Нове шкільне життя

20 сентября 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев |

Діти пішли у школу. Начебто за одним і тим же – за знаннями, але з кожним роком міняються умови їх отримання. З минулого року  оцінювання — це конфіденційна інформація, яка стосується лише вчителя, дитини та її батьків. Тобто навчальні досягнення учнів публічно не озвучуються на батьківських зборах, не створюються різноманітні рейтинги. Скасовано оцінювання каліграфії. Єдиною вимогою залишається охайність і розбірливість письма. Обмежено обсяг домашніх завдань. Так, для першокласників домашніх завдань не має. Окрім цього, вчителі не задаватимуть учням домашні завдання на вихідні, святкові та канікулярні дні.

Вагомою є ще одна маленька зміна, діти пишуть олівцем, поки не матимуть сформованих навичок написання. Для дитини нагорода нарешті писати ручкою. А за цим стоїть психологічна хитрість. Це дозволить дітям не боятися власних помилок, адже ручкою потрібно закреслювати чи виправляти. Час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам вчитель, індивідуально для кожної дитини. При перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді навчання в 1 класі вчителі не використовують ручки з червоною пастою для позначення помилок.


Що нас очікує після прийняття нового Закону «Про освіту»? Які відповіді дав начальник міського відділу освіти Анатолій ТРОНЬ на питання читачів «Роксолани» під час прямого зв’язку та що цікавило охтирчан у сфері освіти?

? Валерія: – Чи будуть діти, які підуть до школи у 2018 році, проходити у дитсадочках якусь особливу програму підготовки до нової початкової школи?

Програма дошкільного навчального закладу в 2018 році не змінюється. Змінюється початкова школа задля зменшення різниці між садочком та школою. Ідея реформи передбачає введення 12-річної шкільної освіти, яка складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки. Згідно Концепції, перехід на 12-річне навчання  та старт Нової української школи передбачається вже в 2018-2019 навчальному році. У цьому році в Україні визначено 100 пілотних навчальних закладів, де вже почали впроваджувати новий Державний стандарт початкової освіти. У 2018 році всі першокласники міста підуть у Нову українську школу. Ми вже сьогодні готуємо підґрунтя  для впровадження нового Державного стандарту. Зміняться методи навчання. Нова роль учителя – партнерство і наставництво. Вже в цьому році вчителі, які викладатимуть у перших класах  у 2018 році пройдуть курси підвищення кваліфікації, відвідають тренінги, майстер-класи.

Хоча наші загальноосвітні навчальні заклади не ввійшли до  експерименту, ми вже сьогодні  готуємось до нововведень. Запорука успішної адаптації дитини до навчання ефективне освітнє середовище. Зробимо моніторинг навчального простору, який включатиме осередки відкриттів, новин, матеріалів, тиші і т.д.

- Тобто для дітей навчальний процес буде спрощеним?

- Я б так не сказав. Ці діти будуть здавати ЗНО і в 9-му, і в 11 класах. Але як саме це буде та щодо організації навчального процесу поки що говорити рано. Багато виникає різних нюансів.

- ? Анонім: – Як Вам не соромно?  Три школи – десяту, сьому і вечірню угробив. Що тепер з ними робити? І не треба мені казки розказувати…

- Чому казки? Я можу пояснити. Щодо школи №10, то вона закрита рішенням сесії міської ради У ЗВЯЗКУ З ВІДСУТНІСТЮ УЧНІВ (51 ДИТИНА У ШКОЛІ  для міста обласного підпорядкування замало). Нам тоді вдалося залишити приміщення у робочому стані і відкрити там різні гуртки від дитячо-юнацького центру. У 2011 році міська влада вирішила, що  утримувати  будівлю недоцільно і закрила філію ДЮЦ. ЗОШ І-ІІ ступенів № 7 була закрита у 2011 році рішенням сесії Охтирської міської ради, коли я не працював у відділі освіти,  але як депутат обласної ради виступав тоді за переобладнання школи під дитячий садок. У місті школи і зараз недозавантажені, а от дитсадки мають найбільшу по області кількість вихованців у групах. Але таку пропозицію ніхто не підтримав. Щодо вечірньої школи, то потреба у її існуванні відпала сама собою після того як Охтирський центр професійно-технічної освіти розпочав надавати загальну середню освіту  вихованцем. Через відсутність контингенту у вечірній школі і було прийняте, я вважаю, дуже правильне рішення щодо переведення у це приміщення центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який до цього був розміщений у приміщенні ДНЗ «Теремок». Був зроблений капітальний ремонт і зараз центр успішно виконує свої функції. У вивільнених приміщеннях ДНЗ «Теремок» виконуються роботи по облаштуванню трьох  нових груп. Наразі це дуже доречно.

- Та ні! Школи ж валяться! Казали, що їх комусь за безцінь продали.

- Не продали, адже приміщення й досі стоять на балансі відділу освіти, тому не підлягають продажу. Але щоб місто не втратило будівлі остаточно, їх треба перевести на баланс управління капітального будівництва та ЖКГ міськради і або продати, або вкласти гроші у реконструкцію під певну потребу. Мені самому боляче дивитись, як руйнуються колись доглянуті і охайні приміщення. Я пам’ятаю, з якими труднощами добивалися виділення коштів з тоді дуже бідного міського бюджету, як проводили у ці школи водогін і газопровід, будували котельні. Зараз руїни. Так, це безгосподарність і неефективне використання комунального майна, але не від мене особисто це залежить. До речі, цього річ мешканцям міста було запропоновано взяти участь у написанні проектів до так званого громадського бюджету участі, де запропонувати міській владі , куди слід вкласти гроші. Були різні проекти, але ніхто і не згадав про можливість реконструкції даних будівель. Можливо, через обмежений кошторис проекту, адже тут потрібні мільйони.

? Олександр: – Раніше до дитсадка «Теремок» від зупинки на Фурманова можна було під`їхати з дитиною  на маршрутці. Зараз немає взагалі ніякого транспортного сполучення. Батьки просять Вас звернути увагу міського голови на цю проблему і вирішити її якнайшвидше.

?Чи будуть відновлені пільги на харчування дітям учасників АТО?

? Роман: – Де буде працювати секція боксу? Чому вона переведена з третьої школи? Мені здається, там було ідеальне місце для занять, і спортзал просторий. В чому проблема?

На ці та багато інших питань відповіді читайте в свіжому номері  газети ” Роксолана- Максі”  №38 від 20 вересня 2017 р.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: