Руслан КЛАДЬКО: «Охтирка спокійне місто”

25 августа 2017 | ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК | Нет комментариев | №33 (1116), №34 (1117)

Без претензій і скарг, без обурення і без звинувачень у бездіяльності пройшла година телефонного прямого зв’язку  у редакції «Роксолани» з начальником Охтирського відділення поліції Русланом Володимировичем КЛАДЬКОМ. Поговорили і по ділу, і по душам, і про реформування, вдалі і невдалі експерименти,  і взагалі про нелегке в усі часи поліцейське життя.

? Микола Іванович: – Чи є адміністративним правопорушенням виготовлення для власних потреб самогону чи домашнього вина? А що буде, якщо самогон продавати?

-  Не секрет, що в Охтирці, як і по всій Україні, як і у багатьох країнах світу, виготовлення міцних спиртних напоїв у домашніх умовах має глибокі історичні корені і носить традиційний характер. І є сім`ї, в яких з покоління в покоління передаються рецепти якихось там медовух, наливок, настоянок, спотикачів, зроблених на основі самогону. І якщо людина виключно для себе виготовляє з продуктів своєї праці алкогольні напої, то це її право до тих пір, поки воно не виходить за рамки власного двору і не починає посягати на громадську безпеку. Надмірне вживання спиртних напоїв стимулює зростання злочинності. Майже кожен другий злочин здійснюється в стані алкогольного сп’яніння. Домашня горілка коштує в 2-3 рази дешевше, ніж легальна алкогольна продукція. Тому значна кількість споживачів віддає перевагу саме самогону.

Наразі стаття 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самогоноваріння передбачає накладення штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51-170 грн.). Враховуючи  прибуток від його реалізації, такий штраф не дуже лякає самогонщиків. Тому і розмах його виробництва зростає, бо у нинішньому кримінальному законодавстві окремої статті, яка зазначає збут продуктів самогоноваріння, немає . За заявами жителів  дільничні офіцери поліції, патрульна служба  постійно виїжджають на так звані точки, де продають горілку. Весь Дачний потерпає від власників двох квартир на Армійській, 80, куди «хресним ходом» ідуть п’яниці, несучи з дому останні копійки. Приїжджаємо, складаємо протоколи про адміністративне порушення, вилучаємо апарати і готову продукцію. Ну і що? Вони елементарно платять штрафи, адже кратність  протоколів, хоч би їх і щодня складали, не впливає на суму. З початку року у нас зареєстровано 111 таких протоколів. Але чим частіше нам повідомлятимуть про факти реалізації самогону і ми могли зафіксувати, що дійсно людині його продали, тим систематичнішими будуть і штрафи, хоч і по двічі на день.


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6323758767109830"
data-ad-slot="8461701428"
data-ad-format="auto">


? Тамара Михайлівна: – Я живу по центральній вулиці Перемоги. Вже протягом тривалого часу хтось приносить своє побутове сміття в пакетах під мої ворота. Очевидно, що це одна й та ж людина, бо пакетики однакового кольору й фактури, може  йде рано на роботу з боку залізничного вокзалу, і знає, що у мене за договором забирають сміття від двору. Але ж я за це плачу гроші і кількість  пакетів має значення. Що мені робити?

-  Ваше питання легко вирішити, адже у цьому районі є камера відеоспостереження, через яку добре видно, хто йде повз вашого двору. Якщо ви побачите, що хтось знову підкинув вам сміття, телефонуйте на 102 або за номером телефону свого дільничного офіцера поліції (ред.: всі дільничні були представлені в газеті «Роксолана» за травень-червень з вказанням меж округу і номером телефону) і він перегляне запис і вирахує, хто до вас так нагло присусіджується. Звертайтеся.

? У нашому дворі постійно відбуваються п’яні гуляння, тусуються незрозумілі підлітки, буває,що б’ються, з`ясовують стосунки. Притихнуть, якщо бачать поліцейську машину, а потім знову продовжують. І заважають відпочивати, з іншого боку страшно дивитись на таке підростаюче покоління, що з нього виросте?

? Чи справляються дільничні інспектори із профілактичними заходами?  Чи повинні вони знати всіх жителів своєї дільниці?

? У Вас є такі розкриті злочини, які Ви вважаєте особистим досягненням?

? Допоможіть, будь-ласка, я вже п’ятий рік не можу зайти в свою хату. Жінка подала на розподіл майна, думала, що їй все буде. а воно присудили їй 1/4 , а мені ? будинку. І все одно не пускає і на поріг, хоче, щоб боржом став. Навіть участкового не пускає!

? Володимир: – Які види злочинів псують показники по Охтирці?

? Маргарита: – Який злочин Вас найбільше шокував?

? Карина: – Чи зараз можна іти вночі по місту і не боятися? Який район в Охтирці самий спокійний, а де краще вночі не гуляти? Чи ділить поліція місто на благополучні і неблагополучні райони?

? Чи завжди прості громадяни допомагають поліції, чи повідомляють про злочини, свідками яких вони стали?

? Наталія Панова: – А правду кажуть, що на Ворсклі поблизу Славни знайшли труп двадцятиденної давності?

? Ви працювали під керівництвом різних очільників райвідділу. Кого вважаєте найкращим начальником?

? Лариса: – Моїй дитині 14 років. Звертаємося вже вдруге у паспортний стіл і не можемо здати документи на паспорт громадянина України. Вже опівночі треба займати чергу, щоб потрапити на прийом. Коли наведете порядок?

На ці та багато інших питань відповіді читайте в свіжих номерах газети ” Роксолана- Максі” від 16 та 23 серпня 2017 р.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: