Ставайте в чергу до психіатра

21 сентября 2017 | МИ ЗАПИТАЛИ | 2 коммент. | №38 (1121)

Спостереження за неадекватною поведінкою окремих депутатів, як в стінах провладних сесійних зал так і поза їх межами, дають серйозні підстави для сумнівів у психічному здоров’ї деяких гравців вітчизняної політичної арени. Інколи  новинні сюжети із зали засідань народних обранців і справді більше нагадують гумористичні номери чи виступи команди КВК.

До речі: В минулому році народний депутат України Борислав Береза звернувся до голови парламентського комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України з пропозицією запровадити обов’язкове психіатричне обстеження народних депутатів двічі на рік. Народний депутат вважає, що дуже часто його колеги демонструють неадекватну поведінку – б’ються, перешкоджають роботі поліції та порушують закон. Ці порушення поведінки пізніше висвітлюються в ЗМІ. Політик аргументував свою позицію ще й тим, що така поведінка неприпустима для народних депутатів і шкодить репутації українського політикуму, в тому числі й на міжнародному рівні.

Розглядали петицію про проходження медогляду народними обранцями з метою з’ясування психічного стану здоров’я, щоправда, за власним бажанням, й депутати Чернівецької міської ради.

Але чомусь депутатських черг  попід кабінетами психіатрів  не видно. А що з цього приводу думають охтирчани?

Ми запитали у перехожих: Чи варто депутатам різних рівнів проходити психологічне обстеження?

Аліна Забашта, студентка:


- Новини дивлюся нечасто, тому за всіх політиків не скажу. Але думка мені здається слушною. Було б незайвим відсіювати тих, хто «несповна розуму» ще до отримання ними депутатського мандату. Щоб потім ми, виборці, не говорили, що якийсь дурдом твориться у стінах Верховної ради. Тому потрібно гарантію мати, що той чи інший кандидат у депутати є психічно здоровою людиною. А декому ще й логопеда не зайвим було б відвідати.

Галина Марущенко, пенсіонерка:


- Отих депутатів я б усіх відправила в АТО. Переглядаючи прямі трансляції із Верховної ради, часто помічаю, що зали напівпусті. Відпочивають на закордонних курортах, в той час, як пенсіонери виживають на мізерну пенсію. Півсотні гривень ще не добавили, а вже розтрубили по всіх каналах про подачку. Ото б влаштувати  експеримент і помінятися на місяць розмірами доходів: нехай би депутати попробували пожити на 1300 грн., а ми б пожили на їхні заробітки. Тому про яку адекватність депутатів можна говорити? За багатьма з них психіатрична лікарня плаче, раз впустили до нашої країни такі обідрані злидні.

Володимир Кириченко, водій:


-  Звичайно, потрібно проходити психіатра отим брехунам, і не один раз, а тричі. Київськими вулицями роз’їжджають депутати на модних автівках. А які собі хороми повідбудовували. А пенсіонери змушені пляшки по смітниках збирати. Аби їх психіатри перевіряли, то можливо б тоді їхні слова не розходилися з фактичними справами. А на практиці воно як: оголосили про початок передвиборчої агітації. Ходять оті депутати по округам, медом мажуть так, що любо їх слухати. А коли виборці повіддавали їм свої голоси, одразу амнезія у них стається – всі обіцянки з голови вивітрюються миттєво. То тут  вже допомога невропатологів потрібна.

Марина Волошина, дитячий хірург, лікар-інтерн:


- Без згоди пацієнта  психіатричну перевірку здійснити неможливо.  А за власним бажанням охочих буде небагато. Чомусь офтальмолог не береться за операції на серці, а кардіолог не лікує органи зору. Проте депутатами стають всі, кому не лінь. Повертаючись до теми медицини, аби стати лікарем, абітурієнти здають ЗНО, протягом навчання мають по три так званих зрізи знань. Після отримання диплому, кожні п’ять років лікарі проходять підвищення кваліфікації. Постійно беруть участь у конференціях та семінарах. А депутати, перемігши на виборах, думають, що вони самі розумні і працювати далі над собою не збираються. А ще б я запропонувала кандидатам у депутати в обов’язковому порядку проходити тест на детекторі брехні і задавала б їм делікатні питання стосовно хабарів, зареєстрованих на підставних осіб статків, кумівство  і так далі.

Багатодітна мама Юлія Володарська з донькою Лєрою:


- Особисто я не зустрічала депутатів з явними психічними розладами. Депутатів обирають громадяни, і саме від їхнього вибору залежить склад тієї чи іншої ради. Якщо ж виникають сумніви з народними обранцями, значить і самі обранці мають певні проблеми. Ми живемо у невеликому містечку, тому все про всіх знаємо: який депутат чим живе та чим дихає.

Валерій Бутко, пенсіонер:


- Років тридцять тому ми не знали, що таке безробіття. А зараз мій онук, який ходить до дев’ятого класу мені заявляє: а навіщо вчитися, робити все одно ніде. Я виховав двох синів, які закінчили авіаційний інститут. Працювати ніде, тому один й подався до Польщі на заробітки. Та вже півміста виїхало на пошуки кращої долі на чужину.  А все через те, що в країні немає гарного господаря.

У політиків повинно бути здорове мислення. Якщо ж думки у їхніх головах починають путатися, то страждаємо від цього ми з вами. Тому психіатрична перевірка та проходження психологічних тестів могло б врятувати країну від балансування над прірвою. Одна справа, коли знайомі почубилися десь в гаражі, а зовсім інша справа – коли депутати б’ють одне одному фізіономії в прямому ефірі. Це ж ганьба якась.

Думкою охтирчан цікавилася Олена Кириченко

 Комментарии (2)

 

  1. 444 пишет:

    И не только психиатра,а и нарколога.Там в Раде поголовно все нарики и алкаши.

  2. Серж пишет:

    Круте опитування, молодці

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: