КОЛИ ПУСТУЮТЬ СУДДІВСЬКІ КРІСЛА

2 сентября 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | № 35 (1118)

На Сумщині у першому півріччі цього року з порушенням строків, а саме більше двох місяців, розглядалося близько 5% справ та матеріалів цивільного характеру. Із залишку нерозглянутих справ позовного та окремого провадження 515 справ перебувало на розгляді в судах понад 3 місяці, 135 розглядалося у терміни від 6 місяців до 1 року, 37 – від 1 до 2 років та 3 справи понад 2 роки. Такі статистичні данні були озвучені на нараді голів місцевих судів, які проводилися в Апеляційному суді Сумської області.

За словами в. о. голови Апеляційного суду Сумської області Сергія Хвостика, найбільша кількість проваджень, які не були розглянуті в строк, на рахунку Зарічного та Ковпаківського районних судів м. Суми, а також Конотопського, Охтирського, Роменського, Шосткиського міськрайонних судів та Сумського районного суду.

Голови місцевих судів в свою чергу зазначали, що суттєвим фактором, який впливає на відтермінування прийняття суддями рішень є надмірне навантаження на них, яке склалося у зв’язку із неукомплектованістю суддівського корпусу, а також неявка сторін, їхні клопотання про відкладення розгляду справи для витребування додаткових матеріалів чи надання інших доказів, пред’явлення сторонами додаткових позовних вимог тощо.

“Проте, судова практика також свідчить, що на строки розгляду цивільних справ суттєво впливають й відводи та самовідводи суддів. Із 84 заявлених у цьому півріччі відводів та самовідводів 43 були задоволені. Решта – необґрунтовані. А це ж все впливає і на строки, оскільки у випадку задоволення заяви, справа, як правило, відкладається. Я розумію, що є різні випадки, особливо політичного характеру, по яким не хотілося б приймати рішень. Але ж «перекидати» їх на плечі своїх колег теж не треба. У них роботи не менше. Тому хочу, аби ви, як голови судів, довели колегам, що у разі виявлення Апеляційним судом Сумської області безпідставних відводів та самовідводі до Вищої кваліфікаційної комісії направлятимуться відповідні подання. А це, наголошу, впливатиме на результати оцінювання суддів”, – зазначив Сергій Хвостик.

За інформацією голови Охтирського міськрайонного суду Наталії Плотникової, на сьогоднішній день штат Охтирського суду нараховує 11 суддів. Проте з 1 вересня 2017 року на виконання ч. 6 ст. 19 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” Державною судовою адміністрацією України за погодженням з Вищою радою правосуддя з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, визначених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів, визначено кількість суддів у місцевих та апеляційних судах. Наказом ДСА України від 8 серпня 2017 р. № 843 визначено, що загальна кількість суддів місцевих загальних судів становитиме 4339 суддів (скороченню підлягають 65 посад суддів); загальна кількість суддів апеляційних судів становитиме 1199 суддів (скороченню підлягають 390 посад суддів). Щодо кількісного складу суддів Охтирського міськрайонного суду, то вона нараховуватиме 9 посад. З них одна посада вакантна, троє суддів не здійснюють судочинство, оскільки в них закінчився п’ятирічний термін суддівських повноваження.

Розподіл справ здійснюється за допомогою автоматизованої системи документообігу суду, яка забезпечує рівномірний розподіл справ між суддями. За перше півріччя 2017 року до  Охтирського міськрайонного суду надійшло 719 справ і матеріалів кримінального судочинства. Середньомісячне навантаження на одного суддю складало 11,88 справ. Але це з урахуванням роботи десяти суддів.

Стосовно цивільних справ, то за перше півріччя 2017 року було розглянуто 848 цивільних справ  і матеріалів – це забезпечило Охтирському міськрайонному суду шосте місце з двадцяти серед судів області по кількості розглянутих справ цивільного судочинства. Середньомісячне навантаження  цивільних  справ і матеріалів на одного суддю Охтирського міськрайонного суду  у першому півріччі 2017 року – 33,24 справи.

Є сподівання, що до нового 2018 року штат Охтирського міськрайонного суду буде повністю укомплектованим після проходження процедури кваліфікаційного оцінювання.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: