МІЧІГАН – НЕ УРАГАН, АЛЕ ТЕЖ НЕБЕЗПЕЧНИЙ

15 сентября 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

ВАКЦИНУВАТИСЯ У 10 РАЗІВ ДЕШЕВШЕ, НІЖ ЛІКУВАТИСЯ


За даними МОЗ, у нинішньому епідсезоні грипу та ГРВІ на території України очікується циркуляція трьох штамів грипу: “Гонконг”, “Брисбен” та “Мічіган”. Саме штам вірусу грипу “Мічіган” є новим для українців. Він належить до типу А (H1N1), тобто є підвидом “свинячого грипу”. Медики прогнозують, що цього року “Мічіган” спричинить епідемію грипу, а кількість захворілих на грип зросте на 14%. За його словами,  грип “Мічіган” відрізняється важким перебігом із великою ймовірністю виникнення ускладнень, які розвиваються швидко та протікають складно.

Найефективнішим засобом профілактики грипу та його ускладнень визнано щеплення. Вакцинація проти грипу входить до переліку рекомендованих щеплень та проводиться за кошти населення в державних або приватних медичних установах. Наприклад, торік його вартість складала 300-600 гривень залежно від вакцини та медичного закладу. Медики кажуть, що, в будь-якому разі, це в 10 разів дешевше, ніж лікувати саме захворювання та його ускладнення. Багаторічні спостереження за грипом, дані про імунітет до захворювання у здорових осіб, а також низький процент охоплення вакцинацією населення на тлі погіршення соціально-економічної ситуації в Україні дають усі підстави спрогнозувати зростання кількості захворілих на 14%.

Оскільки вірус “Мічіган” є підвидом “свинячого” грипу, то він має схожі ознаки захворювання. Його інкубаційний період складає 4-7 днів. Грип “Мічіган” відрізняється важким перебігом із великою ймовірністю виникнення ускладнень. Щойно вірус потрапив у сприятливе середовище (на слизовій оболонці ще здорової людини), він одразу починає розмноження. У хворих спостерігається підвищення температури до 38,7 С – 40 градусів С, яка лишається високою протягом 3-х і більше діб. Також у хворих може спостерігатися один або кілька наступних симптомів: головний біль, ломота або біль у суглобах, м’язах; сонливість, слабкість, відмова від їжі; кашель без відходження мокроти; рясне виділення поту; сухість слизових оболонок рота, носа, носоглотки. У ході прогресування грипу стан хворого може ускладнюватись через розвиток пневмонії (первинної, вторинної або змішаної), серозного менінгіту, енцефаліту. При зараженні вірусом грипу “Мічіган” ускладнення розвиваються досить швидко та протікають складно.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: