Дзвінок, що вартує життя

6 сентября 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | № 36 (1119)

Екстрена медична допомога – це допомога для людей, які потрапили в екстрену ситуацію, коли життя буквально висить на волосинці. Прикро, що в реальному житті не всі водії поступаються дорогою кареті швидкої, а деякі жартівники телефонують на лінію «103» та роблять заради  власної втіхи хибні виклики. А в цю хвилину може чиєсь серце б’ється в останній раз, а легені отримують прощальну порцію повітря …

Про дану проблематику напередодні  Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги ми поспілкувалися з головним лікарем Охтирської станції екстреної медичної допомоги Тетяною Марченко:

- Проблема безрезультатних викликів не є новою для медиків швидкої допомоги. Особливо багато їх було після масової появи перших мобільних: чи то для приколу, чи то спокусившись на безкоштовність здійснення дзвінків на лінію «103», жартівники просто обривали нам телефони. Зараз же дзвінків такого роду стало менше, але їх кількість є стабільною і тенденції до зменшення немає – складає 2,6 % від загальної кількості.

Один виклик карети швидкої обходиться державі близько 500 гривень. Але це лише одна сторона медалі. Інша ж на багато жахливіша. В той час, як наші медики виїздять за хибним викликом, справжній хворий може й не дочекатися лікарської допомоги.

Нещодавно стався прикрий випадок: охтирчанка викликала швидку за двома адресами, просто програвши в карти на бажання. З порушницею я особисто провела виховну бесіду. Жінка божилася, що з такими безглуздими жартами покінчено раз і назавжди.

На сьогоднішній день диспетчерська служба знаходиться в обласному центрі. Всі дзвінки записуються, одразу відбувається ідентифікація номеру, незалежно від того, людина телефонує з мобільного чи зі стаціонарного телефону. До того ж, детальна інформація про виклик надходить і медикам швидкої на їхні смартфони, на яких встановлена програма «Смарт-103». Тобто вирахувати телефонного терориста досить легко. І за такі злі жарти людина може притягнутися до адміністративної відповідальності.

Цифри: 6 бригад одночасно обслуговує Охтирку та Охтирський район, з них – 1 лікарська та 5 фельдшерських.

40 викликів по Охтирці та району в середньому за добу надходить до диспетчерської служби;
10 хвилин – норматив доїзду по місту на екстрений виклик; до 20 хвилин – по району.

Записала Олена Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: