Ще у січні адміністративний суд зобов’язав Держгеонадра продовжити нам дію ліцензії по 9 родовищах. Відповіді ніякої, тому було відкрито виконавче провадження через невиконання рішення суду. У липні якось спромоглися зібрати комісію при Держгеології, яка також рекомендувала продовжити «Укрнафті» ліцензію на користування родовищами на 20 років. Всі зраділи, думали, нарешті відновиться газопостачання у села. Та минуло вже три тижні, а ліцензії як не було, так і немає.

Також Борис Радченко відповів на такі питання:

?Що Ви збираєтеся робити? Чекати далі? Але ж так можна і в зиму увійти без газу для 50 тисяч людей? Та й Україні хіба газ зайвий?

?«Укрнафта» збирається якось податковий борг повертати?

?Якщо Ви отримаєте всі дозволи, скільки часу знадобиться, щоб відновити роботу свердловин?

? Ви не цікавились, Держгеонадра тільки «Укрнафті» відмовляє в ліцензії, чи і іншим підприємствам нафтогазовидобувної галузі? Чому, наприклад, по телебаченню піарять «Укргазвидобування», яке обіцяє збудувати за рік більше ста свердловин на території Полтавької і Харківської областей і навіть запрошує до співробітництва польських і хорватських буровиків?

?А яка доля чекає дитячий табір «Космос», який знаходиться на балансі профспілкового комітету? Пам’ятається, у минулому році були проблеми із заборгованістю «Укрнафти» перед профспілками за внески і за прописаний у колективному договорі 1% від зарплати. Віддаєте?

?Які плани компанії щодо футбольної команди «Нафтовик»?

?До речі, що стосується якості газу. Багато споживачів побутового газу взимку нарікають, що газ в оселі постачають неякісним. Він горить, але тепловіддача низька. Від чого це залежить?

?У Охтирки є велика проблема – відсутність окружної дороги. Колись її збудували нафтовики, щоб технологічний транспорт обминав місто. Зараз залишками того шляху не проїдеш і танком. Тепер транзитні великоваговими їдуть через місто і ніякі штрафи їх не зупиняють, бо вони перелетіти не можуть, а поїхати окружною – втридорога обійдеться ремонт. Дорога не стоїть на балансі «Укрнафти», не належить місту чи області.  Вона нічия. Чи не могла б компанія взяти на себе цю проблему?

?Незабаром День нафтовика. Охтирчани хоч і все рідше називають своє місто нафтовою столицею, швидше з іронією, але все ж таки чекають концерта і феєрверка. Буде?

Відповіді на ці та інші питання читайте у свіжому №34  газети ” Роксолана-Максі”  від 23.08.2017

Записала Л. Меркульцева

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Треба якнайскорiше позбавитись от тої радянської потвори “енгэдеу”.Це буде справжня декомунiзацiя.
    Також i замля наша стане чистiшою.А невдаха Насльеднiков (русскей?) нарештi пiде працювати а не штани терти в кабiнетах

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: